Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W ofercie muratora napisali, że przy zakupie projektu są też rózne dodatki

nie żeby one były ważne- wiadomo tu chodzi o projekt

ale czasami gadżety tez cieszą

podane jest, że do wybranych projektów jest model domu do sklejenia.

Cóż- zanim by się pobudowało, może najpierw by sie poskejało...

Czy do projektu barwnego dodaja taka sklejankę?

2. A tak na poważnie to z zakupem diałki to teraz istny szał

sam byłem świadkiem jak ludziska kupuja je prawie jak chleb albo gazetę...

ceny rosną w oszałamiajacym tempie

a przy mnie jakaś parka bez ogladania działki

tylko za namową pośrednika rzucila okiem na plany

i przeprowdzili transakcję ?!!!?

Ja już nawet znalazłem działeczkę

i już po niej chodziłem krokami wyliczyłem ustawienie domu

i takie tam...

decyzja

zaliczka w kieszeń

a właściciele zaczynają kręcić

- teraz nie wiadomo- sprzedają czy nie...!!!

 

Pozdrawiam wszystkich barwniaków

- bez względu na stan zaawansowania robót

już niedługo 2007 r.

cosik mi sie zdaję, że będzie to dla barwniaków rok przełomowy...

kurcze mam nadzieję, że się załapię

Zyczę wszystkim, by rok 2007 był dla nich barwny - tak jak ich domek

budowlańcy mówią - surowy, zamknięty etc.

i niech to nie będzie do końca prawdą

bo surowy niech nie będzie

raczej gotowany

- na przyszłe długie spokojne lata !

i nie zamknięty

- tylko otwarty dla Nas, naszych pomysłów i marzeń

Pozdrawiam

k*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 primo ;p

 

Fajnie, że barwniaków przybywa

 

po 2 primo ;p

 

sklejanki nie ma ale można zrobić samemu przy odrobinie czasu coś bym wymajstrował i zeskanował szablon bo konstrukcyjnie to nic trudnego... no ale czasu nie ma i w pobliżu czai się szkodnik w postaci córci

 

 

po 3 primo

 

ceny rosną rzeczywiście w takim tempie, że moja działka nieuzbrojona jes wata 280 % ceny którą płaciłem rok temu SZAJBA !!!

 

i po secundo

 

dzisiaj do mnie zwieźli styropian i jutro zaczynają ocieplać fundamenty...

 

po 2 pr imo secundo a nawet tercio

 

dobrze mieć ojca i teścia elektryków - przybyli na plac budowy i zapytali gdzie jest bednarka ... nie wiedziałem o co chodzi chyba dalej nie wiem i chłopaki dospawają otok do zbrojenia, dobrze, że teraz to wyszło nim zasypali .... było by więcej pracy i kasy.... zasadniczo pogadali se z majstrem i kierownikiem budowy i mają poprawić.... musze się koniecznie dowiedzieć o co im chodziło...

 

no bo jak już doszło do stricte elektrycznych rozmów co gdzie i jak którędy to wywiesiłem białą flagę i polazłem do sąsiada na ploty.... przynajmniej temat elektryczności w dobrych rękach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Yelcyn !!!

 

Co do materiałów na ściany to dominuje tu beton komórkowy + styropian, ja mam jeszcze trochę czasu na decyzję, ale raczej ceramika mi w głowie na 90% . porotherm lub poroton. Powodzenia Barwniaku :D

 

Dzięki zahir1000! Po krótkiej wprawdzie analizie i kilku rozmowach z zaprzyjaźnionymi budowlańcami (dziwnym trafem na 10 fufli z ogólniaka 8 skończyło budownictwo, tylko ja i jeden kolega wybrali cos innego.... trochę żałuję teraz ;)) wybrałem rownież ceramikę. Czy 1 czy 2 system zadecyduje już lokalna cena. Pozdrawiam wszystkich.

 

Yelcyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba muszę się pochwalić małym rekordem swiata:

 

W dniu 22 grudnia ok. 11-tej złożyłem wniosek o kredyt, dziś 29-go o 14:30 podpisałem umowę......

A mówią, że banki nierychliwe :D toż to niecałe 3 dni robocze.....

 

Z troche gorszych wiadomości: na mojej działce (8,81 ) w odległości ok. 5 m od frontu przebiega rura z kanalizacją. Wodociągi nie dały mi zgody na budowę (miała być wczoraj, czekam na oficjalną odpowiedź). Trochę dziwne, bo przecież działka wg planu jest budowlaną... Mój architekt powiedział, że nie mają absolutnie żadnego prawa się przeciwstawiać, ale... no właśnie... troche mnie to zaczęło martwić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba muszę się pochwalić małym rekordem swiata:

 

W dniu 22 grudnia ok. 11-tej złożyłem wniosek o kredyt, dziś 29-go o 14:30 podpisałem umowę......

