Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy Wszystkich! :)

 

Budujemy Barwnego, wariant I, wersja lustrzana w okolicach Łodzi.

Jesteśmy właśnie po więźbie, zabieramy się za dach.

 

pozdrawiamy,

hzag :D

 

Witam! Buduje tez odbicie lustrzane ( c132al),dach gotowy.Na profilu sa zdjecia,pare zmian w rozstawie okien dachowych,wiecej okien.Powodzenia,pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poniżej przedstawiam zestawienie kosztów dla naszego barwny 132a, strop teriva:

9 800 - robocizna murarzy

2 000 - (mniej-więcej) za stal

5 500 - beton

6 000 - pustaki i cały materiał na terivę

1 000 - 'pierdoły' - śruby, kratownica, ...

2 000 - drewno (stemple + deski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam barwny, wersje standard, strop monolit:

robocizna po naszej stronie 0

beton około 4200 zl (kubik po 200 zl )

zbrojenie 6500

szalunki z wypożyczalni, 3100 ( stawialiśmy dość długo bo sami, dlatego tak drogo)

jakieś tam pierdółki typu podkładki dystansowe pod zbrojenie, deskowanie na zewnątrz z materiałem (płyty osb) deskowanie otworów komin schody 1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, może trochę późno ale jest. U nas jest strop monolityczny i:

 

1) stal ( na całą budowę 6850zł) - czyli ławy, nadproża, tarasy, strop i wieniec pod murłatę,

2) podkładki pod zbrojenie ok 300szt-50zł,

3) beton towarowy B20 z pompy - 22m3 - 4950, - w tym 1 filar zalany przy okazji,

4) drut wiązałkowy 60zł

5) robocizna - ciężko ustalić, ale całe piętro tzn od chudziaka razem z kominami na parterze, tarasami z przodu i tyłu lanymi z betonu, filarami i zalaniem stropu to 9500.

6) deski do szalunków te same co do deskowania dachu (4450), a stęple po stronie wykonawcy ( ich własne)

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam. Czy nikt nie ma przydomowej oczyszczalni? U nas niestety kanalizacji w najbliższym czasie nie będzie tak więc zostaje nam tylko POŚ myślę że lepsze w użytkowaniu niż szambo. W galerii zdjęcia naszego barwnego wersja c132a -zlikwidowany garaż w zamian pokoje.

 

Pozdrawiam

 

witam my mamy POŚ i powiem że sprawuje się idealnie,zbiornik na 2000l w zupełności wystarcza na czteroosobową rodzine,rozprowadzenie to około 35 metrów w dwóch nitkach-z tym że dobrze jeśli w podłożu znajduje się żwir,jeśli nie to należy podsypać więcej kamienia,za założenie i cały osprzęt zapłaciliśmy 6000zł trzy lata temu,na start kupujesz bakterie za 50zł,a pózniej jeszcze raz w miesiącu wsypujesz jedną saszetke,roczny koszt to 80zł-tyle kosztuje 12 saszetek plus wybranie nieczystości raz na rok-110zł-tyle zapłaciliśmy,taka oczyszczalnia to fajne rozwiązanie bo masz święty spokój-polecam.

 

Pozdrawiam

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Skończyłem budowę Barwnego c132a, podliczyłem sobie koszty itd itp...

Pamiętajcie o jednym, samo wybudowanie domu to nie wszystko, trzeba to jeszcze wykończyć, zrobić mała architekturę, ogród, ogrodzenie, bramę itd itp.

Jedno Wam powiem, pół roku temu słysząc wycenę za ogród i obejście 100tys. PLN pukałem sie w czoło, dzisiaj z perspektywy czasu powiem, że dla działki 1000mkw. to wcale niewiele, jeśli chce się mieć tak, jakby się chciało mieć. No chyba, że ktoś jest ogrodnikiem lub ma masę czasu (ale wtedy musiałby nie pracować i skąd pieniądze na dom).

Z perspektywy czasu za dużo nerwów (budowa systemem gospodarczym), na drugi raz zleciłbym pod klucz (ale skąd tyle pieniędzy...).

 

Generalnie powodzenia, "postawić" dom to nie sztuka, zamknąć też nie, wykończyć ze WSZYSTKIM tak, jakby się chciało życzę Wam wszystkim:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wykończenia to wszystko zależy co się chce, więc rozbieżność cenowa może być znaczna, ja na własnym przykładzie mogę powiedzieć że stawiając drugi raz robił bym tak samo czyli wszystko we własnym zakresie, przynajmniej wiem co mam, firmy robią żeby tylko robota szła do przodu a już jak to jest wykonane to mało kogo interesuje, jeszcze jak materiał jest po ich stronie to dają najgorsze dziadostwo, miałem 3 firmy, od dachu, wylewek i tynków. tylko ci od tynków byli ok i nie miałem z nimi przejść reszta to porażka. Do tego realnie zaoszczędziłem przez to że sam stawiałem i decydowałem co i gdzie kupić około 100 tys zł.

