Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dziękuję wszystkim za @ z więźbą.... zimniutkie Tyskie

 

 

jeszcze raz przepraszam za nieobecność ale na głowie mam budowę, remont mieszkanka dla babci a w pracy MEKSYK (też budowlanka)no i do tego 2,5 letnia dziewczynka, która pochłania resztki energii tatusia... zgodnie z obietnicą zdjęcia

 

http://images21.fotosik.pl/216/f1e308e5eb36c33em.jpg

 

http://images20.fotosik.pl/271/9203f38b826a2e8fm.jpg

 

no a ogólnie to, problemów do rozwiązania już było tyle że pewnie starczyło by na książkę ale głowa do góry i do przodu....

 

martwi mnie mała ilość miejsca na kominek (przeniesiony na ścianę przy schodach) ciasno.... baaaardzo ciasno :( jutro zrobię zdjęcia komina i wkleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to u nas STAN O zakończony :D W długi wekend planujemy to porządnie oblać :D O!

Tak jak napisłam na sobotę postaram się o zdjęcia na maila, chyba ż ktoś wyjaśni mi w bardzo obrazowy hi,hi sposób jak to zrobić by je wsatwić na forum. Bo niestety nie mam pojęcia jak to zrobić :( :oops:

Teraz do niedzieli będziemy starannie podlewać naszego chudziaka, żeby nie popękał.

Raffyxxx witamy i GRATULUJEMY, jesteś przodownikiem , czekamy więc na więcej zdjęc. My zostawiliśmy kominek w pierwotnej wersji, ale pocieszę cię ze też jest miejsca tak sobie. No cóż nasz Brawny nie jest jakimś kolosem, coś kosztem czegoś :p Będzie ok zobaczysz.

Sly zajrzyj na priv maila. :lol:

miłego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za @ z więźbą.... zimniutkie Tyskie

 

 

jeszcze raz przepraszam za nieobecność ale na głowie mam budowę, remont mieszkanka dla babci a w pracy MEKSYK (też budowlanka)no i do tego 2,5 letnia dziewczynka, która pochłania resztki energii tatusia... zgodnie z obietnicą zdjęcia

 

http://images21.fotosik.pl/216/f1e308e5eb36c33em.jpg

 

http://images20.fotosik.pl/271/9203f38b826a2e8fm.jpg

 

no a ogólnie to, problemów do rozwiązania już było tyle że pewnie starczyło by na książkę ale głowa do góry i do przodu....

 

martwi mnie mała ilość miejsca na kominek (przeniesiony na ścianę przy schodach) ciasno.... baaaardzo ciasno :( jutro zrobię zdjęcia komina i wkleję

i z tego powodu zdecydowałem się na kozę i komin od stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mogę powiedzieć ze faktycznie jest takie wrazenie małych powierzchni, ale ja sobie to tlumaczę tak że porównuję z metrażem w mieszkaniu to mi takie pomieszczenia o tym metrażu bardzo odpowiadają bo są sporo większe od tych co mamy :D A pułk wojska u nas nie będzie mieszkał więc starczy :D

A może Rafyxxx wkleiłbyś zdjęcia ze środka pomieszczeń? To taka prośba :wink: jaki gruby masz ten Porothon? 25? Ile masz tego materiału na ściany konstrukcyjne?Bez działowych? A strop Teriva? U nas na strop trzeba czekać 3 tyg a cena co rusz idzie do góry.

A mam pytanie do tych co mają już ławy, ile betonu wam poszło?

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh co do wielkosci to przy fundamentach nie było tak źle ale jak już był wylany chudziak to też miałem wrażenie że chyba garaż jakiś buduję....

 

 

przez moment był dramat nawet padały opcje - sorzedamy i wybudujemy większy... ale trzeba poczekać aż sciany sięgną 3 :D i robi się DUŻY może nie wielki ale DUŻY... nieoszukujmy się w przypadku Barwnego EKONOMIA a nie 100m2 salonu do nas przemówiło...

