Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

misia i krzysiek dzieki za podtrzymanie na duchu,juz mi troche przeszlo tylko wlasnie ta kasa to mnie najbardziej martwi.

konrado to nie do konca wina budowlancow chociarz tez jest troche ich winy.

ja zobowiazalem sie sam ocieplic fundamenty (izolacja pionowa)wiadomo ze nikt tak dobrze i uczciwie nie ociepli i zaizoluje fundamentow jak inwestor a ze nie mialem czasu to zostala nie ocieplona i obsypana jedna sciana fundamentowa ta gdzie jest garaz.zasypalismy fundamenty od srodka piaskiem a jak wczesniej pisalem weszlo mi tam 15 trzydziesto tonowych wyrotek no i troszke a nawet mocno popadalo ja tez troche lalem wode zeby piach siadl,zrobilo sie to wszystko mokre,ciezkie(piach)i buch.ich wina jest taka ze mogli mnie uprzedzic ze mam jak najszybciej obsypac fundament od zewnatrz bo moze cos takiego sie zdarzyc a moja jest taka ze tak dlugo zwlekalem z tym ociepleniem i izolacja .coraz bardziej przekonuje sie do powiedzenia ze pierwszy dom dla wroga,drugi dla przyjaciela ,a trzeci dopiero dla siebie.no a teraz ide konczyc MAXIMUSA hehehe.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejek ch. wspólczuje, ale myślę, że dalej budowa to już pójdzie piorunem i będzie ok

zbyszki na zdjęciu przy kominie od kominka macie otwory w stropie, to na rozprowadzenie ciepłego powietrza? (przepływ grawitacyjny czy wymuszony?) My przymierzamy się do grawitacyjnego, ale nikt nie jest nam w stanie odpowiedzieć, czy przy tych rozmiarach domu to się sprawdzi?

U nas układają strop - teriva keramzytowy 7300 zł ( pieniądze jakoś tak szybko płyną.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto i Lista Barwniaków walczących już na budowie:

 

ag-nieszka123 -Mazury

 

Raffyxxx -Lubin

 

zbyszki -Zachodniopomorskie

 

loko777 -Konin

 

tslonce -Łódzkie

 

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

 

Lahore -Warszawa Michałowice

 

andrzejek.ch -warm.-mazur.

 

Jureklo -Warszawa

 

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

 

tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

 

Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)

 

emanuel -Warszawa

 

 

 

Dalej Barwniacy, kto wbił już szpadel ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano pręty 16 dałem mając na uwadze - konstruktora bunkromana....

 

andrzejek !!! to jeszcze nie tragedia ja ostatnio widziałem jak się 2 ściany obaliły bo ktoś mądry wymyślił żeby narożniki były lane ....a ich jeszczenie nie było zaszumiało, zagrzmiało i pooooooszło.....

 

 

kupowałem rury szalunkowe na słupy w castoramie i popatrzyłem na cenę

pustaka ceramicznego 24 - 11,98 zł brutto ABSURD !!!!!! taniej kupić dom w niemczech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd z przesunięciem sciany - moze tez sie zdażyc przy obsypanej scianie - JEśLI IZOLACJA POZIOMA NA łAWIE JEST Z PAPY !!!. Ubijanie zagęszczarką to potężna siła! Mój majster też miał taki przypadek i od tamtego czasu izol. poziomą na ławie robi też malowaniem, 2-3 razy. Na papie sciana sie przesuwa.

Membrana STROTEX 1300

Nasze pseudo DGP bedzie grawitacyjne - zasięg poziomy 2-3 m, a więc tylko pokoje nad kuchnią i pok. dziennym. dalej - za daleko.

 

http://img385.imageshack.us/img385/2601/dsc00320po7.jpg

 

