Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

okna też już zamówione robią się, 20tego do odbioru, zamowiłem w oknoplus, 3 szyby i termoramka z wypelnieniem, sam będe montował, i udało mi sie kupić bez montazu a z vatem 8%, przeleciałem chyba z 8 producentów ale tu dostałem najlepsza ofertę ceny do jakosci. brama w trakcie zamawiania, szerokośc 3m, wysokosć 2,375 niestety, bo musiałem obnizyć podłogę w garazu z uwagi na teren, a takie wymiary są drozsze od standardu 2,25, polecam wylac nadproze na odpowiedniej wysokości, to samo tyczy się drzwi wejsiowych, od schowka i tarasowych. (wys 2,1m)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie Pamiętam wszystkich wymiarów, ale starałem się zostawić otwory jak w projekcie, okna zamawiałem po wymurowaniu ścian, więc podałem tylko gotowe otwory i oni dobrali okna z zapasem montażowym.

jak pisałem wyżej zmniejszyłem otwory pod drzwi wejsciowe i tarasowe i do schowka, na wysokość 2,10m bo to standard, a 2,35 jak w projekcie to przesada niepotrzebna, jezeli chodzi o szerokośc to drzwi tarasowe zmniejszyem do 2,5m zostawiłem więcej miejsca na kominek w rogu.

raczej strałem sie dobierać okna do wymiarow ytonga, 20x60, akurat na szerokosc to prawie mi podeszło bo kotlownia garaz to 60 szerokosci, kuchnia i pokoj 3*60, wysokość to już do wysokosci drzwi żeby gora była na jednym poziomie czyli 2,1m od podłogi

okno w schowku zlikwidowalem, bo wg mnie jest zbedne, nie dosc ze drzwi sa z szybą co daje swiatlo, powierzchnia 2m2, nie potrzeba więcej swiatla, do tego koszt okna parapetu obróbki, nie ma sensu

Edytowane przez Conrad&Beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz moja kolej

 

Dekarze już dogadani.

 

Dostałem wycenę dachu:

 

Roben Monza Plus Kasztan Angoba +dodatki + Dorken max plus = 16,5 tyś

Creaton Premion Kasztan Glazurowana + dodatki+ Dorken max plus = 21 tys

 

Rynny:

Wavin - Kanion Plastik 4190 zł

Lindab - Brazowe stalowe - 4980 zł

 

Okna Dachowe Fakro 8x78/140 + 1x78/118 z kołnierzami = 12tyś

 

 

Okna : Na razie wyceny od MS & Oknoplast dotarły do mnie

 

MS Tytanowe + wszmocnienia Termo + pakiet 3 szybowy=10500 zł

Oknoplast , profil Rubin Plus+pakiet 3 szybowy = 8060 zł

 

To pewnie byłoby na tyle teraz tylko odpowiednie decyzje i żegnajcie pieniążki :)

 

Teraz tylko czekać na odpowiednia poode :) Juz sie nie mozemy doczekac :)

 

Co do ścianki kolankowej to podnosimy o jednego pustaka. Docelowo z wykuszem jak u Conrad&Beata Jesli chodz o barwnego to wiem ,że niewiele osób zdecydowało sie na taki manewr z wykuszem. Żona jest z tej decyzji bardzo zadowolona :). Ja zresztą też. Pytanie do tych, którzy robią wentylacje Mechaniczną z reku.

Na ile macie wycenioną???

 

Pozdrawiamy wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze zastanawiam się nad tym czy stawiać tą ścianę między salonem a korytarzem, czy zostawić otwartą przestrzeń, teraz jak nie ma działówki fajnie to wygląda ale ściana oddziela trochę salon od części bardziej użytkowej, i nie mogę się zdecydować, też teraz zacząłem się zastanawiać nad wentylacją mechaniczną, bo jak okna 3 szyby dobre ocieplenie, to reku aż się prosi. muszę zgłębić temat.

Miło nam że nasza wersja z wykuszem się podoba, a i od środka wykusz wzbogaca salon, poniżej fotki jak to wygląda po uporządkowaniu działki

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conrad&Beata

 

No właśnie ja mam ten sam dylemat. ale pewnie pozostanie na tym co jest w projekcie.

Wstawienie ścianki działowej spowoduje , ze nie będzie wszystkiego słychać co się dzieje na górze i na odwrót.

a czasami Cisza jest potrzebna do odpoczynku jak np, pociechy troszkę szaleją :)

 

Tak patrze na Wasz wykusz i się zastanawiam czy zmieszczą się Wam po dwa okna dachowe z każdej strony???