A mówią, że banki nierychliwe :D toż to niecałe 3 dni robocze...

 

No faktycznie rekord świata.

Gratulacje!!!

Mam nadzieję, że nam też tak fajnie pójdzie z kredytem :) :) :)

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

 

Cieszę się ogromnie..... moje "cieszenie" jest tym wieksze, że walczyłem jak lew aby dostać kredyt w tym roku, czyli móc skorzystać z tzw. ulgi odsetkowej. Rozmawiałem chyba z 10 bankami (na podstawie opini mojego kolegi - szefa biura nieruchomości, a także doradców z expandera i open finance), do mojej tzw. pierwszej ligi zakwalifikowały się:

- Santander Consumer Bank

- GE Money Bank

- Mbank

- PKO BP

- Multibank

do ścisłego finału weszły:

- frank - Multibank

- złotówka - PKO BP

 

WSZYSTKIE banki jak jeden mąż mówiły mi: nie ma absolutnie szans na uzyskanie decyzji w tym roku... Wybrałem kredyt w złotowkach (żona się uparła ;)). Okazało się szczęśliwie, iż PKO BP może podjąć decyzję na miejscu czyli w Kędz-Koźlu i dlatego udało się szybko. Inne banki odsyłają do swoich central w dużych miastach a to trwa i trwa i trwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .... (szczególnie nowych Barwnych ludzi)...

 

U mnie Świątecznie - też jestem na etapie kredytu...

U mnie wybór padł na MultiBank w CHFach - obecnie czekam na decyzję kredytową - jednak nie mam takiego parcia na termin w tym roku, ponieważ z ulgi odsetkowej nie mogę już skorzystać.

 

Ale za to dzień przed świętami udało mi się spieniężyć moją starą kawalerską kawalerkę, i na koncie już procentuje gotówka, która stanowi część startową na budowę Barwnego. Tak, że stary rok zamknę przynajmniej z jedną kwestią mniej.

 

Obecnie szukam jakiejś budy na budowę (czyli tzw. zaplecze budowy ;)).

 

Zima na razie sprzyja i sąsiedzi cały czas ostro budują. Dwa domy już są wykańczane - zaś trzeci to domu budowany ze szkieletu drewnianego - ale tu strasznie się grzebią (stawiają go już 2 miesiące)...

 

W załączeniu na fotkach moje miejsce, gdzie powstanie mój Barwny.

Późną jesienią...

http://images2.fotosik.pl/314/48b4d9ce47dda4d4m.jpg

 

I jeszcze późniejszą jesienia w trakcie zakładania wody i kanalizy przez gminę...

http://images4.fotosik.pl/269/f4d86478e655cae3m.jpg

 

Pozdrawiam

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam na imię Grześ 8) - buduję w okolicach Wrocławia

Na forum Barwnego zabieram głos pierwszy raz, choć studiuje forum już od ponad miesiąca.

Po otrzymaniu swojej wersji papierowej projektu z Muratora (oszczędzają na wydruku bo wydrukować zdjęcie Barwnego na pierwszej stronie plujką toż to skandal , na dodatek za takie pieniądze) jak wszyscy zacząłem wprowadzać zmiany. Wstawałem rano myślałem, myłem zęby myślałem, jechałem do pracy myślałem, rozmawiałem z kierownikiem myślałem, w domu wieczorem z żoną ………. myślałem i wymyśliłem takie zmiany. Niektóre takie jak wszyscy niektóre mojego autorstwa.

Tak wiec po kolei każdy kątek.

 

Parter

0.1 Przedsionek – bez zmian. Wiem niektórzy chcą go powiększyć kosztem spiżarni ale przecież to jest miejsce w którym człowiek przebywa najkrócej. Wchodzi zdejmuje ubranie i wychodzi. U siebie w mieszkaniu mam podobnej wielkości w tym ze czworo drzwi i uważam ze jest ok.

0.2 Hol – bez większych zmian – odsłonię schody.

Przesunę schody o jeden stopień w stronę drzwi wejściowych dlaczego … po kolei.

0.3 Spiżarnia - bez zmian, że być musi chyba każdy wie a wrzucanie jej do kuchni – szkoda miejsca.

0.4 Kuchnia – bez zmian . Wiem są tacy co chcą powiększyć ja kosztem zadaszenia ale czy jest sens. Wyobraźcie sobie, czy ta ściana bez tej „ala werandy” wygląda pięknie?

