Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zbyszki prześlijcie te zdjęcia do jednego z nas na maila a ta osoba do kórej wyslecie roześle pozostałym Barwnym żebyście nie tracili czasu na necie.

mój adres to [email protected]

Piszcie jak najczęściej co tam u was, jakie macie uwagi, szczególnie jeśli chodzi o dach.

Prosimy o zdjęcia :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Także poproszę o zdjęcia. Misia i Krzysiek macie mój adres to zróbcie forward do mnie.

Tak więc kto podnosi ściankę kolankową to lepiej by zrobił wieniec po obrysie domu. Rozumiem, że ten wieniec powinien być po obrysie razem ze słupami (czyli w kwadracie), żeby spinał cały budynekpod dachem. I tu pojawia się problem. Jak będziecie ocieplać ten wieniec gdy będzie przechodził nad tarasami? Wydaje mi się, że powinno się go ocieplić styropianem łącznie ze słupami, by nie było mostków cieplnych. Przy tym powinno się też ocieplić słupy, ale wtedy wyszłyby zbyt grube z ociepleniem.

Jak rozwiążecie ta sprawę?

 

No i belki 20*25 już nie będą potrzebne.

 

Pozdrawiam

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Wysłałem zdjęcia do Andrzejek.ch Jest to tylko poglądowo z calej budowy.

Jak bedę miał czas, to spróbuje wkleić coś sam.

Dziś skończyli krokwie i deskę dookoła dachu, pod rynne. Myślę ze jutro postawią kominy i opijemy wiechę, którą powiesili dzisiaj.

U nas betonu na stropy wyszło 14,5 m3 ale mamy wiecej terrivy. Na każdej budowie majster powinien wyliczyć, ile będzie potrzeba. Nasz robi to z dokładnością do 0,2 m3.

Dachówke zaczynają w środę. Zyczymy każdemu takiej ekipy budowlanej jak nasi GORALE!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj LOKO777 my też prosimy o więcej zdjęc na maila :[email protected]. Szkoda ze Konin tak daleko :( Także te zdjęcia będą na osłodę. Mam też pytanie takie jak do Rafyxxa ile zamówiłeś Porothonu? to 25? Ale fajnie niedługo będziecie mieli strop a u nas dopiero będziemy zabierać się za murowanie ścian. Czy mógłbyś napisać po zalaniu stropu i wieńca ile betonu ci poszło. A jeszcze pytanie jaką szeroką sścianę masz pomiędzy kuchnią a salonem?

Jeśli chodzi o więzbę to te wyceny które podajecie to razem z łatami i kontrłatami oraz dodatkowymi 30 cm do każdej belki?

Pozdrawiamy

 

 

Porotermu zamówiłem 28palet (zostaną może 2palety) gr 24 oraz 7palet gr.11,5.....natomiast betonu na strop wyszło 11m3 .

Wycene na drzewo podałem z łatami i kontrłatami oraz z dodatkowymi 30cm do każdej belki.......

 

A na fundamenty wyszło 3 palety cementu - fundamenty były zalewane ręcznie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOKO777 jeszcze pytanie o ławy fundamentowe widzę ze też lałeś bezpośrednio bez deskowania ile betonu ci weszło.

Czekamy na zdjęcia [email protected]

:D

 

 

Tak, nie robiłem wykopu...ponieważ szkoda pieniędzy....a po za tym miałem problem z wodą gruntową, wiec trzeba było kopać w ten sposób.....suchy beton zatrzymywał napływ wody, 1 dzień i zalane fundamenty.....juz nie pamietam ile wyszło dokładnie betonu, ale wydaje mi się,ze 4 palety cementu.....zdjęcia wysłałem.....

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Barwniacy. Dziękujemy bardzo za zdjęcia :D Naprawdę serce się raduje jak ogląda się jak pięknie domki rosną :p

Loko777 nie próżnowałeś przez ten czas nieobecności na forum. Domek wyrósł jak grzybek po deszczu. GRATULACJE, pewnie niedługo zabierasz się za dach? Jaka dachówka?

Czy mógłbyś napisać ile pustaków zamawiałes na strop i ewentualnie ilości belek . Tak dla porównania naszych rachunków.

Jeśli chodzi o Porothon to wyszło nam tak jak tobie, i dodaliśmy coś na zapas.

Czy ty też murujesz kominy? Jeśli tak będę wdzięczna za info co do ilości zużytych cegieł :p

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...