Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Was serdecznie

 

Moje pytanie kieruje do osób , które zamontowały już okna dachowe.

Jakie okna wybieraliście ? uchylno obrotowe a może z podniesiona osia obrotu??

Zastanawiam się czy zwykle uchylno obrotowe będą ok??

Zaznaczam ze podnosimy scianke kolankowa o 1 maxa.

 

 

Pytanie do Konrad&Beata.

Czy jest mozliwosc umieszczenia przez Was kilku zdjec pokazujących sam wykusz???

Jakie okna będą w wykuszu????

 

Pozdrawiam Marcin

 

Witam, mam okna dachowe Fakro(FPV) zgodne z projektem i mniejsze okna w-g mnie nie doświetlą pomieszczeń.

Ścianki kolankowej nie podnosiliśmy.

 

Pozdrawiam,

tmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam okna fakro model podstwowy, i nie jak w projekcie 160 tylko 140cm, z osią obrotu w środku, też zastanawiałem się nad oknami z podwyższoną osią obrotu ale jednak po przeanalizowaniu za i przeciw odrzuciłem takowe, ścianke mam podniesioną o jednego pustaka, co prawda okien nie zakładałem na zimę ale dach gotowy, jak zamontujesz okna na odpowiedniej wysokości to nie bedzie problemów nawet z okanmi dł 140cm, do tego nie wiem, czy to zbytnia oszczędność ale jak zrobiłem lukarne na dachu z przodu to na połaci dachowej tam gdzie okna miałem tylko jedno w pokoju i żeby pasowało do reszty dałem też jedno do łazienki. myślę że w łazience przebywa się na tyle mało że niebedzie z tym problemu. co do wykusza to okna zakładałem wysokie, 170x70, podobały nam się takie 40 cm od podłogi. wykusz jest gdzies w moich zdjeciach w dzienniku, lub tutaj pare postow wczesniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też sie przymierzamy do 140 nie 160 z tą sama osia co Conrad&Beata, ale mam obawy czy nie będą za małe:((( zwłaszcza w tym małym pokoju, gdzie są dwa okna na dwóch rożnych ścianach...

Zadecyduje ostatecznie kasa, mamy db wycenę od firmy na dachówkę NELSKAMP wraz z oknami dachowymi ROTO. A oni wycenili nam właśnie 140 bo 160 nie maja czy tez zbyt drogie byłoby ich ściągnięcie (jak dla nas oczywiście).

Od piątku do niedzieli są u nas targi budowlane, wstrzymujemy sie z zakupem dachu i okien dachowych do weekendu właśnie, bo ponoć na targach można coś za db cenę wyszarpać.

 

Ytong - 40 zamówiona. Zaliczka zapłacona.

 

Okna na parter tez już wybrane. Wstępnie. Ale jeszcze nic w tej materii nie podpisane. Nadal sie waham czy potrójne czy podwójne skrzydła np. do kuchni.

 

 

Żeby tylko ten archeolog w czasie robót ziemnych nic nie znalazł.

 

No i wiosno, wiosno przyjdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ytong - 40 zamówiona. Zaliczka zapłacona.

No i wiosno, wiosno przyjdź.

 

Też czekam na ocieplenie z utęsknieniem,

jaki pokój z oknami na poddaszu co ma okna na dwóch różnych ścianach(połaciach)?

tak z ciekawości ile płaciłeś za ytonga, też mam tylko 24 gruby, stawia się super, zainwestowałem też w ich zaprawę trochę droższa ale trzyma b. dobrze, jednak na ścianę jednowarstwową chyba bym się nie zdecydował, pomimo staranności bo stawialiśmy sami, sami docinali, szczególnie na tych docinkach, ciężko dobrze spasować pustaki, jednak później styro lub wełna przykryje niedociagniecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad&Beata

 

1) Okna.

My mamy Barwnego C132a (czyli ten z podwójnym garażem, u nas z reszta wcale to garaz nie bedzie tylko pokój...)

No wiec w tym projekcie jest jeden pokoik na górze (mówiąc obrazowo, ten pokój nad kuchnią) i tam własnie są dwa 'pojedyńcze" okna. Na dwóch różnych "ścianach" a raczej pałaciach dachu, czy jak to nazwać.

 

Ytong 40

Bloczki + nadproża+elementy docieplenia+ zaprawa (czyli komplet Ytonga) no oczywiscie z transportem - 22.500,00 zł.

 

Pierwotnie chcieliśmy Ytonga 36 i docieplić odrobinę później, ale ostatecznie zdecydowaliśmy sie na 40.

 

U nas lekki tynk na bloczki pójdzie mam nadzieje, ze tez przykryje niedociągniecią, których mam nadzieje za duzo nie bedzie.

 

Od jutra targi budowlane pod ZG, trzymcie kciuki, żeby nam się udało w db cenie wynegocjować dachóweczkę Nelskampa i okna Roto.

Urlop sobie wzielismy na te okoliczność.... a maluchy rozwozimy do żłobka, przedszkola i szkoły bo z nimi sie nie da nic zobaczyc tym bardziej coś wynegocjować. Mało to budowlna informacja, ale cóż.:p

 

Słońce w ZG zaświeciło, ale zimno... nie ma szans na wbicie szpadla.

Nie ma, jeszcze nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

Mam pytanie do tych co podnieśli ściankę kolankową, czy dom nie stracił uroku, nie zrobił się za wielki taki jak stodoła? My zastanawiamy się nad podniesieniem o dwa suporexy i boimy się trochę że będzie bardzo wielki. Przypominam że budujemy barwnego c132a, mam już wylany strop i trzeba będzie podjąć decyzję. mile widziane zdjęcia można przesyłać je na maila: [email protected]

Pozdrawiam wszystkich formułowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wnikliwą lekturę a przynajmniej obejrzenie zdjęć (na tm forum) z podniesionymi ściankami kolankowymi.Jednym sie to podoba innym nie.

