Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No tak. Moja wina za brak precyzji. Wywrotka to nie jest jednostka miary. U mnie były czteroosiowe Many, które zabierają 15 m3 piachu. Tak więc weszło 30 m3. Ziemi rodzimej zostawiłem tyle ile mi nie przeszkadzało. W sume sporo bo humusu miałem może 30 cm. Jeszcze jedno pytanko. Ile płaciliście za kanalizację pod chudziakiem. Mnie krzyknęli 3,5 tys. z materiałem. Trochę mnie zmroziło, ale może się mylę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jureklo,

 

chyba ktoś oszalał. 3,5 tys. to chyba za rozprowadzenie kanalizacji w bloku. Ja za materiały zapłaciłam 700 zł z groszami. Tylko, że u mnie kanalizacja idzie przez cały dom i wychodzi przez kuchnię. Czyli wychodziłoby jakieś 2800 za ułożenie. Rozłożenie kanalizy trwa mniej więcej do 2 godzin. Nieźle, też bym chciała tyle zarabiać. Ja na Twoim miejscu zrobiłabym to sama. To naprawdę jest proste. Nie wiem ile u mnie wzięli za rozłożenie. Ja płaciłam za całe fundamenty 8 tys.

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Monia.

U mnie wyjście kanalizacji jest pod bramą od garażu, czyli też kawałek, ale nie za takie pieniądze. Zrobiłbym to sam, ale tu nie można się pomylić. Co innego jak rury są odkryte. Jak przeciaka, to można poprawić. Nie mam aż tak dużego doświadczenia w branży sanitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

landudno może teraz pochwalisz się jakimiś fotkami z miejsca boju :roll:

Jakieś zmiany uczyniłeś ???

Może chcesz nas przed czymś ostrzec???

Chodzi mi oczywiście o sprawy związane z budową, polityką się tu nie zajmujemy :wink:

 

Witaj Zahir

Witajcie Barwniacy

Fotki bym wkleil, ale najpierw musiałbym poczytac posty jak to zrobić (chyba że ktoś ma jakiś prosty sposób)

A zmiany - zmniejszyłem trochę garaż i wygospodarowałem łazienkę na dole, zlikwidowałem spiżarnię i powiększyłem wiatrołap. Nie będę stawial także wszystkich ścianek przy ściankach wzdłuż ścianek kolankowych na gorze, schody zrobiłem betonowe, zrobilem także dodatkowy wieniec. I to chyba tyle jeśli chodzi o zmiany zasadnicze - można więc powiedzieć, że prawie zbudowałem według niezmienionego projektu muratora. Osobną sprawą jest dach, wiele tu napisano o problemach z konstrukcją. Mój dekarz tez uważa, że należy zrobić maksymalnie duzo aby wzmocnić konstrukcję (drugi wieniec, dodatkowe, solidne kotwy (czy jak to się takm nazywa), zmiane przekroju części belek, dodatkowa rama spinajaca kostrukcję na górze. Aby być pewnym konstrukcji radzi także wstawić dwa słupy (jeden się da bezboleśnie ale drugi wypadałby w sypialini)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pilnie potrzebuje informacji o wymiarach krokwi KN1 czy robiliscie tak jak w projekcie czy zmienialiscie wymiary(wiem ze bylo juz o tym ale nie mam czasu poszukac)chodzi mi o wymiar pod dachowke i jeszcze napiszcie mi wymiar murlaty ktora bedzie oparta nad slupem od strony salonu.jutro przychodzi do mnie ciesla ale po wstepnym obejrzeniu projektu powiedzial ze KN1 jest stanowczo za gruba i on by ja zmniejszyl. napiszcie jak jest u was bo nie wiem czy zmieniac cos? czy trzymac sie projektu.PILNE.z gory wielkie dzieki

 

Pytałem o to też na forum w zeszłym tygodniu. Mój ciesla powiedział dokładnie to samo. Że za duży przekrój, że za ciężka, że ne ma takiej potrzeby. Zaproponował 12x20 jako zupełnie wystarczającą. Szanuję go bo to solidny gościu i może nawet ma racje, ale dużo wskazuje na to że głównym powodem tych twierdzen jest niechęć do dźwigania takich ciężkich krokwi (są przeciez też bardzo długie).

 

Pytałem w różnych miejscach i tak: inni cieśle potwierdzali jego słowa, natomiast składy z drewnem twierdziły, że owszem, to duży przekrój, ale zdarzają się dużo większe, więc bez przesady. Oni by oczywiście nic nie zmieniali (w końcu to oni na tym zarobią.. :wink: .) bo konstruktor po coś tak wpisał. Na forum niektórzy dawali nawet wieksze przekroje.

 

W końcu stwierdziłem, że trudno, że to niewielka oszczędność (jakieś 600 zł) a ryzyko duże. Zostawiłem 20x20 i już.

 

W projekcie nie ma żadnych słupów więc rzeczywiście potrzebne są duże krokwie narożne.. Będą one ciężkie jak cholera, szczególnie póki drewno będzie świeże... Wygląda więc na to że może byc potrzebny dźwig do pomocy.. Ale trudno, taki nasz los inwestorów. :-?

 

Acha ważne jest też czy dajesz blachodachówkę czy coś cięższego. u mnie będzie cementowa, więc kolejny argument za solidną krokwią.

 

Murłaty dałem wszędzie 14x14. Długość z zapasem tej najdłużeszej to 1110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Moja wina za brak precyzji. Wywrotka to nie jest jednostka miary. U mnie były czteroosiowe Many, które zabierają 15 m3 piachu. Tak więc weszło 30 m3. Ziemi rodzimej zostawiłem tyle ile mi nie przeszkadzało. W sume sporo bo humusu miałem może 30 cm. Jeszcze jedno pytanko. Ile płaciliście za kanalizację pod chudziakiem. Mnie krzyknęli 3,5 tys. z materiałem. Trochę mnie zmroziło, ale może się mylę.

