Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Panią Sukiennik.

Skoro rozpoczeliśmy już kwestię błędów w tym projekcie, to mam pytanie jak wytłumaczyć że na zaprojektowanym przez Panią stropie podała Pani że jest on w skali 1:100. Niestety ten rysunek nie odpowiada tej skali :o Czy normą jest załączyć do projektu budowlanego rysunek opisać go błędną skalą - co jest dość istotne gdy chce się go porównywać z innymi rzeczami.

Może wyjaśni mi Pani tą kwestię - w jakiej skali dołączony jest ten projekt stropu? Bo na pewno nie w 1:100, podobnie jest z nadprożami. Będę wdzięczna z odpowiedź :D Bardzo miło że jest Pani uprzejma odpowiadać na nasze pytania. Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jezeli chodzi o okno w salonie te 1765x1435 to rzeczywiscie jest blad,zaden producent nie zrobi takiego okna z jednym skrzydlem przy takim wymiarze musza byc co najmniej dwa skrzydla i oczywiscie w kuchni to samo

 

Witam ponownie,

Nie udało mi się znaleźć standardowego okna o wymiarze 180x130. A może ktoś znalazł? A w projekcie jest napisane: "Stolarka drewniana - sosnowa, typowa, produkowana seryjnie".

Już nie mówię o jednoszybowej, może być dzielona.

A więc dodatkowy koszt na niestandardowe okno?

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wstawiać okna o identycznych wymiarach, wystarczy by rozmiary były zbliżone. Idz do jakiegoś punktu z oknami to powiedzą Ci jakie wymiary są standardowe. Szkoda przepłacać za parę centymetrów.

 

 

Monika

 

Standardowe to do otworu 180x120, ale to 10 cm mniej. Ciekaw jestem jak by to wyglądało.

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej ostatnio się wyjaśnia w kwestii Barwnego, oby tak dalej.

andrzejek.ch dobrze wiedzieć, że mamy kogoś od okien.

Dzisiaj studiowałem parę tematów, jeśli chodzi o okna to myślałem o PVC z okleiną. Tylko, że podobno mogą się wypaczać od wysokich temperatur. Słyszałeś coś o takich przypadkach?

Muszę się w końcu wybrać do jakiegoś składu budowlanego i na żywo porozmawiać z ludźmi i zobaczyć co, gdzie mają i w jakich cenach.

Acha, trochę nt materiałów na ściany.

Jakiś miesiąc temu przedzwioniłem większe składy budowlane w okolicy mojej działki(Chwaszczyno k/Gdyni). Wszędzie zapisy i ceny nawet 14,70 brutto za BK 24. W tym tygodniu powtórzyłem telefony.W większości dalej zapisy na sierpień, ale cena 11,70. Natomiast w jednym ze składów gościu powiedział, że żadnych zapisów nie ma i po dostawie można swobodnie kupić BK (u niego za 12,30, podobno tydzień stał na placu i nie było chętnych). Stwierdził też, że nie ma co się zapisywać w kolejki, bo na pewno do czerwca sytuacja się ustabilizuje i ceny pewnie spadną. Dobre rokowania, miejmy nadzieję że się nie myli.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację Sly co do spadku tych cen :D my wprawdzie material na sciany i dach mamy zamówiony ale życzymy sobie obnizek na te i inne materiały. My zamówiliśmy Wienebergera 25 PW za 8,3 brutto w marcu.

Co do wymiarów okien to standardowy jeśli się nie zapomniałam to dla dwuskrzydłowego jest wymiar 1465/1435 lub 1765/1435 , także zbliżone do wymiarów z projektu. Trzeba sobie wybrać który lepiej pasuje wg gustu bo zmiana w oknach jest nieistotna i parafuje ją Kier Bud.

Co do zdjęć jeśli się nie pogniewacie poczekam do jutra moze ktoś jeszcze będzie miał na nie ochotę to wyślę wszystkim hurtem po południu :p

Cieszę się że coraz więcej osób tu zagląda i jest z kim pogadać, Raźniej nam jest i nie możemy się doczekać Waszych relacji z placów boju :D

Pozdrawiamy Misia i Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie i w gabinecie to wiadomo - musi być 1765/1435 - tylko że dwuskrzydłowe. Natomiast problem jest w kuchni. W projekcie jest 1800/1300 a więc pasowałyby 1765/1235 ale takich typowych niestety nie ma. Są natomiast 10cm krótsze (1765/1135 ). Takie jak w salonie odpadają, bo byłby problem z wysokością szafek w kuchni, natomiast te 10 cm wyżej wydaje się że robi różnicę. Jeszcze to przemyślę, ale pewnie to okno będę zamawiał niestandardowe, czyli takie jak w projekcie, tylko że dwuskrzydłowe (1765/1235). A może już ktoś jest na etapie wstawiania okien i podzieli się spostrzeżeniami jak to wygląda w realu.

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , fajnie moze kiedyś się spotakamy :D Co do fundametów to daliśmy 1 m tak jak w projekcie ponieważ strefa przemarzania w okolicach Wrocławia mieści się od 0,8 do 1m, my jesteśmy tylko 15 km od Wrocławia i mieściliśmy się raczej w tym 1m. Więc tak zostało, tym bardziej ze różnica kwotowa minimalna. Kiedy zaczynacie?

Sly ma rację trochę kiepsko z typówką do kuchni bo 1765/1135 to trochę za niskie. A nie wydaje się wam że szerokość 1800 to trochę za dużo? Ja zastanawiam się nad 16oo/1300, co wy na to? Do kuchni oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

zapytam z której strony Wrocka budujecie - ja od strony Oławy tez 15 km od centrum. W sumie to fakt dodatkowy koszt to wykopac glębiej rów pod findamenty i koszt jednej warstwy bloczków czyli około 160 sztk

Co do okien kuchni to jeszcze sie nie zastanawiałem jakie zamontuje.

Fakt jest faktem ze sa duuze ale takie w sumie z zona nam sie podobaja a na diodatek jeszcze jedno skrzydłowe takie duze tafle szkła :)

wtedy tylko uzywam jej jako uchylne

pzdr GMK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Misia i Krzysiek, okno do otworu 1600x1300 to też chyba będzie niestandardowy wymiar. W takim przypadku koszt będzie niewiele mniejszy od okna pasującego do 1800x1300. Tak więc chyba wolałbym te szersze, takie jak w projekcie. Zawsze to jaśniejsza kuchnia. Ale z drugiej strony warto na to spojrzeć pod kątem przyszłego zagospodarowania tej ściany z oknem. Może mniejsze (węższe) okno lepiej będzie współgrało z zabudową kuchenną, itp.

kaliuszekkg, nam też podobają się takie duuuuże tafle szkła, tylko chyba nikt ich nam nie zrobi. ;-). W ofertach największe jednoszybowe widziałem do otworu 1500x1500. Zresztą andrzejek.ch też stwierdził, że raczej będzie problem z zamówieniem takiego okna, a więcej pewnie wie od nas, bo pracuje w tej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Barwniaków wybiera się na spotkanie forumowiczów:

http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=116

było by o czym pogadać...

choć póki co jesteśmy na etepie poszukiwania materiałów na ściany... !?!?!?!?!

 

Ja bym się przejechał.. Jesli ktoś ma możliwość (odległość od Wawy) to postarajcie się!

 

Dawajcie znać to będziemy wiedzieć kogo można się spodziewać.

 

PnB odebrane - przed nami walka z kredytem. W końcu maja początek prac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...