Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Acha jeszcze jedno - mój wykonawca twierdzi że krokwie narożne 20x20 sa stanowczo za duże, uważa że zupełnie niepotrzebnie. Potwierdziło mi to kilka osób z branży "więźbowej", ale ja boję się jeszcze nanosić zmiany (na np.12x20).

Co myślicie?

 

Konstruktor dachu twierdzi, że przekrój krokwi narożnych powinien wynosić conajminiej 400 cm2. Zauważ że dach nie ma słupów, więc krokwie muszą być odpowiednio wytrzymałe. Ja bym nie zmieniał tych przekrojów, chyba że na większe.

Pozdrawiam,

Sly

 

Mój zalecił dla bezpieczeństwa 20x25 i tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ! To mój debiut na forum. Dolaczam do Barwniaków, czekam tylko na kuriera z projektem i zaczynam....Prosze wiec o dopisanie mnie do listy...

Aktualnie walcze z wiezba,warunki zabudowy dyktuja kalenice rownolegla do frontu a poniwaz nie chce rezygnowac z Barwnego moj architekt adaptujacy musi zmienic mi konstrukcje dachu i doprojektowac kalenice. A moze ktos miał taka sytuacje??????

To tyle na poczatek....

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałam w BUD-Partner Kobyłka ul. Nadarzyńska 7, ale to było w kwietniu z dostawą na początek lipca. Znalazłam ich przez allegro, sprzedają pod nickiem EWA BRZÓZKA.

pozdrawiam Monika

 

Dzięki wielkie, ale nie moge nikogo takiego znaleźć na allegro. Może zmienili nick?

Mogłabys mi przesłac na maila po jakich cenach Ci sprzedali euronit i bryze? Będę miał jakiś argument do negocjacji, bo w necie nic nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item206613895_dach_tasma_kalenicowa_super_promocja_.html

 

 

proszę bardzo, są tutaj. Wieczorem na priva prześlę Ci całą specyfikację.

 

Monika

 

Dzięki, (mail: [email protected]). Bedę czekał.

a ile płaciłaś za drewno na więźbę? (no i kiedy i gdzie..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! To mój debiut na forum. Dolaczam do Barwniaków, czekam tylko na kuriera z projektem i zaczynam....Prosze wiec o dopisanie mnie do listy...

Aktualnie walcze z wiezba,warunki zabudowy dyktuja kalenice rownolegla do frontu a poniwaz nie chce rezygnowac z Barwnego moj architekt adaptujacy musi zmienic mi konstrukcje dachu i doprojektowac kalenice. A moze ktos miał taka sytuacje??????

To tyle na poczatek....

pzdr

 

Witaj JutaPaz w Grupie Barwniaków.

Ta pierwsza Lista jest nieaktualna i straciła przez to na swojej reputacji , albowiem co nie które osoby się wycofały.

Wydaje mi się że zostaje się"prawdziwym Barwniakiem" (ale to dumnie brzmi :D ) w momencie rozpoczęcia budowy ( Lista Barwniaków budujących). Tak więc wytrwałości życzę i powodzenia w "papierologii" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! To mój debiut na forum. Dolaczam do Barwniaków, czekam tylko na kuriera z projektem i zaczynam....Prosze wiec o dopisanie mnie do listy...

Aktualnie walcze z wiezba,warunki zabudowy dyktuja kalenice rownolegla do frontu a poniwaz nie chce rezygnowac z Barwnego moj architekt adaptujacy musi zmienic mi konstrukcje dachu i doprojektowac kalenice. A moze ktos miał taka sytuacje??????

To tyle na poczatek....

pzdr

 

Słownik

kalenica - górna krawędź połaci dachowej - miejsce przecięcia się dwóch przeciwległych połaci

 

U nas nie ma kalenicy, jeśli się nie mylę :roll: Warunki zabudowy dyktują kalenice równoległą do frontu, o ile takowa jest w projekcie. A że Barwny jej nie posiada, to też ten wymóg nas nie dotyczy.