U mnie bedą 78/160 i może być z tym problem??

Widzę ze działeczka ze spadkiem. Czy była potrzeba robienie law fundamentowych schodkowych??

Mile widziane byłoby zdjęcie ze środka jak się wykusz prezentuje :)

Pozdrawiamy

 

Marcin&Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conrad&Beata

bardzo fajnie się Wasza posiadłośc prezentuje, tak samo jak Marcin poproszę o zdjęcia w środku.

 

co do ścianki między salonem a holem to my - rezygnujemy, dlatego, że salon dla naszej dużej rodziny wydaje się być mały, wiec każdy metr a tu każde 6 metrów myślę nam się przyda, z resztą ktoś z tego własnie forum, nie pamietam na której stronie pisał o tym... znaczy sie jeden forumowicz widział u drugiego i zrobiło to na nim kolosalne, w pozytywnym znaczeniu wrażenie... Schody u nas ażurowe będę nie żelbetowe, wiec odsłaniamy te przestrzeń jak tylko się da.

 

wentylacja? muszę zapytac męża bo to już jego działka,

 

Konrad wg mnie dość sporo za ten dach u Ciebie, negocjowałeś już te ceny?

 

Z takich rad forumowych to ponoc, nad schodami bardzo by się okna przydało (dlatego też mamy 10 kupionych)

 

Te Wykusze Wasze bardzo ładnie się prezentują. Az zazdroszcze po cichu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinuje z tą ścianą salon/korytarz, wdziałem nawet w tym wątku wnętrza bez i z. rozważam też żeby zrobić ją z 3 przesuwanych paneli, może szklanych matowych szerokości około 1-1,2 metra które w razie potrzeby będą się chować za siebie. Schody i tak ograniczają dość znacznie przestrzeń nic się tam nie postawi. (w sensie sofa).

co do okien dachowych po stronie wykuszu to będę miał po jednym tylko, nie patrzyłem nawet czy zmieszczą się dwa obok siebie (zmierzę to napiszę).

Kiedyś robiłem zestawienie zmian w projekcie, wklejam może się komuś przyda:

Wykusz na południowej ścianie

Lukarna dachowa od strony wejścia.

Płyta nad podcieniem z przodu z tyłu jak w projekcie

Rezygnacja z komina z przodu (wentylacja, rura w kuchni)

Wysokość drzwi (210x100) i drzwi garażowych 3000x2400, nadproże nad garażem na półokrągło.

Komin na płask w ścianie miedzy garażem i kotlownia/wc i dodatkowo fundament (ściana 24 cm gruba)

Przesuniecie ściany pomiędzy kotłownią a łazienką, w stronę kotłowni tak, aby w łazience zmieścił się prysznic.

Wyższa ściana kolankowato; 2 pustaki plus wieniec, ytong 20 + wieniec 20 cm = 60 cm

Filary zewnętrzne wylewane i zbrojone nie murowane( okrągłe)

Rezygnacja ze spiżarni na rzecz wiatrołapu i kuchni

Okna dachowe mniejsze 78x140

Dodatkowe okno nad schodami 78x118

Właz dachowy koło komina kotłowego

Cyrkulacja cieplej wody

wc na ścianie kominowej u góry i na dole jeden pion

okna na parterze posadowione na jednej wysokości, rezygnacja z okna w schowku

wysokość otworu drzwi 2,10m

drzwi tarasowe salon 2,5mx2,1m

 

Fotki w środku po weekendzie, w niedziele pstryknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszcz :):) nie cierpię go!!!

 

Jak zabezpieczacie swoje place budowy oraz same budynki???

Mojego sąsiada właśnie okradli. Wykręcili wszystkie kaloryfery i wynieśli wszystko, co sie dało zabrać.

Wychodzi na to ze jak tylko Bedzie instalacja elektryczna trzeba bedzie pomyśleć nad jakaś firma od "security"

W jakim nam Świceie przyszło żyć.