0.5 Pokój dzienny – bez zmian – komin na schody ? –

Jak chce w nim palić i ogrzewać dom to ok. Jak chcę w nim napalić aby romantycznie siąść przy nim z żona to w rogu. Ja wybieram to drugie rozwiązanie bo w tygodniu i tak wiem, że nie będę miał w nim czasu palić. Misia i Krzysiek- Wrocław myśli podobnie :wink:

0.6 Pomieszczenie gospodarcze- zmieniam na pralnię. Dzięki za podpowiedź Iwonie, jednej z koleżanek z pracy. Jest to idealne miejsce na pralnie. Początkowo myślałem ze pralnie zrobię w łazience na piętrze.

Iwona mówi- siedzę w wannie, biorę relaksującą kąpiel a tu Dafne z rozklekotanymi łożyskami zaczyna wirować, już by ta pralka w łazience nie stała .

Iwona mówi- siedzę sobie na tarasie czytam książkę a tu mój stary właśnie tarmosi kosiarkę upierdzi…. w trawie do pomieszczenia gospodarczego przez taras. Wieczorem ze starym nie mam o czym rozmawiać :D

Dzięki Iwonko - słuszne uwagi

Dlatego schody wysuwam o jeden stopień do przodu. Zakręcają na 13-tym stopniu czyli 13x16,7 = 217cm i mieszczą się pod nimi drzwi do pralni.

0.7 Gabinet – zmiany. Przesuwam ścianę dzielącą gabinet z pom. gospodarcze i łazienką o 0,5 m w stronę gabinetu. Powstaje gabinet o powierzchni około 10,4 m^2. Jak sama nazwa mówi to jest gabinet. Chcę tam wstawić biurko regały i może jakąś amerykankę i tylko pracować.

Obecnie to wszystko jest w pokoju dziecka na 9,5 m^2 i jakoś jest :)

0.8 WC- zmiany – już nie WC tylko łazienka. Przez przesuniecie ściany w stronę gabinetu powstaje miejsce na prysznic. Na lewo ustęp, pośrodku umywalka, po prawej prysznic.

0.9 Pomieszczenie gospodarcze- zmiana. Przesuwam sciane granicząca z garażem o 0,5 m w głąb garażu. Przez przesuniecie ściany o 0,5 w stronę gabinetu i w stronę garażu powstaje pom. gospodarczy o powierzchni około 6,2 m^2.

Obok komina powstaje mi przestrzeń 0,8x1,3 m i spokojnie wstawiam tam automatyczny kocioł retortowy. Po drugiej stronie przy ścianie zmieszczę dwie europalety czyli dwie tony eko-groszku.

0.10 Garaż – zmiany – po przesunięciu sciany od pom. gospodarczego w stronę garażu powstaje mi w garażu wnęka po sąsiedzku z łazienką, długa na ok. 1,6 m. Akurat miejsce aby stawić tam jakiś stów i coś po majsterkować (może na stare lata :wink: ). Garaż jak wszyscy mówią – 5 m wystarczy, zważywszy że brama będzie chudsza niż ściana zewnętrzna, doskoczy jakieś 10-20 cm na długości

 

Może zwiedzimy sobie pięterko :D

 

1.1 Schody – bez większych zmian

Odsłonię schody. Przesunę schody o jeden stopień w stronę drzwi wejściowych.

1.2 Korytarz - bez zmian

1.3 Sypialnia I- bez zmian

1.4 Sypialnia II- bez zmian

1.5 Łazienka – przesuwam ścianę do komina – zyskuję parę centymetrów w sypialni III

1.6 Sypialnia IIII – większa o parę cm kosztem łazienki

 

 

Dodatkowo

- Podwyższam ścianę kolankowa o jedna szychtę czyli o 25 cm zyskuje wtedy po podłodze ok. 35 cm dodatkowej powierzchni.

- stawiam ściany nie z Protonu ale z Betonu komórkowego, strop teriva – taniej, szybciej, prościej

- powiększam taras o 2 m w głąb ogrodu – słuszna czyjeś uwaga.

- piec węglowy zamiast gazowego (nie mam gazu) – koszta, koszta, koszta

- likwidacja komina od kuchni – rura spiro lub pustaki z ” dziurką”

- powiększam komin K3- przewód 1 do możliwości pracy z piecem węglowym min 200 cm^2

- likwidacja natrysku i umywalki w łazience na górze (toż to wygląda jak umywalki w rządku na koloniach:)

 

To na tyle.

Jak sobie coś przypomnę to napisze

Na uwagi czekam niecierpliwością.:)

 

Barwniacy górą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...