 

powiem tak JEST OK !! już wszystko poukładaliśmy w salonie acha wywalamy ściankę między pom gosp i łazienką i zmieniam komin z kwadratowego na prostokąt bardziej przyległy do ściany w ten sposób będzie więcej miejsca....

 

dzisiaj zaszalowali mi strop - robię LANY !! z różnych względów ale przede wszystim ze zględu na szkody górnicze (teoretycznie nasza działka jest poza strefą ale strefa kończy się 500 m od domu więc .... )

 

zaraz wrzucę zdjęcie komina... i może kilka innych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich barwników.

W dniach 3-6 maja bedę w okolicach Warszawy. Bardzo zależy nam, żeby zobaczyć chociaz namiastę barwnego w realu. Bardzo proszę o kontak osoby z okolic Warszawy (nawet 100 km), które rozpoczęły już budowę i zechciałyby ja pokazać.

Z góre dziekuję.

Zbyszek i Hania GG 173551 tel. 603 740 718

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejek.ch te 12 m betonu w ławy to zchudziakiem pod właściwy beton? Z kominami i słupami? Ale chyba nie przedłużałeś ław pod tarasik na froncie budynku? A jakie szerokie robiłeś tak jak w projekcie 60 cm?

Kiedy zaczynasz ściany fundamentowe?

Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za wszystkich Barwnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAHIR mamy do ciebie pytanie czy moglibyśmy wpaść do Ciebie w odwiedziny na budowę? Najchętniej w tym tygodniu poniedzieli, dzień i godz która tobie odpowiada. Daj znać na maila [email protected]

Pozdrawiamy

Zapraszam gorąco, ale nie bardzo jest co oglądać albowiem dopiero ogrodzenie postawiłem i studnia na dniach przybędzie :) budowa dopiero pod koniec sierpnia rusza. Materiały i ekipa też czekają. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAHIR sorki wielkie coś mi się myrdnęło to miał być apel o zaproszenie do Rafyxx :D UPSS :D

Rafyxxx może chciałbyś pokazać nam swojego Barwnego i podzielić się doświadczeniami z budowy?

 

a bardzo chętnie.. tyle że do niedzieli (chyba, że pogoda się popsuje a już dzisiaj było rano bardzo zimno) jesteśmy we Wieleniu nad jeziorkiem... jak wrócimy wcześniej (oby NIE) to odezwę się na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry. Budujemy BARWNEGO od marca. Mamy stan - gotowe stropy, sciany kolankowe, zbrojenia wieńców. W poniedzialek wylewamy wience a może we środe początek więźby dachowej. Zdjęć nie p[otrafimy wstawiac, moze jak ktos dokładnie opisze, to sie uda. Zmian mamy średnio, - kominek na środek ściany oddzielającej od schodów, ejście do kuchni przesunięte do ściany zewnętrznej, powiekszona łazienka na dole i inaczej postawiony komin kotłowy. Jeszcze pare drobiazgow, ale domek jest OK. Mamy cięzki dostęp do Internetu, więc następne wiadomości za parę dni.

 

Pozdrowienia Agata i Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZBYSZKI Witajcie, fajnie ze się odezwaliście. Jesteście chyba najbardziej zaawansowani w budowie Barwnego. Będziemy wdzięczni za każdą sugestię zwiazaną zwłaszcza z napotaknymi babolami w projekcie :D Zblizacie sie do więźby więc wyjaśni się wreście sprawa dachu. czy dajecie jakieś dodatkowe wzmocnienia?

Mam taką nieśmiałą propozycję odnośnie zdjęć, moze wyślecie je do mnie na maila a ja porozsyłam do reszty barwniaków których mam adresy na maila? Mój maila to [email protected]

GRATULUJEMY postępów w budowie i serdecznie pozdrawiamy, odzywajcie się.

RAFYXXX dzieki za zaproszenie , na pewno skorzystamy :D Co do terminu to jeszcze sie umówimy ok? Wypoczywajcie sobie nad tym jeziorkiem i wracajcie i budujcie, budujcie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...