 

Conrad&Beata jak tam u Was było z tymi fundamentami?? Schodkowe może??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej, perspektywa ewentualnego okradzenia jest...okropna ,a tfu!

my nawet działki nie ogrodzimy do czasu ukończenia stanu surowego,

potem kupimy namiot i będziemy koczować (lato), a potem zamontuję jakieś punkciki, świecidełka, srełka - będziemy udawać ze taż mamy security :wiggle::wiggle::wiggle:

 

:)))

 

wiosna

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

na dworze tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundamenty robiłem normalne, nie schodkowe, nie było potrzeby, robiłem je z pustaków szalunkowych, dla mnie było to dobre rozwiazanie zamiast pełnych bloczkow, bo takie trzeba murować i dłużej schodzi, te tylko ustawiłem jak klocki jeden na drugiego 5 warstw na ławie f. później przyjechała grucha i załałem całóść, dostałem dobrą cenę za takie bloczki bo bez fakturki :)

kradzieże to plaga, niedaleko mnie już drugi raz wycieli gościowi nowe okna dachowe, to dopiero koszta, dlatego ja ich nie zakladałem, teraz założę okna na parterze i dopiero wstawiam dachowe, jak budynek bedzie zamkniety. chociaż drzwi mam budowlane i wyłamać to żaden problem, więc na złodzieja nie ma zabezpieczenia...:(

 

Ramila masz już jakiś plan na ogrzewanie w sensie jaki piec itd. ja tez planuje podlogowke na całości, wstepnie juz wiem jak to bedzie wyglądać, muszę tylko policzyć co ile dawac rurki w podlodze,

Edytowane przez Conrad&Beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramila masz już jakiś plan na ogrzewanie w sensie jaki piec itd. ja tez planuje podlogowke na całości, wstepnie juz wiem jak to bedzie wyglądać, muszę tylko policzyć co ile dawac rurki w podlodze,

 

 

My na pewno będziemy mieli piec gazowy ale jeszcze nie wiemy jaki model, a czy będziesz robił dodatkowo do podłogówki jakieś kaloryfery ? my nie planujemy ale słyszałam że niektórzy boją się zimna i chcą wspomagać ogrzewanie podłogowe grzejnikami.Ja znowu trochę poczytałam i ogrzewanie podłogowe podobno dobrze się spisuje na dużych powierzchniach i nie ma potrzeby dogrzewać a co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie podłogówka, będzie kominek w zapasie,ale raczej nie zakladam zeby bylo zimno, bo niby dlaczego :) kaloryfer na pewno w garażu ale nie bede robił zadnego mieszacza, tylko podłącze go do rozdzielacza bezpośrednio, temp. bedzie niższa ale w garazu nie potrzeba upałów, do tego 2 drabinki w łazienkach i to tyle grzejników

ja na poczatku tez nie chcialem podlogowki, ale wybralem kondensacyjny piec i podlogowka bardzo tu pasuje, chce sam rozlozyc rurki i podlaczyc do rozdzielaczy.

kitajce dlaczego nie chcecie podłogówki? w pompę cepla sie nie zaglebialem wiec nie mam zdania

Edytowane przez Conrad&Beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conrad, chcemy podłogówkę ale nie mamy na nią funduszy, musimy z czegoś rezygnować, wybraliśmy drogą "cegłę", dachówki, okna (tu 5 tys, tu kolejne 3 wiecej, tam tez z wyższej półeczki...popłyniemy na pewno... podłogówka wydaje mi się luksusem... jeśli mam z czegoś zrezygnować - to z luksusu... uprzedzałam, że mamy mało pieniędzy i ze my z tych na "białe ściany" :confused::confused::confused: Edytowane przez kitajce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez z kasa cienko, ale jest taki temat na forum, o podlogowce, "podlogowka samemu - jak nie popełnić błędów" tam można sporo się dowiedziec na ten temat, na poczatku sam nie chcialem podlogowki, ale jak to przeczytalem zmienilem zdanie,

moze przedstawie ci moje rozwiazanie ktore chce zastosowac i wydaje m isie ze bedzie oszczednie a dobrze:

oczywiscie calosc bede robil sam, oprocz ustawienia podlaczenia pieca.

piec zakładam junkers cerapur smart 14-3, dodam ze to kondensat wiec oszczedny, do tego zasobnik okolo 100 l, za taki zestaw wyjdzie mnie okolo 5500

bez dodatkowej pompki bo ta w piecu spokojnie da rade, potwierdozne w praktyce, przy budynku pow okolo 200m2

dwa rozdzielacze 1500 zl

do tego rurki nie wiem jeszcze dokladnie ile ale 200 mb dobrej rurki kosztuje okolo 700 zl, podjzewam ze wyjdzie okolo 600 mb, czyli 2100 zł

ocieplenie podlogi to zawsze musi byc, folia to samo, do tego jakies ksztaltki spinki, calosc licze na 11 000 może uda sie taniej :)

nie porownywalem z kaloryferami, ale domyslam sie ze wyjdzie podobnie... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...