Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy budowniczych Barwniaków,

Czytamy wasze wypowiedzi na forum w sprawie dachu i włosy zaczynają nam dęba stawać.

Czy tym z was którzy podnosili ściankę kolankową architekt adoptujący projekt dodawał słupki żelbetowe po całym obrysie budynku plus wieniec? Nasza p. architekt nic (ale z czasem się przekonujemy, że to wyjątkowo mierna architektka, a napewno niedouczona - my mamy słupy na poddaszu - wrysowała je, ale nie sprawdziła czy stoją na belce czy na pustaku - stały na pustaku, zmienialiśmy położenie komina do kominka - nie podała wysokości komina plus doprowadzenia powietrza z zewnątrz itp).

Co do kominów ten do kominka zrobimy z prefabrykatów (cena za materiał ok 2000), zastanawiamy się jeszcze nad kominem wentylacyjnym w kuchni, czy jego też niezmienić ale tu ma nam wycenić murarz.

Na razie ciągle na poziomie fundamentów

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy budowniczych Barwniaków,

Czytamy wasze wypowiedzi na forum w sprawie dachu i włosy zaczynają nam dęba stawać.

Czy tym z was którzy podnosili ściankę kolankową architekt adoptujący projekt dodawał słupki żelbetowe po całym obrysie budynku plus wieniec? Nasza p. architekt nic (ale z czasem się przekonujemy, że to wyjątkowo mierna architektka, a napewno niedouczona - my mamy słupy na poddaszu - wrysowała je, ale nie sprawdziła czy stoją na belce czy na pustaku - stały na pustaku, zmienialiśmy położenie komina do kominka - nie podała wysokości komina plus doprowadzenia powietrza z zewnątrz itp).

Co do kominów ten do kominka zrobimy z prefabrykatów (cena za materiał ok 2000), zastanawiamy się jeszcze nad kominem wentylacyjnym w kuchni, czy jego też niezmienić ale tu ma nam wycenić murarz.

Na razie ciągle na poziomie fundamentów

Pozdrawiamy

Co do okien na parterze zrobiono nam wycene: białe PCV, w kuchni i w małym pokoju dwuskrzydłowe, jedno skrzydło nieotwieralne (zawsze mniej do mycia), w salonie jak w projekcie plus okno zamienione na drzwi balkonowe całość z robocizną 4600, brama garażowa segmentowa ocieplana 2700. Wymiary takie jak w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lahore ja mam takie odczucie od jakiegoś czasu że to co robią architakci projektując domy a potem inni po nich adpotując to taka radosna twórczość :evil: Normalnie kpiny !!!

My mamy dodany wieniec, planujemy też słupy jak już pisałam ukryte w ściankach,będą oparte na belkach stropowych. Czepiliśmy się tych słupów bo naprawdę nie bardzo mamy zaufanie do tego dachu choć wizualnie jest fajowy to konstrukcyjnie moze to być różnie. Więc dla pewności będziemy mieć słupy, zwłaszcza że mój tato posiedział , pomyślał i chytrze je ukrył tam gdzie trzeba.

Pytanko do Loko777 jakiej długości nadproża masz nad oknami w kuchni, salonie i pokoju- tak jak w projekcie 210 czy 240?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Barwniacy. Dziękujemy bardzo za zdjęcia :D Naprawdę serce się raduje jak ogląda się jak pięknie domki rosną :p

Loko777 nie próżnowałeś przez ten czas nieobecności na forum. Domek wyrósł jak grzybek po deszczu. GRATULACJE, pewnie niedługo zabierasz się za dach? Jaka dachówka?

Czy mógłbyś napisać ile pustaków zamawiałes na strop i ewentualnie ilości belek . Tak dla porównania naszych rachunków.

Jeśli chodzi o Porothon to wyszło nam tak jak tobie, i dodaliśmy coś na zapas.

Czy ty też murujesz kominy? Jeśli tak będę wdzięczna za info co do ilości zużytych cegieł :p

Pozdrawiamy

 

W następny poniedziałek zaczynamy z więźbą dachową....mamy dachówkę ceramiczną CREATON....

 

Strop mamy Terivy I, ponieważ nie było w sprzedaży porotermu....wyszło nam 550szt - z tym,ze mieliśmy przedłużone trzy sciany o prawie 10cm, więc na końcach wyszły połowki i przerabialiśmy nad korytarzem , zamiast murować płytę dokupiliśmy belki 4szt o dł 2,40 - w sumie musieliśmy dokupić jeszcze 90szt pustaków, belek nam wyszło: 2,10-2szt. , 2,70-12szt, 3,90-20szt, 5,80-8szt.

A co do cegieł na kominy i na wszystkie ścianki pod strop to wyszło nam.....1200szt - z tym, ze kominy są wymurowane do poziomu stropu....domówiliśmy jeszcze 550szt - zobaczymy czy starczy? jest niesamowity problem z kupnem cegły, ale mam znajomego w hurtowni,więc się udało kupić.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lahore ja mam takie odczucie od jakiegoś czasu że to co robią architakci projektując domy a potem inni po nich adpotując to taka radosna twórczość :evil: Normalnie kpiny !!!

