Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam budujących Barwnego !

Ja buduję wersję EC132. Przed elewacją, ociepleniem poddasza i wykończeniówką. Reszta gotowa.

Moja "wersja" ma być wysoce energooszczędna i stąd zastosowałem / zastosuję dużo nowości :-) takich jak:

- pompa ciepła,

- rekuperator,

- wylewka anhydrytowa,

- tylko ogrzewanie podłogowe,

- piana PUR jako ocieplenie poddasza

- dobre ocieplenie ścian, podłóg, fundamentu,

- dobre okna

Chętnie podzielę się informacjami gdyby pojawiły się pytania...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem kolejną osobą, która zamierza budować Barwnego w wariancie I. Temat przejrzany już "od deski do deski". Jest to doskonała skarbnica wiedzy. Będziemy budować w woj. Łódzkim. Przy okazji - może jest ktoś w okolicach Wawy lub Łodzi, kto chciałby zaprezentować swój dom - najchętniej w wariancie c132a?

 

Zmiany, które przewiduję w projekcie (a które są już właściwie standardem):

1. Przesunięcie komina na ścianę przy schodach.

2. Połączenie dolnych łazienek.

3. Wygospodarowanie garderoby/schowka na poddaszu na wprost schodów + usunięcie tego okna.

4. Dodanie okna nad schodami.

5. W łazience na górze wygospodarowanie podłóżnego pomieszczenia pod skosem na potrzeby prania oraz suszenia.

6. Ogrzewanie: piec 1-funk z zasobnikiem.

 

Ponieważ jestem na etapie adaptacji projektu, chciałbym podpytać Was, czy może już się zastanawialiście nad nast kwestiami:

 

1. Czy cyrkulacja wody (projekt przewiduje) jest niezbędna? Myślę, że łazienki góra + dół pewnie dałyby radę bez cyrkulacji, a co w przypadku kuchni? Czy może lepiej w ogóle nie przejmować się tematem i zostawić jak jest?

 

2. Zamierzam docieplić domek zgodnie ze wskazówkami z 'pakietu energooszczędnego' Muratora - myślicie, że to dobry pomysł (i rozsądnie wydane pieniądze)? Pamiętam o sugestii odn przesunięcia słupów do światła budynku.

 

3. Dość dawno temu spotkałem się w wpisami (bardzo krótki wątek o c132a), żeby uważać na otwory drzwiowe i oknowe - że są niestandardowe. Czy w najnowszych wydaniach, również jest ten problem? (Drzwi zewn, 235x100, brama garażowa 460x215)

 

4. Czy na etapie adaptacji należy już zastanowić się nad oświetleniem zewnętrza (wyprowadzenie instalacji do punktów świetlnych wokół)

 

5. Czy ktoś z Was planuje wyprowadzić wodę do garażu oraz na zewnątrz (osobny licznik)?

 

6. Do osób, które powiększały taras - jakie wymiary mają teraz wasze tarasy?

 

Chyba trochę zasypałem pytaniami forum, ale może się coś rozrusza :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduje wersje podstawową, i teraz jestem na etapie zakupu pex-ow, na CWU i też zastanawiam sie jak z ta cyrkulacją? ale w sumie, można zrobić, koszt nie jest duży, na początek bez pompki, jak będzie niewygodnie to można dołożyć, tez planuje kondensat jednofunkcyjny zasobnikiem i na całości podłogówką, a ile dajecie ocieplenia na poddaszu? ja myślę 25 cm wełny, nie za mało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ocieplenia poddasza - niestety nie mam na tyle wiedzy, aby Wam odpowiedzieć. Ja zamierzam ocieplić zgodnie z sugestiami zawartymi w 'pakiecie'. Teraz projekt jest w adaptacji więc 'pakietu' również teraz nie mam przed oczami. U mnie jednak nie planuję podłogówki lecz tradycyjne grzejniki.

Jak można zrobić cyrkulację bez pompki?

 

Barwniacy, którzy już użytkują domki - jak rozwiązaliście cyrkulację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafikW prosimy o zdjęcia z zewnątrz i wewnątrz. Czy macie słupki w ścianach działowych na poddaszu? Jakie planujecie schody?

 

Odpowiadam: Schody (już gotowe od dawna !) zmieniłem dzięki sugestii swojego majstra (notabene: świetny fachowiec) - kosztem obniżenia wysokości kantorka przy tarasie (teraz pomieszczenie to ma wysokość około 1,7m - nie potrzeba wyższego wszak będę tutaj przechowywał tylko jakieś narzędzia ogrodnicze) powstał w tym miejscu podest i dzięki temu schody nie są zabiegowe a z podestem. Nad schodami wyłaz dachowy. Tak, słupki są w ścianach działowych, ładnie zabejcowane wyglądają przepięknie - po prostu lubię drzewo i nie wyobrażam sobie aby je chować :)

Dodam jeszcze, że wybrałem ocieplenie pianą PUR gdyż 20 cm wełny między krokwiami + 10-15 cm między rusztem to duża strata kubatury. Fakt faktem, że piana PUR wychodzi jakieś 30% drożej (zamiast zapłacić jakieś 12-15 tys. zapłacę około 20 tys.) ale mam lekki i szczelny pozbawiony mostków dach.

Picture 069.jpg

Picture 145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki barwniaczekc132a właśnie o to chodziło.

Jeśli można to poproszę wymiary stopnia-długość szerokość wysokość.

 

Witam! i od razu przepraszam za tak długą zwłokę z odpisaniem,ale już się poprawiam. Otóż długość schodka to 93 cm, szerokość-26cm,wysokość 16cm.Pierwszy stopień jest wyższy ze względu na wylewkę.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam pytanie do wszystkich którzy budują wersję C132a chodzi o łazienkę na górze ponieważ jest ona dość duża więc chciałam się zapytać czy wprowadzaliście jakieś zmiany? ewentualnie jeśli jest ktoś kto ma już ją wykończoną to czy może dodać zdjęcia byłabym bardzo wdzięczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy pod dłuższej przerwie.U nas prace są w trakcie układania stropu. Później dołączę kilka zdjęć. Jaką dachówkę polecacie? Lub jakie macie doświadczenie ze swoją już położoną?

 

Ja mam robena, monza plus, czarno - brązowa, glazurowana, cenowo wychodzi ok, szybko się też układało bo większa od standardowych do tego robi wrażenie takiej masywnej, wg mnie zakłada się tęż dobrze na co niektórzy fachowcy narzekają, niestety nie jest barwiona w masie, ale w sumie bardzo tego nie widać na załamaniach dachu jak się stoi na dole. w tej cenie kupić glazurowaną ciężko są jedynie angobowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do dachówek to my juz zakupilismy również Robena Monza plus - Kasztan.

Nasze sciany pomału pna sie do góry. Izolacja funfamentow prawie zakonczona opaska drenarska rowniez (nie bylo tak ciezko zrobic to samemu)

Caly cza zastanawiam sie co do schodow - czy uda mi sie tam wcisnac spocznik.

Dobrym pomyslem bylo zrobienie malej piwniczki która de facto zajmuje 15,5 m kw.

Pozdrawiamy

111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mysla nad zakupem projektu C132a wariant 1 i mam pytanie czy posiada ktos scan projektu z wymiarami pomieszczen.bylbym bardzo wdzieczny,moj mail [email protected] . i jeszcze jedno pytnie,zrezygnowal ktos ze sciany miedzy kuchnia a salonem i przeniosl kominek w inne miejsce.z gory dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...