Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy! Prosimy o wpisanie kolejnych budujących barwniaków na listę... Długi czas się ukrywaliśmy, ale w końcu nadszedł ten czas, że możemy się ujawnić. Po prawie rocznej walce z urzędami itp. przyszedł czas na wbicie pierwszej łopaty (a raczej na pierwszy ruch koparki :) ). Jesteśmy z okolic Torunia, zatem to "już" drugi Barwny w "okolicy". Zatem thomass28 pozdrowienia i możliwe do zobaczenia

P.S. przywieźli pustaki, podobno tanieją, my mamy za 10 :)

Aga i Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakies dwa tygodnie bedzie pozwolenie na budowe , potem 2 tygodnie na uprawomocnienie i heja...wychodzi mi ze pod koniec lipca zaczynamy.Poki co stawiamy bude gospodarcza i płot po jednej stronie....zawsze juz cos do przodu...

pzdr

 

Pamiętajcie, że jeszcze trzeba dodać tydzień po uprawomocnieniu się pozwolenia, gdyż roboty trzba zgłosić na tydzień przed rozpoczeciem. A wydaje mi się, że nie można ich zgłosić zanim nie uprawomocni się pozwolenie.

W takim razie będziemy budować razem, ba ja spodziewam się pozwolenia w następnym tygodniu. Po wielkich bojach, bo mieliśmu podobne problemy jak Basia i Andrzej.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych którzy stan "0" maja już za sobą.

Jaki gruby styropian dawaliście do ocieplenia ścian fundamentowych. Taki jak jest w projekcie (czyli 12 cm ), czy może cieńszy (np 8cm)? Od tego zalezy jaki będzie cokół. Zastanawiam się czy nie dać 8cm styropianu? Co o tym myślicie

 

Jesli chodzi o ocieplenie to ja dałem 10cm styropianu na fundament (oczywiście plus siatka, klej i gruba warstwa dysperbitu..) i dam ze 12-15 na ściany.

 

Moim zdaniem najlepiej zrobiła Monia bo dając 8 cm styroduru na fundament, ma izolację lepszą niż 12 cm styropianu...

 

Styrodur jest bardzo drogi, ale ze styropianem nawet nie ma go co porównywać - to idealny materiał na ocieplenie fundamentów - superhydroizolujący i świetnie trzymający ciepło. Niestety mnie nie było na niego stać..

 

 

 

PONIEWAŻ NIEDŁUGO ZACZYNAM POWIEDZCIE MI CZY JEST SENS PODWYŻSZAĆ ŚCIANĘ KOLANKOWĄ LUB ZMIENIAĆ KĄT NACHYLENIA DACHU MOŻE JESTEM NIEKUMATY ALE JAK COŚ MA POW. 50 M2 TO CZY PODNIESIE SIĘ ŚCIANK CZY NIE TO BĘDZIE DALEJ 50 M2 PONADTO 94 CM WYSOKOŚCI TO JEST DUŻO I MOŻNA POSTAWIĆ KOMODĘ CZY SZAFKĘ CO NA TO CI KTÓRZY WYBUDOWALI ???

 

Drogi Klaudi - oczywiście że powierzchnia podłóg się nie zmieni - możesz ściankę zrobić 3 m i dalej po podłogach będzie tyle samo, ale powierzchnie uzytkową poddasza wylicza się biorąc pod uwage powierzchnię na jakiej dorosły wyprostowany człowiek będzie mógł się poruszać. Ideałem jest więc dach płaski i pionowe ściany. Kosztuje to niestety jednak dużo i z wyglądu nie zachęca. Dlatego też odsuwając spadzisty dach do góry (poprzez podwyższenie ścianki kolankowej lub zmianę konta nachylenia) zwiększa się powierzchnia użytkowa poddasza..

