Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My daliśmy 12 cm jak w projekcie, na ściany planujemy dać 15cm styropianu, a jak starczy kasy to i 20cm - uważamy, że na ociepleniu nie ma co oszczędzać, przy cenach paliw (ciągle rosnących) ta inwestycja najszybciej się zwróci. U nas w przyszłym tygodniu rusza więźba, dekarz planuje wszystko na 2 tygodnie. Do tych co mają dach: jest to realny termin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie Barwniacy

Proszę nas także dopisać do listy, w sierpniu ruszamy z budową.

Jesteśmy po przejściach z otrzymaniem zezwolenia na budowę - bałagan w gminie i wydziale geodezji, w planie zagospodarowania nasza działka znajduje się przy drodze i tak też wynikało z mapek geodezyjnych, po czym jak złożyliśmy wniosek do starostwa okazuje się że między naszą działką a drogą znajduję się wąski pas pewnych włascicieli, z którymi bardzo ciężko się rozmawiało, chcieliśmy od nich odkupić ten wąski pas, ale nie chcieli z nami rozmawiać. Wiele by tu pisać ... , ale w końcu udało się. Teraz trzeba się wziąć za załatwianeie kredytu, mamy nadzieję że nam to pójdzie już sprawniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 10 na fundamentach

i 20 na ścianie... i nie styropian tylko Neopor - od BASF (dużo lepsze parametry i 10 cm jak 12,5 zwykłego) no i mam super cenę ;p

 

co do więźby 750 zł kubik

i z łatami i kontrłatami wsio wyszło mi 12 kubików świerka - ŹNOM CHOPOKI :)

 

acha delikatnie zwiększyłem kąt dachu.... ale to tajemnica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy podwyższyć ściankę kolankową, ale nie zmieniamy kąta nachylenia dachu, jak myślicie czy domek dalej będzie taki ładny, a może wydłużyć okap, co wy na to?

Zbyszki co z waszą budową? Już jesteście wprowadzeni? W przyszłym tygodniu będziemy we Władysławowie, czy byłaby możliwość obejrzenia barwniaka na żywo? Daleko od Władysławowa się budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JutaPaz

Wnaszych warunkach zabudowy tez znajduje się pkt odnośnie kalenicy równoległej do drogi.Pani wydajaca nam te warunki powiedziała , ze nie dotyczy on naszego Barwnego ponieważ nie ma w nim kalenicy.

Pozdrawiamy.

 

Czyli dopuszczają Barwnego mimo iż nie ma kalenicy???? Ale w moich warunkach jest wyraznie napisane "dach musi miec kalenice"...wiec architekt a zarazem kierownik budowy bedzie nam taka projektował. Nie omine tego .Dodatkowy koszt ale nie przerazajacy, wraz z innymi zmianami zapłace 500 zł. Mam tez wrażenie że Barwny moze ładnie wygladac z kawałkiem kalenicy.

Juta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JutaPaz

Wnaszych warunkach zabudowy tez znajduje się pkt odnośnie kalenicy równoległej do drogi.Pani wydajaca nam te warunki powiedziała , ze nie dotyczy on naszego Barwnego ponieważ nie ma w nim kalenicy.

Pozdrawiamy.

 

Czyli dopuszczają Barwnego mimo iż nie ma kalenicy???? Ale w moich warunkach jest wyraznie napisane "dach musi miec kalenice"...wiec architekt a zarazem kierownik budowy bedzie nam taka projektował. Nie omine tego .Dodatkowy koszt ale nie przerazajacy, wraz z innymi zmianami zapłace 500 zł. Mam tez wrażenie że Barwny moze ładnie wygladac z kawałkiem kalenicy.

Juta

 

Kupiłaś już Barwnego? Jeżeli nie to zastanów się nad C131 Delikatny. To odmiana Barwnego tylko, że z kalenicą i dachem dwuspadowym. No chyba, że chcesz zrobić dach czterospadowy z krótka kalenicą, ale wydaje mi się że trudno będzie to przeforsować to przy pozwoleniu na budowę.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy podwyższyć ściankę kolankową, ale nie zmieniamy kąta nachylenia dachu, jak myślicie czy domek dalej będzie taki ładny, a może wydłużyć okap, co wy na to?

Zbyszki co z waszą budową? Już jesteście wprowadzeni? W przyszłym tygodniu będziemy we Władysławowie, czy byłaby możliwość obejrzenia barwniaka na żywo? Daleko od Władysławowa się budujecie?

Witam,

Uważam, że z podwyższoną o 1 pustak ścianką kolankową domek będzie się lepiej prezentował.

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sly 123

 

Przegladalismy setki projektów , nad Delikatnym tez dłuuuugo sie zastanawialismy,ale widzialam zdjecia z budowy i mnie nie urzekł. Sam inwestor pisał o nim , ze tu sie da kolor tam kawałek cegły i jakos bedzie wyglądał. Mało optymistyczne. Także pozostaje przy barwnym , po zmianach kąt dachu sie nie zmieni , wysokosc tez nie , a kalenica nie będzie metrowa !!!o zgrozo !!! tylko proporcjonalna do szerokosci krawędzi dachu cos około 3 metry z groszem .Mysle ze powinno byc ok. Zreszta zrobilismy makietę z takim dachem i wyglada cool...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 10 na fundamentach

i 20 na ścianie... i nie styropian tylko Neopor - od BASF (dużo lepsze parametry i 10 cm jak 12,5 zwykłego) no i mam super cenę ;p

 

co do więźby 750 zł kubik

i z łatami i kontrłatami wsio wyszło mi 12 kubików świerka - ŹNOM CHOPOKI :)

 

acha delikatnie zwiększyłem kąt dachu.... ale to tajemnica :D

 

 

A czy ten Neopor od BASF to nie baza do produkcji Płyty steropianowej PLATINUM PLUS firmy Termo Organika?

Ile kosztował kubik ???? sam się nad tym zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na pewno będzie OK. Kiedy zaczynacie budowę? Z chęcią bym obejrzał waszego Barwnego, jak juz coś wyjdzie z ziemi. Często bywam w Tczewie, a stamtąd tylko kawałek do Was.

Pozdrawiam,

Sly

 

Za jakies dwa tygodnie bedzie pozwolenie na budowe , potem 2 tygodnie na uprawomocnienie i heja...wychodzi mi ze pod koniec lipca zaczynamy.Poki co stawiamy bude gospodarcza i płot po jednej stronie....zawsze juz cos do przodu...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...