 

Teraz jestem na etapie otoczenia domu (kostka brama ogrodzenie), kostkę sam kładę z pomocą rodziny, maszyny z wypożyczalni, i twierdzę że też robię to dokładniej, już nie mówię o kosztach, bo w przypadku, kostki, cena za robociznę wynosi tyle co za materiał a nawet więcej, kupiłem 130 m2 kostki (libet piccola) + obrzeżą, podbudowa, za całość zmieszczę się w 10 000 na gotowo, firma skasowała by mnie 20 000 spokojnie z ich robocizną, więc oszczędności są znaczne, bramę montuje firma, ale np fundament pod nią już sam wylewam.

To samo tyczy się ogrodzenia, cena materiałów (mur pełny z piaskowca) koszt 18 000 zł, robocizna 15 000 zł.

 

Więc łatwo policzyć jeżeli sam robię zostaje w kieszeni minimum 25 000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Fajnie ,jak mozna i umie sie samemu zrobic.! Ale nie zawsze mozna, bo kiedy zarabiac na materiały? Ja sporo bym zrobił sam,ale brak czasu. Wynajołem jak na razie 3 firmy(do postawienia,hydraulika,i dekazy) wszyscy wczesniej z polecenia,wychwaleni,nie zawiodłem sie,zrobione mam solidnie(sasiad,ktory zna sie na rzeczy powiedział, ze nie widział jeszcze takich dobrych profesjonalistow),za wszystko nie przepłaciłem,nie byli tez najtansi. Ja spokojnie pracowałem,zarabiałem,nawet nie byłem na budowie(konsulotacje telefonicznie),tez na drugi raz bym tak zrobił.Firmy tylko z polecenia-za jedna firme od dachu polecajacy glowe by dal, nie zawiodłem sie..Mozna popatrzec na zdjecia na profilu. Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Skończyłem budowę Barwnego c132a, podliczyłem sobie koszty itd itp...

Pamiętajcie o jednym, samo wybudowanie domu to nie wszystko, trzeba to jeszcze wykończyć, zrobić mała architekturę, ogród, ogrodzenie, bramę itd itp.

Jedno Wam powiem, pół roku temu słysząc wycenę za ogród i obejście 100tys. PLN pukałem sie w czoło, dzisiaj z perspektywy czasu powiem, że dla działki 1000mkw. to wcale niewiele, jeśli chce się mieć tak, jakby się chciało mieć. No chyba, że ktoś jest ogrodnikiem lub ma masę czasu (ale wtedy musiałby nie pracować i skąd pieniądze na dom).

Z perspektywy czasu za dużo nerwów (budowa systemem gospodarczym), na drugi raz zleciłbym pod klucz (ale skąd tyle pieniędzy...).

 

Generalnie powodzenia, "postawić" dom to nie sztuka, zamknąć też nie, wykończyć ze WSZYSTKIM tak, jakby się chciało życzę Wam wszystkim:)

 

Pozdrawiam

 

witam! to kolego jesli mozesz podaj chodz przyblizone koszty :zero ,surowy, zamkniety, dach, wykonczenia! i w jakim okresie wybudowales!!! z gory dzieki !!! tez sobie marze o tym domku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

witam, my budujemy barwnego c132aL, system gospodarczy, nasze wydatki jak do tej pory, bez papierlogii, projektu, etc.:

 

1. stan 0 - 28 tys.

2. parter + słupy z klinkieru - 19 tys.

3. kominy systemowe kpl. - 6,5 tys.

4. okna parter - 11 tys.

5. strop teriva + schody ze spocznikiem - 22 tys.

6. poddasze + klinkier na kominach - 7 tys.

7. więźba - 15 tys.

8. okna połaciowe 10 szt. - 14 tys.

9. pokrycie dachu (dachówka cementowa, obróbki, rynny, dodatki) - 22 tys.

10. instalacja elektryczna + wlz (bez rozdzielni) - 3 tys.

 

a gdzie jeszcze do końca ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam.

Budujemy barwniaka od zeszłego roku. Na dziś surowy z dachem i oknami dachowymi. Zlikwidowane oba tarasy (większa kuchnia i salon - razem 52m2) ze względu na rozmiary działki i przeniesione na południe budynku, czyli ścianę lewą - patrząc na oryginalny projekt. Drzwi tarasowe na ścianie salonu - wrzucę zdjęcia w wolnej chwili. Ściana kolankowa podniesiona o 54cm. Wszystkie modyfikacje ścian spowodowały zwiększenie pow. użytkowej do 170m2.

Jak dotychczas koszt 170 tys. bez działki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

jak tam Barwniaki po zimie, jakie plany na wiosnę?

 

Jakie macie opłaty za CO po zimie ?

U nas średnio około 200m3 gazu na miesiąc, ogrzewania włączone 1 listopada, na koniec marca liczę że 1000 m3 gazu poszło za 5 miesięcy, kwiecień to już raczej kominkiem będziemy dogrzewać, mam nadzieje że w końcu temp się podniesie.

 

Na wiosnę bierzemy się za podbitkę i ogrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...