Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie :)

U nas zakończyło się murowanie ścian fund., teraz układmy kanalize, izolacje pionową i poziomą, zasypujemy, zalewamy :D chudziakiem :D i 2 tyg przerwy na relaks. Postaram się około soboty wkleić jakies zdjątka ale nie obiecuję ale chętnie wyślę zainteresowanym na maila.

Mam pytanie czy planujecie pod chudziak dawać dodatkowo taką siatkę zbrojącą np fi 4?

Jureklo mam prośbę o przesłanie na mojego maila tych informacji odnośnie wymiarów krokwi, myślę że twoje wiadomosci od autora projektu będą dla nas podstawą do zamawiania więźby i też potwierdzą nasze samodzielne wyliczenia bo jak widzę prawie każdy wziął się za przeliczanie. Nam wychodzi tak samo jak tobie Jureklo. Liczył mój ojciec i w stosunku do twoich wyliczeń różnice są o ok 5-10 cm :D Dzięki wielkie za maila od autora , czekamy.

Pozdrawiamy wszystkich barwniaków

Fajowo ze jest nas coraz więcej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

misia i krzysiek z tego co wyczytalem na forum to wiele osob twierdzi ze ta siatka to zbedny wydatek.napiszcie czy przed chudziakiem dajecie podsypke np.z pospołki ,moj murarz na poczatku chcial tak zrobic teraz twierdzi ze nie bedzie tego robil tylko wyleje chudziaka bezposrednio w grunt (mam twarda gline)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze misia i krzysiek zle zrozumialem wasz tekst myslalem ze piszecie o chudziaku pod fundament,a wy zalewacie juz chudziaka na posadzke sorki.

 

Witajcie,

ano tak w czwartek w następnym tygodniu zalewamy chudziak, no i oczywiście zasypujemy fundamenty piachem, ubijamy itp.

Ale jeśli chodzi o ławy fundamentowe to wylewaliśmy w grunt bez deskowania, bez chudziaka i podsypki, beton B20 w wykopane ręcznie ławy.

Trochę poszło więcej betonu niż przewidywaliśmy bo obrywały się nam narożniki i oprócz tego wyciągneliśmy 2 ogromne głazy, były w miejscach kopania ław i KB absolutnie kazał je usunąć.

JUREKLO prosimy o maila odnośnie więźby na [email protected]

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile potrzeba bloczków na fundament 1500 starczy

O matko a co za fortecę chcesz budować? :D MY mieliśmy 6 warstw bloczków, przedłużony fundament do słupa z przodu i przez cały taras aż do garażu więc poszło ok 100 bloczków więcej. Kupiliśmy 1150 sztuk i zostało nam ok 30 :D

Tarasu z tyłu domu nie ruszaliśmy na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to też zależy ile warst będziesz miał tych ścian fundamentowych, z reguły muruje się do poziomu 0 , u nas wyszło 6 warst, tak jak w projekcie o dziwo :lol: . Ale jakby było więcej to 1150 będzie mało.

Czy wy wiecie że we Wrocku jest problem z kupnem wapna hydratyzowanego :o normalnie to jakiś koszmar, droga przez mękę z tym kupowaniem materiałow :evil: A na lepiej się nie zapowiada.

Ale damy radę :D Trzymamy kciuki za wszystkich Barwnych, niech nasze domki się budują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem projektamtem konstrukcji do domu C132 Barwny Muratora. Chciałabym poinformować, że w pierwszej wersji projektu wkradł sie błąd drukarski w długościach krowi K4 i KN1. Od kilku miesięcy w sprzedaży jest juz projekt z poprawnym zestawieniem drewna. Jednak część z państwa może być w posiadaniu starej wersji w związku z tym drogą elektroniczna mogę przeslać poprawne dlugości do każdej zainteresowanej osoby.

Z poważaniem

Dorota Sukiennik

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten poprawiony projekt to może był w sprzedaży, ale na pewno nie od kilku miesięcy. Ja swój egzemplarz otrzymałem 27 marca 2007 i była jeszcze błędnie wyliczona więźba.

A może tak projektant podałby jeszcze gdzie kupić takie standardowe okna jak są w projekcie. No chyba że w zestawieniu stolarki okiennej też wkradł się błąd.

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...