Pozdrawiam

 

I tak uważam że dokonałeś cudu z tym dwiema wywrotkami. Zazdroszczę ci bo u mnie weszło 13wywrotek po około 13m3 każda = do tego co lepszy piasek z wykopów... No ale co zrobic.. Trzeba było płakać i płacić :cry:

Tyle że u mnie ściany fundamentowe miałe metr wysokości...

 

Kanalizację (rozumiem że mówimy o pionach kanalizacyjnych) kładli mi na ubity i zagęszczony piasek z tym że rozkopali to minimalnie i starali się kłaść tuż pod chudziak. główny pion wychodzi u mnie koło pomieszczenia gosp. a dodatkowo drugi niezależny odpływ z kuchni. W garażu rura po kratkę zbierającą wodę oraz rury pod elektrykę. Dodatkowo też rura do kominka o której pisaliśmy poprzednio. Mój hudraulik starał się jak najwięcej położyć przed chudziakiem żeby potem nie kuć za dużo.

 

Jesli chodzi o cenę to jeden mi zaśpiewał 1800 z materiałem, a drugi taki dłubacz co to robi wolno ale dokładnie zrobił mi to za 600 + materiał. Za Rury zapłacicłem w sumie z 600zł, z czego 150zeta kosztowała taka profesjonalna i bardzo solidna rura do przewodów elektrycznych (to się jakoś nazywa, nie pamiętam jak). Także w sumie zamknąłem sie w 1200.

 

Ta robota jest rzeczywiście bardzo prosta - to takie klocki, rurka w rukę i już. Tyle że trzeba wiedziec jakie przekroje. Sam też bym się za to nie wziął, chociaz to banalna robota :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek i Patka

Ja jeszcze w kwestii piachu. To można łatwo wyliczyć, oczywiście z pewnym błędem. 13 wywrotek po 13 m3 każda to 169 m3 piachu. Dom do zasypania ma powierzchnię ok. 113 m2 (liczę po obrysie ścian fundamentowych). Należałoby jeszcze odliczyć powierzchnię wewnętrznych ścian fundamentowych i kominów, ale już mi się nie chce. Jeśli tak, to można usypać piasek na wysokość ok. 1,5 m.

Popraw mnie jeśli się mylę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wyszło 7-8 dużych wywrotek piachu tzw łódek. Ale dom mam dość mocno wyniesiony więc po usunięciu humusu (leży sobie obok na wielkiej górce) do domu weszło ok. 7 wywrotek (jedna kupka piach mi została). :lol:

W sumie było tego ok.130 m piachu na samochodach - jego objętość po zagęszczeniu zmniejszyła się o jakieś 25%.

 

W przyszłym tygodniu strop !!! U mnie w ostatniej chwili nastąpiłą zmiana na strop typu filigran.

 

Pozdrawiam :p :roll: :roll:

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek i Patka

Ja jeszcze w kwestii piachu. To można łatwo wyliczyć, oczywiście z pewnym błędem. 13 wywrotek po 13 m3 każda to 169 m3 piachu. Dom do zasypania ma powierzchnię ok. 113 m2 (liczę po obrysie ścian fundamentowych). Należałoby jeszcze odliczyć powierzchnię wewnętrznych ścian fundamentowych i kominów, ale już mi się nie chce. Jeśli tak, to można usypać piasek na wysokość ok. 1,5 m.

Popraw mnie jeśli się mylę.

Pozdrawiam.

 

Wychodzi na to że Twoje wyliczenia są słuszne. Tylko trzeba jeszcze uwzglednić że mój dom jest trochę wiekszy (powiększenie kuchni kosztem werandy i dodatkowe powmieszczenie, kosztem tarasu), no i dodać z metr po obrysie na obsypanie z zewnątrz.. AAA, no i jeszcze trzeba pamiętać, że trzeba wsypać więcej piachu, żeby po ubiciu było w sam raz...

 

Wychodzi więc że wszystko się zgadza.. Dalej więc Ci zazdroszczę i trzymam się za kieszeń.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. W takim układzie rzeczywiście wszystko się zgadza. W naturze nic nie ginie :D . Ja do obsypania z zewnątrz wykorzystałem ziemię z wnętrza. Nawet i humus. Mam nadzieję że nie ma w tym nic złego. I jestem jeszcze przed zagęszczaniem. A cenowo, nie wiem jak w Warszawie, ja kupuję materiały na miejscu budowy. Za wywrotkę piachu (15m3) płacę 400 zyla, a to i tak już po negocjacjach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zahir za pomoc Spróbuję załączyć zdjęcie

http://foto.m.onet.pl/_m/ccc16b2ba78a97b835c11efa1bd28847,3,19.jpg

Widzę że budujesz w bardzo ładnej okolicy.

Tam (na foto.m.onet.pl) powinien być link na zdjęcie w dużym formacie i jego musisz skopiować, a jak nie ma to załóż konto na http://www.fotosik.pl tam są różne linki do zdjęcia. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pisał o 200 zl za wywrotkę, więc miałem wrażenie że przepłacam. Teraz jestem Monia trochę spokojniejszy :) Dzięki.

 

Ja płaciłem 250 za wywrotkę, ale nie za piasek tzw. "wiślany" tylko za jasny piach z wykopów z gliną. Podobno do zasypywania fundamentów idealny - dobrze się zagęszcza i trudniej przyjmuje wodę. Ale miałem farta bo znalazłem dobre dojście. To przynajmniej tu sobie trochę przyoszczędziłem... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...