Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pmk2 budowaliśmy z betonu komórkowego Solbet 24. Fundamenty z bloczków betonowych. Dach pokryty jest dachówką cementową Nelskamp - "S" kolor czarny. Rozbijając to 120tyś to wyszło mniej więcej: fundamenty ok 30tyś, ściany + strop 41 tyś, dach 49 tyś (materiał +robocizna). Co do robocizny to jak wspominałam mieliśmy profesjonalną ekipę tylko do dachu. Ekipa ta brała 55zł/m2 (u szwgra inna ekipa brała 65zł/m2) więc koszty są bardzo różne nawet w tym samym rejonie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pmk2 budowaliśmy z betonu komórkowego Solbet 24. Fundamenty z bloczków betonowych. Dach pokryty jest dachówką cementową Nelskamp - "S" kolor czarny. Rozbijając to 120tyś to wyszło mniej więcej: fundamenty ok 30tyś, ściany + strop 41 tyś, dach 49 tyś (materiał +robocizna). Co do robocizny to jak wspominałam mieliśmy profesjonalną ekipę tylko do dachu. Ekipa ta brała 55zł/m2 (u szwgra inna ekipa brała 65zł/m2) więc koszty są bardzo różne nawet w tym samym rejonie.

Pozdrawiam :)

 

Dzięki za odpowiedź. Dla mnie trochę dużo. Liczę że w moim regionie powinno wyjść mniej. Fundamenty miałaś pewnie kopane koparką i lane z gruchy bo 30tys to bardzo dużo. Strop zapewne monolityczny ile daliście za sam strop? jeśli jest taka możliwość prosiłbym o numer gg wtedy lepiej się dogadamy z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Dla mnie trochę dużo. Liczę że w moim regionie powinno wyjść mniej. Fundamenty miałaś pewnie kopane koparką i lane z gruchy bo 30tys to bardzo dużo. Strop zapewne monolityczny ile daliście za sam strop? jeśli jest taka możliwość prosiłbym o numer gg wtedy lepiej się dogadamy z góry dziękuje

 

Nasz mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalkulacja kosztów chyba każdemu spędza sen z oczu... my musimy się za 200 wprowadzić, reszta na bieżąco, innego wyjścia nie mamy.

:bash::bash::bash::

 

piękne zimowe zdjęcie robysa barwniaka

 

mam takie ciśnienie na dom, ze oczu oderwać nie mogę od tych przykrytych śniegiem domków, dzieciaki tez już załapały wątek, męczą nas pytaniami: kiedy ten tato ten dom wybuduje??? no zobowiązujące jest to, zobowiązujące.

 

he, ciekawe tylko jak wyglądają pokoje na poddaszu jak tak śnieg na okna dachowe (tam jedyne) napada :),

 

przydałby się urlop bezpłatny, sama bym te cegły mogła nosić :cool::cool::cool:

Edytowane przez kitajce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Dla mnie trochę dużo. Liczę że w moim regionie powinno wyjść mniej. Fundamenty miałaś pewnie kopane koparką i lane z gruchy bo 30tys to bardzo dużo. Strop zapewne monolityczny ile daliście za sam strop? jeśli jest taka możliwość prosiłbym o numer gg wtedy lepiej się dogadamy z góry dziękuje

 

Fakt fundamenty wyszły trochę sporo. Przede wszystkim spowodowane było to sporym spadkiem naszej działki (choć na oko wdawał się niewielki) różnica poziomów wyszła ponad 1,60m. Fundamenty robiliśmy na ponad 1,70m więc inna opcja niż koparka nie wchodziła w grę ;) W sumie zastanawialiśmy się nad podpiwniczeniem ale generowało by to jeszcze większe koszty także całość została zasypana. Ogólnie w te 30tyś wchodziło: geodeta, koparka, stal, ławy lane z gruchy, murowanie z bloczków betonowych, dysperbit, styropian 15, folia kubełkowa, drenaż, masa ziemi, piasku, pospuły, zagęszczarka.. i inne pierdoły o których przy tworzeniu kosztorysu w życiu by człowiek nie pomyślał :). My na szczęście przy kosztorysie wszystkie ceny zawyżaliśmy także mniej więcej zgadza się nam to z faktycznymi wydatkami.

Aha strop monolityczny 16cm. Na gg siedzę bardzo sporadycznie tutaj zaglądam częściej :D. Mój mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmk2 budowaliśmy z betonu komórkowego Solbet 24. Fundamenty z bloczków betonowych. Dach pokryty jest dachówką cementową Nelskamp - "S" kolor czarny. Rozbijając to 120tyś to wyszło mniej więcej: fundamenty ok 30tyś, ściany + strop 41 tyś, dach 49 tyś (materiał +robocizna). Co do robocizny to jak wspominałam mieliśmy profesjonalną ekipę tylko do dachu. Ekipa ta brała 55zł/m2 (u szwgra inna ekipa brała 65zł/m2) więc koszty są bardzo różne nawet w tym samym rejonie.