My mamy dodany wieniec, planujemy też słupy jak już pisałam ukryte w ściankach,będą oparte na belkach stropowych. Czepiliśmy się tych słupów bo naprawdę nie bardzo mamy zaufanie do tego dachu choć wizualnie jest fajowy to konstrukcyjnie moze to być różnie. Więc dla pewności będziemy mieć słupy, zwłaszcza że mój tato posiedział , pomyślał i chytrze je ukrył tam gdzie trzeba.

Pytanko do Loko777 jakiej długości nadproża masz nad oknami w kuchni, salonie i pokoju- tak jak w projekcie 210 czy 240?

 

Nadproża mam tak jak w projekcie nad oknem w kuchni 210....nad oknem w salonie 210 oraz 330....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha....

 

My zużyliśmy 12m3 betonu na strop, z tym , ze wszystkie pustaki byłe zalepiane na końcach i tam gdzie przechodzą żebra rozdzielcze , ponieważ beton wleciałby do środka pustaków i wyszłoby 2x więcej betonu, a tak nie jest dodatkowo obciążony - zgodnie z zaleceniami producenta Terivy - nie każdy o tym wie lub nie każdy fachowiec o tym mówi inwestorowi, nie chce im się poprostu zaklejać garków - ja zaklejałem zaprawą cementową....bo fachowcy czasem wkładają zużyte worki po cemenie,ale to nie jest prawidłowe, z tego względu,ze w czasie zalewania stropu- beton jest pod ciśnieniem, wiec taki papier nic nie daje.....z tego co wiem to niektórzy producenci stropów sprzedają już gotowe zaklejone pustaki .....

 

POZDRAWIAM.......jakieś pytania proszę dzwonić 604 963388

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loko777 dzięki za wszystkie uwagi, jeśli chodzi o pustaki na strop to rozumiem że zatyka się te przy wieńcu i zebrach rozdzielczych? bo co do zatykania pozostałych to mam pewne wątpliwości :D

A wogóle to co tu taka cisza? Chyba wszyscy na budowach? :D

Halo Rafyxxx odezwij się co u ciebie? Może jakieś zdjęcia?

U nas od poniedz murują ściany, jutro chyba wstawianie nadproży i murowanko kominów.

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loko777 dzięki za wszystkie uwagi, jeśli chodzi o pustaki na strop to rozumiem że zatyka się te przy wieńcu i zebrach rozdzielczych? bo co do zatykania pozostałych to mam pewne wątpliwości :D

A wogóle to co tu taka cisza? Chyba wszyscy na budowach? :D

Halo Rafyxxx odezwij się co u ciebie? Może jakieś zdjęcia?

U nas od poniedz murują ściany, jutro chyba wstawianie nadproży i murowanko kominów.

pozdrawiamy

 

Tak jak pisałem wcześniej.....na końcach (przy wieńcu i żebrach rozdzielczych)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alo żyję !!

 

górale wrócili z wesela :D kończą kręcic zbrojenie w pon zalewam strop

 

słupy też leję

 

zdjęcia wklęję jak wpadnę do biura (też iPlus w domciu)

 

poproszę o zdjęcia tak przy okazji albo niech ktoś wklei na formum jak już dostał przecież to nie problem - mój konstuktor trochę przesadził wyliczył mi takie zbrojenie, że kosztowało by 15 000 może lubi... no ale poprawiliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARWNIACY mam propozycje, ponieważ jeszcze nie zacząłem budowy ( ruszam 25 sierpnia ) to mam trochę czasu na "pierdoły" i wymyśliłem nową listę :roll:

Lista Barwniaków którzy już budują. Tamta lista Barwniaków może być mało aktualna ponieważ parę osób się pewnie wykruszyło np. zmienili projekt lub inne sprawy. tak więc ta nowa będzie bardziej wiarygodna, tak myślę :roll:

Wybaczcie jeżeli kogoś pominąłem, lub za inne błędy w druku, pewnie też nie zachowam kolejności jeśli chodzi o start z budową, ale nie dlatego ta lista powstaje aby szczycić się kto jest NUMBER ONE, a w celu integracji Barwnej społeczności.

Zapraszam do dopisywania się na listę wszystkich tych którzy przeszli już całą papierologię i zaliczyli już pierwsze ruchy łopatą w tym szczytnym celu jakim jest budowa naszego BARWNEGO, zanim ich ręce pokryją nieprzyjemne odciski. :roll:

 

Lista jest w przygotowaniu. Pojawi się wkrótce lub bardzo wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto i Lista Barwniaków walczących już na budowie:

 

ag-nieszka123 -Mazury

 

Raffyxxx -Lubin

 

zbyszki -Zachodniopomorskie

 

loko777 -Konin

 

tslonce -Łódzkie

 

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

 

Lahore

 

andrzejek.ch

 

Jureklo -Warszawa

 

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

 

tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

 

 

 

Dalej Barwniacy, kto wbił już szpadel ??? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja już nawet jeden szpadel złamałem :lol:

 

fajnego masz avatarka :D masz gdzieś większe wizualizacje ?? jeśli tak to prosze !!!!

 

[email protected]

 

A proszę uprzejmie. Mam tylko to, ale inne ujęcia zawsze można zrobić.

 

http://img354.imageshack.us/img354/2415/barwnyc132jt3.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...