Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

aaania, pamiętaj, że adaptacja adaptacji nierówna. Zapytaj przede wszystkim o zakres usługi. Czy chodzi tylko o wrysowanie budynku w teren, modyfikacje projektu, projekty branżowe czy też o załatwienie wszystkich niezbędnych papierów (a jest tego co niemiara). W woj łódzkim 2011 ceny były bardzo różne od 3000 do nawet 8-9 000 (!). Pani, która nam robiła wzięła 3,5 (usługa obejmowała komplet, łącznie z chodzeniem po różnych urzędach i załatwianiem kwitów). Efektem pracy było pozwolenie.

 

Czy zima przyjdzie czy nie przyjdzie? My zaczynamy c132a od wiosny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za adaptacje zapłaciłem 1800zl, w tym wszystkie załatwienia w urzędach, łącznie z odrolnieniem działki, dostałem gotowy projekt, który trzeba było tylko osobiście złożyć do urzędu. A zmian mam trochę w projekcie. I tak uważam że to wygórowana cena za parę kresek i pieczątkę.

3500 to jakiś kosmos, chyba że wchodzi w to coś więcej, np. projekt woda, kanaliza, projekt wjazdu....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Mam pytanie do mieszkańców Barwnego

 

Czy montowaliście wentylatory łazienkowe na dole i o góry ?

 

Planuje zakupic takie wentylatory, ale gdzies czytalem ze nie mozna mieszac wentylacji mechanicznej z grawitacyjna. U mnie w pozostałych pomieszczeniach jest wentylacja grawitacyjna. Czy ktos z Was ma wentylatory zamontowane w łazienkach ? Jak to sie sprawdza w praktyce ?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za opinie.

 

TMK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długoszątka

my do elektryka wybieramy sie na dniach

jutro materiał na ścianki działowe i od czwartku chłopaki stawiają

okna dachowe i pałaciowe juz dawno kupione, tez na dniach wstawiamy

a potem nie wiem co juz robic bo złodziejaszki nie śpią niestety.... 10 palet euro nam w piatek po dachówkach ukradli

 

zamiast garażu? zamiast garażu mamy eeeeeeeeeeee bawialnie!!! :))) żartuje. Pokój dodatkowy. Duża z nas rodzina.

 

Jestem zakochana w naszym barwnym!!!!

 

wentylacja? - u nas bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcemy kupić projekt barwnego i jesteśmy zainteresowani zobaczeniem już wybudowanego budynku. Prosimy o kontakt jeżeli budował się ktoś w okolicach wodzisławia śląskiego jastrzębia lub cieszyna bo z tego co widziałem na forum takowi użytkownicy byli. Adres e-mail [email protected]. Wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

my od początku mieliśmy zamiar robić piec gazowy i kominek z płaszczem wodnym, w piatek byliśmy w kilku firmach i kazdy mówi co innego :((( mętlik w głowie

tez czakamy na wyceny z 2 punktów

 

 

okna dachowe dzis wstawili i skończyli ścianki działowe :)))) pieknie to wyglada, potem zdjęcia wkleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mogę coś doradzić to nie polecam kominka z płaszczem wodnym, ma on więcej wad niż zalet, polecam poczytać wątek o kominkach na tym forum...

też chciałem taki kominek, jednak jak sobie poczytałem to zwątpiłem, wady wg mnie to:

skomplikowana instalacja, (pompy, sterowniki, czujniki, ups,

problemy z wyregulowaniem tego w zestawieniu np z podłogówką,

brak możliwości palenia gdy nie ma prądu

zbyt szybkie przepalanie się wkładu, szczególnie tam gdzie są rurki z wodą,

koszt instalacji

aby efektywnie wykorzystać tego rodzaju kominek trzeba z salonu zrobić kotłownie i ciągle w nim palić

do tego w przypadku kominka z płaszczem wodnym, często występuje efekt czarnej szyby, w skrócie ciepło w tym wkładzie odbiera woda powodując ochładzanie się spalin, czego efektem jest czarna szyba w kominku i brak widoku ognia.

 

wg mnie nasze barwniaki mają na tyle prostą bryłę i ukłąd pomieszczeń (dodatkowo można go uprościć usuwając ścianę pomiędzy salonem i korytarzem) że spokojnie wystarczy kominek akumulacyjny, można go ewentualnie uzupełnić o rozprowadzenie powietrza, ale niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...