No chyba że zamówiłeś Barwny - wariant I i masz ustawiony na działce bokiem do drogi, to wtedy rozumiem, nie bardzo widzę tą zmianę adaptacyjną, ale nie jestem architektem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do tych którzy stan "0" maja już za sobą.

Jaki gruby styropian dawaliście do ocieplenia ścian fundamentowych. Taki jak jest w projekcie (czyli 12 cm ), czy może cieńszy (np 8cm)? Od tego zalezy jaki będzie cokół. Zastanawiam się czy nie dać 8cm styropianu? Co o tym myślicie?

Sly

Witam.

Wprawdzie stan "0" jeszcze przede mną, ale planuję zrobić dokładnie jak mówisz Sly. Na ściany fundamentowe 8 cm styropianu (właśnie dzisiaj kupiłem), a wyżej jak w projekcie. Chcę mieć ładny uskok (fachowo chyba nazywa się to kapinos), a nie gładką powierzchnię. Wierzę że będzie dobrze, w końcu mamy ocieplenie klimatu :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item206613895_dach_tasma_kalenicowa_super_promocja_.html

 

 

proszę bardzo, są tutaj. Wieczorem na priva prześlę Ci całą specyfikację.

 

Monika

 

Dzięki, (mail: [email protected]). Bedę czekał.

a ile płaciłaś za drewno na więźbę? (no i kiedy i gdzie..:)

 

 

Dzisiaj wszystko prześlę, wczoraj nie wyrobiłam się. Więźbę mam zamówioną z pod Drohiczyna na 9 lipca po 650 netto impregnowana a deski 450. Ceny ustalałam jakiś czas temu, teraz jest już po 700.

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PONIEWAŻ NIEDŁUGO ZACZYNAM POWIEDZCIE MI CZY JEST SENS PODWYŻSZAĆ ŚCIANĘ KOLANKOWĄ LUB ZMIENIAĆ KĄT NACHYLENIA DACHU MOŻE JESTEM NIEKUMATY ALE JAK COŚ MA POW. 50 M2 TO CZY PODNIESIE SIĘ ŚCIANK CZY NIE TO BĘDZIE DALEJ 50 M2 PONADTO 94 CM WYSOKOŚCI TO JEST DUŻO I MOŻNA POSTAWIĆ KOMODĘ CZY SZAFKĘ CO NA TO CI KTÓRZY WYBUDOWALI ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Monia, a Ty chyba chciałaś kupić drewno w Justynowie? Co się stało że zmieniłaś zdanie? Pytam, bo sam chcę u nich kupić.

Pozdrawiam.

 

Nie kupuję w Justynowie bo właściciel upierał się przy cenie brutto. Więźba wychodziła 854 pln, deski 671. Przy cenech z Drohiczyna wychodzi całkiem niezła różnica.

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do tych którzy stan "0" maja już za sobą.

Jaki gruby styropian dawaliście do ocieplenia ścian fundamentowych. Taki jak jest w projekcie (czyli 12 cm ), czy może cieńszy (np 8cm)? Od tego zalezy jaki będzie cokół. Zastanawiam się czy nie dać 8cm styropianu? Co o tym myślicie?

Sly

Witam.

Wprawdzie stan "0" jeszcze przede mną, ale planuję zrobić dokładnie jak mówisz Sly. Na ściany fundamentowe 8 cm styropianu (właśnie dzisiaj kupiłem), a wyżej jak w projekcie. Chcę mieć ładny uskok (fachowo chyba nazywa się to kapinos), a nie gładką powierzchnię. Wierzę że będzie dobrze, w końcu mamy ocieplenie klimatu :D

Pozdrawiam

 

Właśnie o to mi chodziło. Czy ktoś oprócz Jureklo będzie tak robił? Wydaje mi się, że strat ciepła dużych nie będzie, a przy tym oszczędności i dom zyska na estetyce.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...