Proste?! :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 10 na fundamentach

i 20 na ścianie... i nie styropian tylko Neopor - od BASF (dużo lepsze parametry i 10 cm jak 12,5 zwykłego) no i mam super cenę ;p

 

co do więźby 750 zł kubik

i z łatami i kontrłatami wsio wyszło mi 12 kubików świerka - ŹNOM CHOPOKI :)

 

acha delikatnie zwiększyłem kąt dachu.... ale to tajemnica :D

 

 

A czy ten Neopor od BASF to nie baza do produkcji Płyty steropianowej PLATINUM PLUS firmy Termo Organika?

Ile kosztował kubik ???? sam się nad tym zastanawiam.

 

 

a dokładnie :D

 

zahir ja mam 200 zł/netto/kubik ceny rynkowej nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych ,ktorzy zaczynaja...w moim Barwnym likwiduje podcien frontowy i powiekszam tym kuchnię.W zwiazku z tym kawałek scianki nosnej dzielacej kuchnie od salonu zamierzam przesunąc tak, aby jadalnia swobodnie miesciła sie w powiekszonej czesci kuchni a nie w salonie. Mam wiec dylemat czy zastosowac takie przesuniecie sciany nosnej ( nie chce kuchni otwartej) czy zastosowac podciąg w stropie a kuchnię oddzielic kawałkiem "czegoś".Macie jakies propozycje???

Juta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy! Prosimy o wpisanie kolejnych budujących barwniaków na listę... Długi czas się ukrywaliśmy, ale w końcu nadszedł ten czas, że możemy się ujawnić. Po prawie rocznej walce z urzędami itp. przyszedł czas na wbicie pierwszej łopaty (a raczej na pierwszy ruch koparki :) ). Jesteśmy z okolic Torunia, zatem to "już" drugi Barwny w "okolicy". Zatem thomass28 pozdrowienia i możliwe do zobaczenia

P.S. przywieźli pustaki, podobno tanieją, my mamy za 10 :)

Aga i Maciek

 

Witajcie!!! Taka cisza, aż tu nagle budowa, no no :roll:

A oto i Lista Barwniaków walczących już na budowie:

 

ag-nieszka123 -Mazury

 

Raffyxxx -Lubin

 

zbyszki -Zachodniopomorskie

 

loko777 -Konin

 

tslonce -Łódzkie

 

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

 

Lahore -Warszawa Michałowice

 

andrzejek.ch -warm.-mazur.

 

Jureklo -Warszawa

 

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

 

tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

 

Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)

 

emanuel -Warszawa

 

gucha82 - Toruń - okolice

 

 

Dalej Barwniacy, kto wbił już szpadel ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 10 na fundamentach

i 20 na ścianie... i nie styropian tylko Neopor - od BASF (dużo lepsze parametry i 10 cm jak 12,5 zwykłego) no i mam super cenę ;p

 

co do więźby 750 zł kubik

i z łatami i kontrłatami wsio wyszło mi 12 kubików świerka - ŹNOM CHOPOKI :)

 

acha delikatnie zwiększyłem kąt dachu.... ale to tajemnica :D

 

 

A czy ten Neopor od BASF to nie baza do produkcji Płyty steropianowej PLATINUM PLUS firmy Termo Organika?

Ile kosztował kubik ???? sam się nad tym zastanawiam.

 

 

a dokładnie :D

 

zahir ja mam 200 zł/netto/kubik ceny rynkowej nie znam

 

 

Tanio kupiłeś. Cena rynkowa to 299 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych ,ktorzy zaczynaja...w moim Barwnym likwiduje podcien frontowy i powiekszam tym kuchnię.W zwiazku z tym kawałek scianki nosnej dzielacej kuchnie od salonu zamierzam przesunąc tak, aby jadalnia swobodnie miesciła sie w powiekszonej czesci kuchni a nie w salonie. Mam wiec dylemat czy zastosowac takie przesuniecie sciany nosnej ( nie chce kuchni otwartej) czy zastosowac podciąg w stropie a kuchnię oddzielic kawałkiem "czegoś".Macie jakies propozycje???

