Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nasz Barwny - EC132.

Dodatkowo będzie posiadał wykusz. Pewnie gdyby nie wykusz zeszlibyśmy do ok 7,5 tys.

 

Dostałem nową wycenę na okna dachowe - 13,5 tys

 

6x FYP-V U3 78-160

2x FTU-V U3 78-160

1X FTP-V U3 78-140

 

4 kolnierze B2/1 78-160

1 kolnierz 78-140

 

4 rolety AMZ gr. 2

 

Co o tym myslicie?? wydaje mi sie , że juz lepiej chyba nie bedzie.

A może być juz tylko drożej jak sezon budowlany wystartuje na 100 %.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam wycenionej więźby ale kupiliśmy już 1,5 tony HEB-a 160 na konstrukcje stalową dachu, nasz budowlaniec obiecał załatwić drewno impregnowane na dach po 750zł/m3, w projekcie mamy 9 m3 więźby + łaty i kontrłaty ale nie wiem ile tego wyjdzie a też nie mam się kogo podpytać bo mało osób buduje mojego barwniaczka. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 4 rury, na każdym rogu, wykusz od polowy w jedna i w druga stronę spadek.

Radzę zwrocic uwagę jeszcze na otwór w płycie na schody, zrobiłem jak w projekcie, teraz mam troche problem żeby kierunek schodów też byl jak w projekcie, bo bieg zachodzi na drzwi do pokoju, polecam zastanowić sie nad schodami, ale i tak w sumie wyszło ok, bo schody odwracam, nie jak w projekcie bo wtedy zajmuja mniej miejsca, scianki nie bede stawial pomiedzy salonem i korytarzem, wiec będzie wiecej miejsca.

schody4 Model (1).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten przekrój to może troche nieudolnie narysowałem, ale akurat chodzilo mi o to jaką wysokośc dostane przy założeniu że na zabiegu będzie 6 stopni, bo początkowo planowałem 4, ale stopnie były zdecydowanie za wysokie. rzut z góry jest juz prawidłowy, a schodzy zaczynaja sie od wejscia do pokoju na parterze, moze teraz bedzie bardziej czytelny

schody7 Model (1).pdf

Edytowane przez Conrad&Beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sie udało, choć pogoda Nas nie rozpieszczała.

Ławy fundamentowe zalane. Po świętach jedziemy z bloczkami.

Niestety przy zalewaniu ławy nie obeszło sie bez przygód.

2 gruszki z 3 sie troszkę zatopiły w drodze:). Całe szczęście udało im sie dotrzeć do działki.

Gdy zalewaliśmy ostatnia zaczęło mocno padać wiec wyjazd gruszek z działki zajął 2 godziny:)

Nie obyło się sie bez pomocy TATRY, która jak wiadomo posiada napęd na 3 osiach.

 

:):)

 

Niech sie wreszcie mury pną do góry:):)

 

Pozdrawiamy

 

Iwona i Marcin

forum1.jpg

forum2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinlan82 - pmk2, my tak jesteśmy pomiędzy Wami, już zbrojenie było i grucha też (w czwartek 13 go) dziś widziałam już pape czy coś tam połozyli a na środe bloczki zamówione wiec bede juz blisko pmk, ale pmk bedzie juz dalej...

 

chłopaki, ale u Was tez sie to takie małe wydaje??? Nasz dom to kurnik. :( a c 132 a przecież

 

mam ochoote zrobić ognisko w sobote ale to chyba byłoby przygięcie, wszak to wielka sobota

 

jej, jak w zielonej górze juz ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum

W naszych plan budowy domu także wybraliśmy Barwnego. Nie obeszło się jednak bez drobnych przeróbek. Chcemy przenieść kominek koło schodów. Czy osoby, które również zdecydowały się na takie rozwiązanie mogą podać dokładnie położenie kominka względem ścian? Mam na myśli podanie konkretnej odległości w metrach od ściany. W projekcie jest informacja, że komin musi być w min 30 cm od części drewnianych dachu.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez kris2010
Doprecyzowanie zapytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...