Pozdrawiam :)

 

 

to mam rozumieć ze brałeś ekipę tylko do dachu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt fundamenty wyszły trochę sporo. Przede wszystkim spowodowane było to sporym spadkiem naszej działki (choć na oko wdawał się niewielki) różnica poziomów wyszła ponad 1,60m. Fundamenty robiliśmy na ponad 1,70m więc inna opcja niż koparka nie wchodziła w grę ;) W sumie zastanawialiśmy się nad podpiwniczeniem ale generowało by to jeszcze większe koszty także całość została zasypana. Ogólnie w te 30tyś wchodziło: geodeta, koparka, stal, ławy lane z gruchy, murowanie z bloczków betonowych, dysperbit, styropian 15, folia kubełkowa, drenaż, masa ziemi, piasku, pospuły, zagęszczarka.. i inne pierdoły o których przy tworzeniu kosztorysu w życiu by człowiek nie pomyślał :). My na szczęście przy kosztorysie wszystkie ceny zawyżaliśmy także mniej więcej zgadza się nam to z faktycznymi wydatkami.

Aha strop monolityczny 16cm. Na gg siedzę bardzo sporadycznie tutaj zaglądam częściej :D. Mój mail [email protected]

 

Wysłałem emaila czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Conrad &Beata

 

My cały czas czekamy na zdjecia :)

 

Ja w szczególnosci :)

 

pozdrawiamy

 

wrzucam parę fotek z przed miesiąca, nie mam aktualnych bo wszystko pokryte śniegiem, stan na dziś skończony dach i zrobiony porządek na działce, na fotach jeszcze w trakcie prac z dachówką no i bałagan dookoła.

20101114039.jpg

20101114035.jpg

20101114034.jpg

20101114036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć Barwniacy

 

Przed świętami dostaliśmy pozwolenie na budowe i chcemy ruszyć na wiosne

fundamenty chcemy zrobić we własnym zakresie

natomiast do stanu otwartego mamy wykonawce który chce 35tys.

jak myslicie czy to wygórowana kwota

może macie namiary na jakąś tańszą ekipe z okolic zasola bielańskiego

 

ze zmian jakie wprowadziliśmy to:

-okno nad schodami

-powiększenie wiatrołapu kosztem spiżarki

-schody murowane

-powiększenie łazienki i dodanie prysznica na ścianie od kotłowni

-powiększnie kotłowni kosztem pokoju

-wstawienie drzwi do kotłowni

-przeniesienie drzwi balkonowych na ściane sąsiadującą z kuchnią

 

pozdrawiamy

i szczęśliwego nowego roku:):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 3 stycznia dostaliśmy pozwolenie na budowę. Jeszcze tylko załatwienie kierownika budowy i pozostało tylko czekać na odpowiednią pogodę. Coraz bliżej do wbicia pierwszego szpadla yes:

 

 

Pogratulować :)

 

My milelismy w planie wyjśc z fundamentami w nowy rok ale papierologia wygrala i zaczynamy rownież na wiosne :):)

Conrad &Beata Dzieki za zdjecia . Teraz czekamy na zdjecia jak to wszystko wyglada ze srodka.

Juz sie nie mozemy doczekac :)

 

Trzymam kciuki za wszystkich budujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w Nowym Roku.

 

Mieszkanie dziś poszło. Bezdomni.

Jeszcze tylko pozwolenie niech dadzą.Bezdomnym.

W zielonej Górze jakby wiosnę przyszła, szkoda że to tylko złudzie.

 

Budżet lichy na budowę.

Strach mi w oczy zagląda.

 

Frank zżarł 30 tys., ale trza było sprzedać, bo jak sie budować.

Ojcowizny odrolnić nie można, a ta działka miała być za działkę naszą, fifty fifty, kolejne 50 tys. w plecy.

 

 

 

Ale odwrotu nie ma.

Ale jak Kitajce nie wymyślą, to kto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ytong-a na całą budowę za 15.600 (+2500 transport i rozładunek) już wynegocjowaliśmy, a jeszcze jeden facet ofertówkę ma zrobić na piątek, może wiec sie uda jeszcze cenę wyśrubować. Plus te kleje nie kleje...

 

I tak u Kitajców pozycja po pozycji będzie szlifowana ze względu na wybitnie ograniczony budżet co mam nadzieje nie przełozy się na jakoś materiału ani usług.

 

Jutro wykonawca ma do nas przyjechać i będziemy ustalać terminy i kwoty.

 

 

Widzieliśmy jego domy, przyzwoite.

 

Mam nadzieje, że cena też będzie przyzwoita.

 

Elektryk zaszalał ,żąda 17 tys. za 170 metrów, ale to dla nas za dużo. Trzeba będzie szukać tańszego.

 

Lecę zbierać dzieciaki i do domu.

 

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...