Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

rafyxx ja tez bede mial strop lany,moze masz fotki zbrojenia stropu?ile zrobili ci podciagow w salonie?jakie masz rozwiazanie zbrojenia, jak nie masz fotki to moglbys w jakis sposob to rozrysowac lub opisac.dzieki i pozdrawiam

 

 

fotki mam jak dam radę to wkleję dzisiaj.... a co do dokładnego info to z budowlańcami trzeba rozmawiać bo ja się na tym nie znam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. u nas od piątku ruszaja prace "stropowe" - u nas teriva.

Pytanie do Zbyszków my też zdecydujemy się chyba na membranę Strotex1300, czy mógłbyś napisać ile rolek kupiłeś, one są chyba pakowane po 50 mb? A czy mógłbyś napisać jakie akcesoria i w jakiej ilości kupowałeś do tematu pt. dach chodzi mi o elementy nieceramiczne typu wentylacje grzbietu, grzebienie itd. Będziemy wdzięczni za info w tym temacie :D

Pytałeś o wełnę do ocieplenia dachu , u nas we Wrocku i okolicach ogólna nędza w tym temacie, w hurtowniach nie ma i nie wiedzą kiedy będzie, jak się trafi to jest a co do cen to wogóle nic nie są w stanie powiedzieć dopóki transport nie wjedzie na ich plac.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!!!

cieszymy sie ze barwniacy rosna wokół nas,budujemy sie na Białołece,dopiero przezwyciezylismy warszwaskich urzednikow....na pozwolenie czekalismy od listopada nie jest zle fundamenty juz stoja,dalej ruszamy w lipcu jedyna zmiana w barwnym bedzie zrezygnowanie z pokoju na dole zrobimy tam wieksza kotlownie a reszta na garderobe i pralnie ,kominek tez zostaje na swoim miejscu,nie robimy scianki przy schodach i pomiedzy kuchnia a salonem,za postawienie w stanie surowym otwartym placimy ekipie 21tyś. mysle ze jak na nasza okolice to tanio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!!!

cieszymy sie ze barwniacy rosna wokół nas,budujemy sie na Białołece,dopiero przezwyciezylismy warszwaskich urzednikow....na pozwolenie czekalismy od listopada nie jest zle fundamenty juz stoja,dalej ruszamy w lipcu jedyna zmiana w barwnym bedzie zrezygnowanie z pokoju na dole zrobimy tam wieksza kotlownie a reszta na garderobe i pralnie ,kominek tez zostaje na swoim miejscu,nie robimy scianki przy schodach i pomiedzy kuchnia a salonem,za postawienie w stanie surowym otwartym placimy ekipie 21tyś. mysle ze jak na nasza okolice to tanio....

 

A w jaki sposób zlikwidowaliście ścianę między kuchnią i salonem. Ciekawi mnie bo tam jest ściana nośna.

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tam jest ściana nośna, ale rozmawialiśmy z naszym budowlańcem i stwierdził że jest to możliwe, bo można zamiast niej zrobić belkę podporową, dzięki czemu kuchnia będzie otwarta na salon.

Zaproponował nam również, żeby wolną przestrzeń na górze, nad gankiem i z drugiej strony nad oknem tarasowym też wesprzeć belkami (i tak są słupy podporowe) dzięki czemu pokoje na górze powiększą się o pare metrów a obrys domu się nie zmieni bo według projektu dach i tak zachodzi nad słupy podporowe. Podpowiedział nam równierz, aby ścianę kolankową podnieść o jeden pustak, a w zamian zmienić kąt dachu (o tym już chyba ktoś z barwniaków wspominał)

A tak w ogóle to czy któś z was postawił kominek wg. projektu, bo zastanawiamy się czy nie będzie on za blisko okna tarasowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emanuel witaj w Barwnej grupie :D My będziemy mieć kominek tak jak w projekcie, po zabudowaniu będzie on narożny. My zmniejszyliśmy nieco te drzwi tarasowe i będą miały one 2m szerokości i będą dwuskrzydłowe usytuowane na środku tej ściany . Wg nas są wystarczająco daleko od kominka, ale przy pozostawieniu trzech skrzydeł i szerokości takiej jak w projekcie to wydaje mi się że wypadną zbyt blisko.