Wg mnie Barwny traci urok (oceniając po zdjęciach), może mi sie odmieni jak sami dojdziemy do tego etapu.

U nas plan na tę chwilę, ze nie podnosimy. Też mamy Barwnego c132a.

 

Etap wyboru dachówki i okien, za nami. Na 99%. W tym tygodniu mamy umowę podpisać i przelać pieniądze. Jak zapłacimy całość odrazu to nam 657 zł dodatkowego rabatu dadzą. I dachówka i ona mogą u nich stacjonować do wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że każdy coś tam pomału planuje :)

 

Okna już wybrane,

 

Pytanie odnośnie pokrycia dachowego.

Kitajce jakie będzie u Was??

 

My zastanawiamy się pomiędzy Roben Monza Plus - Kasztan a Creaton - Kasztan Glazurowana.

Czekamy na wycenę. Zadecyduja pewnie wzgledy ekonomiczne, choć na Dachu raczej nie warto oszczedzać.

Pozyjemy zobaczymy :)

 

Pozdrawiamy "Barwniaków"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej

Ramila my już na 100% taki wymiar jak Wy okien czyli 78x140.

Dorzuciliśmy jedno okno nad "klatkę schodową", bo czytałam tu na forum, że ciemno bez tego okna. U nas Roto. bez roet, bo brak juz na to funduszy.

 

Okna na parter, kurcze miałam wyce przyzwoitą już w połowie lutego, ale nie mieliśmy czasu sie tym zająć. A już poszły do góry wiec jesteśmy w plecy troszku.

Jutro rano wysyłam juz zamówienie, bo w połowie marca znów będzie podwyżka.

 

Jutro wieczorem dekarze przyjeżdżają na podpisanie umowy i mam nadzieje, ze mi dopieszczą ofertówkę na dachówkę (może coś z niej wyrzucą, ale wątpię).

 

Wyśrubowaliśmy chyba maksymalnie okna dachowe ROTO z kołnierzami (10 szt.) i dach NELSKAMP (dachówka i akcesoria oraz orynnowanie) - 25 tys.

Tylko kominków wentylacyjnych nie dali w tej cenie i blachy i bardzo mnie to drażni, bo sie mieliśmy w 25 za ten etap zamknąć.

 

Marcinlan82, my poszliśmy w Nelskampa, Creaton w Waszym przypadku wiadomo - lepszy niż Rooben (skad ja to wiem, jeszcze 3 miesiace temu nie miałabym pojęcia na ten temat), tylko cena, co nie? Napisz proszę jak Ci wycenili?

 

 

W czwartek umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ruszyłem z działówkami, stawiam na zaprawie z worka, jak tak dalej pójdzie to cały dom postawie wiertarka i mieszadłem :)

okna fakro 140 za jedno z kołnierzem z większą falą (lepiej uszczelnia) płaciłem 980 zł, porównywałem z velux ale wyszło drożej,

 

Co do ścianki kolankowej to podniosłem ja trochę, ma teraz 2xytong=40cm + wieniec 20cm = 60 cm, do tego dałem dłuższy okap dachu, nie z uwagi na wysokość ścianki tylko po prostu bardziej nam się taki podobał, co automatycznie obniżyło dach, w tym temacie jest parę fotek różnych rozwizązań ze ścianką kolankową, jednak myslę że 3 pustaki lub więcej to już dom straci fason, do tego barwny nie ma jaskółek i okien balkonowych na poddaszu które by mogły to trochę zatuszować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmk wg mnie moglibyście jeszcze wyśrubować cenę dachówki. U nas dach sporo większy (252-260, różne są na ten temat opinie, okaże się jak go wybudują) i cenę dachówki- dachu z oknami wyśrubowaliśmy do 25.000 (w tym okna, pełna dachówka z akcesoriami i rynny).

Tylko blachę będziemy musieli dokupić. Ale to już filigranowy wydatek w porównaniu do całego daszyska.

 

Wczoraj popisaliśmy umowę z dekarzem (jupiiiii!), pochwalił nas za wybór dachówki (Nelspamp),mówi że twarda, ciężko im się tnie, ale ponoć bardzo dobra.

Odradzał Roobena. Ale widomo jak to z nimi jest, jedni polecają to inni tamto. A inni całkiem odwrotnie...

Wybrane przez nas okna, wg niego - zbyt dużo zawiasów nie zawiasów mają(ROTO), wg dekarza im mniej skomplikowane tym lepsze (polecał właśnie FAKRO).

Może to i prawda.

 

Cieszę się, że zanim zamówiliśmy materiały na dach, każdą pozycję obgadaliśmy z dekarzami. Wykreślił nam ze trzy pozycje proponowane przez firmę. He. Na szczęście nic nie dołożył.A ponieważ nasi dekarze cieszą się b. db opinią w Zielonej Górze, ufam, że w temacie "dach" nie będzie jakiś większych niespodzianek.

 

 

Conrad&Beata

bardzo zazdroszczę stawiania ścianek działowych!

 

 

Wczoraj dzwonił koleś od okien na parter, ceny już poszły w górę i od 14 marca spodziewają się kolejnej podwyżki, chyba wiadomo czym się teraz kitajce zajmą.

Znaczy się ja, bo mąż to ma bardziej techniczne sprawy na głowie... Dziś ma starostwo i kierownika budowy.

 

Jakiś pamiętnik mi się tu robi.

Wstyd.

 

:p:p:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...