Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

rafyxx czy mozesz przeslac mi te fotki ze zbrojeniem stropu? w piatek zalewam strop i jestem ciekawy jak to rozwiazaliscie?bardzo cie prosze wyslij mi to jak najszybciej bo w razie czego chcialbym pokazac to moim majstrom.ja mam takiego kierownika budowy ze to on sie pyta o wszystko majstrow.heheh.chlopacy musza sobie radzic sami ,dlatego zalezy mi zeby dosatac jak najszybciej fotki .z gory dzieki i pozdrawiam. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie, mam do was pytanko, KB i murarze sugerują ze nie ma potzrby robienia wieńca na tej niskiej sciance kolankowej , tylko proponują zamiast 1 porothonu i wieńca tak jak my chcieliśmy, 2 porothony bo nie ma wg nich zagrożenia ze coś będzie nie tak zwłaszcza ze śruby (1m) kotwiliśmy do wieńca w stropie. A na wysokiej ściance wieniec jest konieczny i w tej kwesti mamy jednakowe zdania. Co wy na to? Jak wy robicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam do was pytanko, KB i murarze sugerują ze nie ma potzrby robienia wieńca na tej niskiej sciance kolankowej , tylko proponują zamiast 1 porothonu i wieńca tak jak my chcieliśmy, 2 porothony bo nie ma wg nich zagrożenia ze coś będzie nie tak zwłaszcza ze śruby (1m) kotwiliśmy do wieńca w stropie. A na wysokiej ściance wieniec jest konieczny i w tej kwesti mamy jednakowe zdania. Co wy na to? Jak wy robicie?

 

 

uuuuu Misia 9 na 10 powiedziało że wieniec jest konieczny. Przy takiej masie dachu a w zasadzie sił działających na wieniec to raczej konieczne. wytrzymałość na rozciąganie porotonu jest praktycznie znikoma. Weź wsadz pręt do środka i przesuń mocniej ... rozpada się. Zauważcie, że w środku nie ma żadnych słupów, które mogły by przenieść choć część sił działających na ściankę kolankową. My wieniec dodaliśmy koszt kilku tysięcy a bedę spać spokojnie jak spadnie 1m śniegu.

 

coś fotosik nie działa nie będzie zdjęcia...

 

zaraz wyślę @ ze zbrojeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

rafyxx czy mozesz przeslac mi te fotki ze zbrojeniem stropu? w piatek zalewam strop i jestem ciekawy jak to rozwiazaliscie?bardzo cie prosze wyslij mi to jak najszybciej bo w razie czego chcialbym pokazac to moim majstrom.ja mam takiego kierownika budowy ze to on sie pyta o wszystko majstrow.heheh.chlopacy musza sobie radzic sami ,dlatego zalezy mi zeby dosatac jak najszybciej fotki .z gory dzieki i pozdrawiam. [email protected]

 

zdjęcia poszły

 

 

PS. JurekLo do Ciebie też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

rafyxx dzieki za fotki.u mnie podobne rozwiazanie tylko ja mam jeszcze dodatkowo dwa podciagi nad salonem,wieniec napewno bede robil ,wpyscilem w zbrojenie metrowe prety (takie z gwintem)do przykrecenia murlat i oprucz tego po dwa prety tam gdzie beda slupki betonowe.nie wiem jak to dokladnie opisac ale jutro bede robil fotki to jak ktos bedzie zainteresowany to chetnie przesle.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem pierwszą wycenę pod dach - dachówka cementowa Euronit ze wszystkimi dodatkami (wszystko bez orynnowania) 11 431,00 (w tym 7% VAT). Orynnowanie bryza 2 694,00 (7%VAT).

Blachodachówka z 7% VAT wyszła mi 13 636,00 (ale to chyba jakaś droga...

 

Męczyłem się z przeliczaniem więźby pod dach (obliczam ja dla konta 40% który robię). Bardzo pomogła mi pani konstruktor (Dorota Sukiennik) - przesłała mi gotową rozpiskę..