Co do wariantu Barwny I to wg mnie oprócz podobieństaw układu w środku to na zewnątrz obiega znacznie od naszego Barwnego przede wszystkim ze względuna inny dach, przecież to dach koperta bo budynek jest prostokątem a nie kwadratem jak u nas. Ciekawe dlaczego projektant się nie pokusił o to aby zachować kwadarat w tym wariancie i dach namiotowy. Czyżby nie byli pewni naszego cudo daszku???????????? Zazwyczaj gdy pojawia się nowa wersja projektu to zmiany nie dotyczą konstrukcji typu zmiana dachu, raczej chodzi o zmianę układu itp a elementy konstrukcyjne pozostają jako bazowe bo przecież to o to chodzi prawda? No chyba ze Pani Sukiennik już zwątpiła w prawidłowość wykonanego przez siebie projektu dachu Barwnego, bo przecież prawie każdy z nas spotkał się z niezbyt pozytywna opinią architekta adoptującego projekt po zapoznaniu się z propozycją konstrukcji dachu w tym projekcie. A to przcież o czymś świadczy. No cóż pożyjemy zobaczymy, ważne jest ze Zbyszki jako pionierzy tchneli otuchę w nasze serducho i liczymy na to że po zmianie przekrojów i pożądnych zamocowniach wszystko będzie ok. BO BYĆ MUSI !!! :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia i Krzysiek a jak sobie wyobrażasz dom w kwadracie 14* 14 z dachem namiotowym? Przecież to by wyszła poczwara a nie dom.

Przyglądałem się innym projektom Biryłło, co prawda nie prosiłem o dokładne rzuty, ale wydaje mi się, że nie stosują słupów na poddaszu nawet przy dachach kopertowych.

Możliwe, że w Barwnym 132a też nie ma słupów (tak to przynajmniej wygląda) - możnaby poprosić redakcję o rzut poddasza, to byśmy wiedzieli.

Mój konstruktor przyglądał się konstrukcji dachu, chyba nawet ją jeszcze przeliczył i nie miał żadnych uwag. Jedynie został dodany wieniec, ale to dlatego, że podwyższałem sciankę na poddaszu.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko na temat:

Przy stropie terriva poszło nam około 80 stempli (i to słabych - 8-10 cm). Oczywiście najwięcej na madproża Kuchnnia-pokój dzienny , tarasowy i płytę w przedpokoju. Kwestia fachowości wykonawcy. Uwaga - stemle monimum 2,80 do 3,00 m , a nie jak leśnicy chcą standardowo 2,50. Może braknąc na długość

Membrana Strotex 1300 jest w rolkach 75 m. Zamówiliśmy 4 rolki, została jedna niecała (okolo 50 m). To też niestety ciążko kalkulować, bo zależy od staranności i oszczędności wykonawców.

Ilość dodatków zależy od rodzaju dachówki. My mamy ROBENA średzka falista. Wszyscy fachowcy odradzają Sredzką falistą PLUS, (większe , ale lżejsze). To ponoś niewypał Robena, i zalega im i próbują wciskać na promocjach.

GaSiorów 124

 

Pozostały porotherm już sprzedałem. Na dzień dzisiejszy ludzie prawie biją się o materiał, więc z odsprzedaniem nie ma problemu.

U minie weszli już elektrycy. Jak dam rade, to jutro i pojutrze zamontuję Bramę, tą HORMANa, z promocji w Castoramie.

Doradzam, bo to okazja. 1670 zł za coś, co normalnie kosztuje około 3500. Za sam napęd płaci sie obecnie 1200-1500 zł.