Mamy już wszystkie połaciówki i okna na dole. Brama może w środe.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zbyszki sciana przesunela sie przed zageszczaniem.przed papa bylo malowane.po prostu w srodku bylo duzo piachu, na zewnatrz bylo nie obsypane,spadly mocne deszcze i bach.sciana i fundament rozebrane,jutro ponowne murowanie.dzisiaj caly dzien krecil sie sasiad przy mojej budowie bo strasznie byl ciekawy co sie dzieje w koncu podszedl i pyta sie mnie czemu rozbieram sciane i fundamenty a ja mowie dziadkowi - panie zgubilem obraczke i prawdopodobnie jest w lawie a zona powiedziala mi ze bez obraczki mam nie wracac do domu a dziadek powiedzial tylko O KUR......A i poszedl.hehehhe.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna kupiłem w Tur-plast Czaplinek, u nich ten kolor nazywa sie - uwaga: SIENA NOCZE. Znajomy stolarz zażartował, że takiego drzewa nie ma. Kolor ladny, na prówce nie było widać ,ale bardzo ładna ciemna imitacja słoi - wygladają prawie jak drewniane. wspomniany stolarz powiedział, że to ciemny orzech wpadający w coś tam.... . Ważne - wewnatrz t.z. linia soft, czyli zaokronglone listwy przyszybowe - łatwiejsze do wycierania. i ten kolor jest, w przeciwieństwie do okleiny "machoniowej" bardzo gładki - nie zbiera kurzu, czy wapna z prac tynkarskich.

 

Okucia w standarcie wk1, czyli montowane do wewn. profili metalowych. Standard montuja tylko do plastiku. Wk2 to ponoc już dla snobów - sztuka dla sztuki.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności...

 

I u mnie w sobotę ruszyła budowa. :D

Wytyczenie geodezyjne, dziś koparka zdjęła humus i pierwsza część wykopu pod ławy.

Musiałem dość długo czekać - u mnie problemem była woda gruntowa - niecałe 80 pod powierzchnią - będę przez to miał trochę wyniesione fundamenty.

Tak więc proszę o dopisanie mnie do listy... lokalizacja Toruń (Mała Nieszawka).

 

Gdyby ktoś w wakacje zawitał do Grodu Kopernika (vel. Rydzykowa) zapraszam na plac budowy...

 

Pozdrawiam :p :p :p

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności...

 

I u mnie w sobotę ruszyła budowa. :D

Wytyczenie geodezyjne, dziś koparka zdjęła humus i pierwsza część wykopu pod ławy.

Musiałem dość długo czekać - u mnie problemem była woda gruntowa - niecałe 80 pod powierzchnią - będę przez to miał trochę wyniesione fundamenty.

Tak więc proszę o dopisanie mnie do listy... lokalizacja Toruń (Mała Nieszawka).

 

Gdyby ktoś w wakacje zawitał do Grodu Kopernika (vel. Rydzykowa) zapraszam na plac budowy...

 

Pozdrawiam :p :p :p

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, wode na gł 60-70 cm. Facet chciał 2-3 tys za odpompowywanie filtrami igłowymi na czas wykopów.

Kupiliśmy w Netto pompę do wody brudnej za 89 zł i w sklepie ogrodniczym 25 m weża 35 mm za 100 zł. hulało przez tydzień, w czasie kładzenia szalunków i wylewania chudziaka i szalowania i wylewania ławy.

Tylko wykop na środku dziure i wstaw podziurawioną (bo wypłynie) beczkę metalową, jako "studzienkę". I trzeba troche co jakiś czas przekopac dopływy i odmulić pompę czystszą wodą. Troche pracy, ale pare tysięcy w kieszeni.

 

http://img441.imageshack.us/img441/5362/0302szalpodchdziak2vc8.jpg

 

Teraz lato, powinno być łatwiej. My mielismy marzec, deszcze, snieg i roztopy.

Ostatnio sprzedawali takie pompy w biedronce, ale dostaniesz w każdym hipernaciągaczu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wszystkich barwniaków, od niedawna jesteśmy jednymi z was (fundamenty mamy już za sobą). Prosimy o wpisanie nas na listę budujących barwniaków. W lipcu ruszamy w górę...

 

Witam serdecznie,

 

niedługo w Warszawie i okolicy będzie całkiem sporo Barwnych. A gdzie dokładnie się budujecie?

 

Zbyszki,

 

mam prośbę, wklejcie zdjęcie kuchni.

 

pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Barwniacy,

 

pytanie do Tych co mają już strop. Ile stempli potrzebowaliście?

 

Monika

 

 

u nas jest strop lany wyszło coś koło 200 szt. :D górale z suchej beskidziej u nas zajmują się drewnem więc nie wnikam w każdym razie wycieczki przyjezdzały robić zdjęcia bo podobno MISTRZOWIE i kolejka na kolejne budowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...