Czy drzwi i bramę zostawiacie w takich wymiarach jak sa w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi zmieniliśmy do wysokości 210, zrezygnowaliśmy z górnego naświetla, otwór na bramę garażową też mamy na wys 210. Wyszliśmy z założenia, że lepiej mieć trochę więcej ciepłego muru niż cienkiej bramy. Drzwi już zamówiliśmy: drewniane, dwa zamki gerdy z montażem niecałe 2000 (czeka się 5 tygodni????). Bramy jeszcze ceny nie znamy, ma być segmentowa. Dla wymiarów podanych w projekcie bramy uchylnej nasz sprzedawca nie mógł znależć. Czyżby nie tylko w oknach pomylił się Pan Birylo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem pierwszą wycenę pod dach - dachówka cementowa Euronit ze wszystkimi dodatkami (wszystko bez orynnowania) 11 431,00 (w tym 7% VAT). Orynnowanie bryza 2 694,00 (7%VAT).

Blachodachówka z 7% VAT wyszła mi 13 636,00 (ale to chyba jakaś droga...

 

Męczyłem się z przeliczaniem więźby pod dach (obliczam ja dla konta 40% który robię). Bardzo pomogła mi pani konstruktor (Dorota Sukiennik) - przesłała mi gotową rozpiskę..

Czy drzwi i bramę zostawiacie w takich wymiarach jak sa w projekcie?

 

U mnie Euronit perła wyszedł 11025 z VATem 22% z tym że dach jest większy bo garaż będzie 2-stanowiskowy. Orynnowanie Bryza 1872 z VATem 22%.

 

pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens zmieniać kąt nachylenia dachu jak podnoszę ściankę kolankową o 1 suporex

 

To jest pytanie, na które sami musicie sobie odpowiedzieć. Zarówno zmiana kata jak i podniesienie ścianki zwiększa poweirzchnie użytkową poddasza.

Projektant domu zalecał zmianę kąta bardziej od podnoszenia ścianki ze względów wizualnych, ale to też jeśli podnoszenie miało byc duze np. 50 cm (dwa pustaki).

 

My zdecydowaliśmy się na oba rozwiązania (1 pustak i 40 stopni), bo dla nas najbardziej liczy się powierzchnia wew., a mniej wygląd z zew. chociaz we wstepnych wizualizacjach to nie wygląda źle. Zobaczymy za jakieś 2 miesiące jak to wygląda w naturze..

Pustak da jakieś 6,5 m2 więcej, a kąt nawet powyżej 12,5 m2 (!). Ale to moje wyliczenia, które zweryfikują się dopiero w rzeczywistości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie Euronit perła wyszedł 11025 z VATem 22% z tym że dach jest większy bo garaż będzie 2-stanowiskowy. Orynnowanie Bryza 1872 z VATem 22%.

 

pozdrawiam Monika

 

A gdzie kupowałaś Euronit i bryzę? Gdzies w naszych okolicach?

Bo wygląda na to że powinienem pójść Twoim tropem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie Euronit perła wyszedł 11025 z VATem 22% z tym że dach jest większy bo garaż będzie 2-stanowiskowy. Orynnowanie Bryza 1872 z VATem 22%.

 

pozdrawiam Monika

 

A gdzie kupowałaś Euronit i bryzę? Gdzies w naszych okolicach?

Bo wygląda na to że powinienem pójść Twoim tropem:)

 

Kupowałam w BUD-Partner Kobyłka ul. Nadarzyńska 7, ale to było w kwietniu z dostawą na początek lipca. Znalazłam ich przez allegro, sprzedają pod nickiem EWA BRZÓZKA. Można u nich zamówić sporo rzeczy przez internet i wychodzi sporo taniej. Ja ostro zbijałam z ceny mając jako argument ceny z allegro (te same rzeczy w składzie były sporo droższe). Brałam tam także okna dachowe. Z resztą na allegro jest sporo firm z Bryzą i zamówienie kompletego orynnowania przez internet wychodzi sporo taniej niż w składach.

 

pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jeszcze jedno - mój wykonawca twierdzi że krokwie narożne 20x20 sa stanowczo za duże, uważa że zupełnie niepotrzebnie. Potwierdziło mi to kilka osób z branży "więźbowej", ale ja boję się jeszcze nanosić zmiany (na np.12x20).

Co myślicie?

 

Konstruktor dachu twierdzi, że przekrój krokwi narożnych powinien wynosić conajminiej 400 cm2. Zauważ że dach nie ma słupów, więc krokwie muszą być odpowiednio wytrzymałe. Ja bym nie zmieniał tych przekrojów, chyba że na większe.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...