Wychodzi taniej niż jakieś nie firmowane tandety. Dali nawet dodatkowego pilota w promocji!!! Wygląda nieźle, a montaż opisany jak dla dzieci lub amerykanów, obrazkowo i bardzo dokładnie.

[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

- Dachówka średzka falista brązowo czarna 2760 - zostało 50 (na styk)

- Gąsiorów 124 - co do jednego !!!

- 1 x dachówka kominkowa (wentylacja do pionu kanalizacyjnego w Lazience)

- 8 x dachówkaWentylacyjna (2 na każdą stronę)

- membrana 300 m (4x75) - zostalo okolo 50

- Taśma kominowa na 3 kominy - 15 m

- Taśma kalenicowa 45 m (powinno starczyć około 42 m, ale resztę czasami można

wykorzystać przy połaciówkach

- Uchwyty dachówki 700 szt - zostało 50

- pas nadrynnowy 56 m

- Listwa do taś kominowych - 14 m

- uchwyty łaty kalenicowej 44 - zostały 2

- Lawy kominiarskie 80 cm 2 szt. - kolo komina kominkowego i kotłowego (nie warto kupować orginalne (np. Robena - drogie) . jest mnóstwo ofert na internecie , dwa razy taniej.

 

Na trzy kominy murowane tradycyjnie (kotłowy, kominkowy i wentylacyjny ) poszły około 3 palety zwykłej cegły pełnej i 500 szt klinkierowej ponad dach.

WSZYSCY (porządni) fachowcy od inst. grzewczych odradzają zintegrowane kominy , np. szidla, czy jak tam... . Drożej i gorzej - mniej uniwersalnie, a i tak potem trzeba oblorzyć klinkierem ponad dachem, bo wygląda jak wylany słupek ogrodowy. Bez robocizny, w samym materiale 3 kominy tradycyjne wyszły tyle, co jeden systemowy. Ale to też zależy od ekipy wykonawczej, ktora stawia dom. Nam wykorzystaki klinkier dosłownie do ostatniej cegły!!!

Doradzam tą dodatkową połaciówkę doświetlającą klatkę schodową. Efekt zadziwiający.

 

http://img370.imageshack.us/img370/25/przedppoddaszege7.jpg

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd prasy:

(Gazeta Prawna/08.06.2007, godz. 05:00)

Od 1 stycznia 2008 r. ma obowiązywać definicja budownictwa społecznego. 7-proc. VAT obejmie mieszkania do 120 mkw. i domy o powierzchni do 220 mkw. Remonty mieszkań będą droższe, ale nadal będzie można uzyskać zwrot budowlanego VAT.

 

Resort finansów przygotował projekt zmian dotyczący definicji budownictwa społecznego. Wiadomo już, że stawkę 22-proc. podatnicy zapłacą od początku 2008 roku od tej części mieszkania, która będzie przekraczała 120 mkw., a w przypadku domu - 220 mkw. Drożej zatem będzie kosztował zakup domu większego niż 220 mkw. i mieszkania o powierzchni większej niż 120 mkw. Pewną niespodzianką jest utrzymanie zwrotu VAT za materiały budowlane. Dzięki temu nie zdrożeje budowa tzw. systemem gospodarczym. Osoby budujące domy samodzielnie nadal będą mogły liczyć na zwrot budowlanego VAT !!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy barwniacy!

Kibicujemy Wam już długo i mam nadzieje, że niedlugo będę mógł się dopisać do listy :)

 

Od dłuższego czasu wybieramy projekt i wyglada, że Barwny to jest to! Jednak abyt być zupełnie penym, mam prośbe o podesłanie zdjęć. Mam idiotyzm przestrzenny :) i dopiero na zdjęciach widzę metry itp/... :lol:

[email protected] - damy rade? 8)

 

Działka w Gdyni - Sly, dołączamy do Ciebie!

 

Pozdrówka!

MArek i Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...