Juta

 

 

Ja tez powiększam kuchnię kosztem podcienia, skracam trochę tą ściankę tak aby zmieściło się 150 cm-owe akwarium, które oddzieli mi salon od kuchni, bo też nie chcę mieć jej całkowicie otwartej. o tą długość co skracam tą ściankę, przedłużam ściankę przy spiżarni więc technicznie wiele się nie zmieni.

Tak to wygląda:

http://images21.fotosik.pl/258/e78ca89f6f0a8b30m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja trochę z innej beczki. Mam mianowicie pytanko odnośnie kominków. Czy ma ktoś namiar na jakiś typ kominka, który zmieści się tam gdzie ma być wg projektu? Z góry dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam.

 

Gdybyś nie znalazł takowego to polecam rozwiązanie na jakie ja się zdecydowałem. http://www.romotop.pl/piece-piecyki/stromboli-stone.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja trochę z innej beczki. Mam mianowicie pytanko odnośnie kominków. Czy ma ktoś namiar na jakiś typ kominka, który zmieści się tam gdzie ma być wg projektu? Z góry dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam.

 

Gdybyś nie znalazł takowego to polecam rozwiązanie na jakie ja się zdecydowałem. http://www.romotop.pl/piece-piecyki/stromboli-stone.htm

Ładna rzecz, dzięki. Jestem jeszcze przed zalaniem chudziaka, ale właśnie myślę o kominku bo nie wiem jak podłączyć wentylację, z podłogi czy przez ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna rzecz, dzięki. Jestem jeszcze przed zalaniem chudziaka, ale właśnie myślę o kominku bo nie wiem jak podłączyć wentylację, z podłogi czy przez ścianę.

 

 

Gdzieś wyczytałem że wlot do wentylacji powinien być 50cm powyżej poziomu gruntu, w naszym przypadku to by jednak wychodziło przez ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna rzecz, dzięki. Jestem jeszcze przed zalaniem chudziaka, ale właśnie myślę o kominku bo nie wiem jak podłączyć wentylację, z podłogi czy przez ścianę.

 

 

Gdzieś wyczytałem że wlot do wentylacji powinien być 50cm powyżej poziomu gruntu, w naszym przypadku to by jednak wychodziło przez ścianę.

50 cm powyżej gruntu jest w projekcie. A ten kominek który mi przesłałeś nie pobiera powietrza z zewnątrz tylko z pomieszczenia. Tak ja to rozumiem. Trochę niedobrze. Powietrze dostarczane z zewnątrz uważam osobiście za lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 cm powyżej gruntu jest w projekcie. A ten kominek który mi przesłałeś nie pobiera powietrza z zewnątrz tylko z pomieszczenia. Tak ja to rozumiem. Trochę niedobrze. Powietrze dostarczane z zewnątrz uważam osobiście za lepsze rozwiązanie.

 

Zgadza się. Ja doprowadzę powietrze przez ścianę z możliwością jego domykania i zamykania w czasie nie używania kozy. U mnie będzie ona używana rzadziej, do tworzenia nastroju :D lub dodatkowo w ostrą zimę. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 10 na fundamentach

i 20 na ścianie... i nie styropian tylko Neopor - od BASF (dużo lepsze para.............

 

ny rynkowej nie znam

 

 

Tanio kupiłeś. Cena rynkowa to 299 brutto.

 

jeszcze nie kupiłem a mam ceną 186 netto ;p

 

 

też będziemy mieć koze :D

 

http://images28.fotosik.pl/12/eaba2aeac0d05877m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to fajnie :D i to chyba tego samego producenta z Czech prawda?

 

Strasznie jestem ciekaw co wymyśliłeś z kominem. Ja stawiam systemowego od stropu. komin z wentylacją. Rura z kozy przejdzie przez strop i tam nad wyczystką wejdzie pod kontem 45% do komina. Po drodze dogrzeje mi trochę pokój u góry.

A jak będzie u Was ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...