Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

do marcinlan82 czy mam rozumieć że najpierw postawicie więźbę a później będziecie impregnować? jak tak to trochę złe rzwiązanie lepiej impregnować wcześniej przynajmniej później nie ma prolemów bo tak to będzie wszędzie chlapać i będzie z tym problem.

 

my ściankę kolankową podnieśliśmy i nie żałujemy 18072011605.jpg13082011629.jpg13082011627.jpg18072011603.jpg03082011614.jpg

 

 

 

a jest może kotoś na forum kto już mieszka w swoim barwnym?bo bardzo prosiłabym o zdjęcia łazienki na górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jesteśmy na etapie ścianki kolanokwej i cały czas się zastanawiamy czy ja podnieśc??? :)

 

z tego co widzę to większość robi 2 pustaki plus wieniec (my również:), wychodzi jakieś 60-70 cm, nie zaburza to bryły domu, myślę że kolejny pustak to już max, no i zależy też jaki będzie okap dachu, można go trochę wysunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do marcinlan82 czy mam rozumieć że najpierw postawicie więźbę a później będziecie impregnować? jak tak to trochę złe rzwiązanie lepiej impregnować wcześniej przynajmniej później nie ma prolemów bo tak to będzie wszędzie chlapać i będzie z tym problem.

 

my ściankę kolankową podnieśliśmy i nie żałujemy [ATTACH=CONFIG]71359[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71360[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71361[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71362[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71363[/ATTACH]

 

 

 

a jest może kotoś na forum kto już mieszka w swoim barwnym?bo bardzo prosiłabym o zdjęcia łazienki na górze

 

Nie nie :) troszeczke się nie zrozumeliśmy.

Wiezba jest juz zaimpregnowana. Teraz tylko czekamy na ekipe od dachu. scianki dzialowe bedziemy robic po wiezbie a przed polozeniem dachowki.

 

Pozdrawiamy i oby wszystkim dopisywała pogoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę co ma podniesienie ścianki kolankowej do miejsca na okno dachowe, może zmieniliście kąt dachu i dlatego okno się nie mieści, jeżeli podnosimy ściankę kolankową to jednocześnie:

- albo zachowujemy kąt dachu jak w projekcie i całość idzie do góry,

- albo spłaszczamy kąt dachu, i wysokość domu jest jak w projekcie i tutaj zgodzę się że może braknąć miejsca

 

... dobrze kminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle kminisz bo chodzi o ścianę 03082011614.jpg jak widać jest wysoka, pierwotnie była wysoka ale po podniesienu o dwa pustaki wysokość się zwiększyła, nie zmienialiśmy kąta dachu ale gdy ścianka się podniosła automatycznie miejsce między końcem ścianki kolankowej a "sufitem" który będzie w danym pokoju się zmniejszyła i okno 140cm się nie mieści proste prawda? w innych pomieszczeniach nie ma z tym problemu bo ściana kolankowa jest o wiele niżej.

 

 

a oto zdjęcie z wnętrza aby zobrazować o co chodzi C360_2011-09-24 18-09-14.jpg

Edytowane przez hapka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hmmm, no to obniżyliście sufit w pomieszczeniu i dlatego okno się nie mieści. jak podnosicie ściankę kolankową to sufit tez powinien iść do góry.

Widzę że wysokość ograniczają wam jętki które spinają krokwy. Dachowcy po prostu zamontowali za nisko....

 

a tak z "innej beczki"

podczas układania styropianu mierzyłem okap dachu, wychodzi w poziomie 102 cm od ściany bez styropianu do deski podrynnowej.

nasz patent na schody:

20110913014.jpg

Edytowane przez Conrad&Beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Barwnego.

Mieszkam od roku w wersji I i jezeli mogę to podzielę sie moimi osobistymi sugestiami n/t domu.

Zmieniłbym:

garaż na podwójny

schody zaczynałyby bieg od salonu tuz przy oknie balkonowym

kuchnia powiększona ( to zrobiłem)

taras większy narożny

pomieszczenie gospodarcze nie sprawdza się (kosiarkę itp. trzymam w garażu)

Pzdr

 

"pomieszczenie gospodarcze nie sprawdza się (kosiarkę itp. trzymam w garażu)" to mnie pocieszyles bo ja zrobilem z tego pomieszczenia schowanko na dole i pawlacz (drzwi przesuwane) z wejściem ze schodów zabiegowych.

Kuchnie i salon mam równo z garazem i gabietem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...