Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

o kurcze a ja myslale ze przeplacilem ,ja zaplacilem 6400

 

Fajnie że mogłem Ciebie pocieszyć. Mój Barwny będzie chyba najdroższy :D

Weź pod uwagę że na mój idzie więcej drewna bo robię dach 40 stopni i KNy 20x25 :roll: oraz słup drewniany zamiast betonowego na tarasie też w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agacia - tak z tym "od Was" byłem ugadany na wtorek a w poniedziałek wpadli górale :D

 

andrzejek - bo podobno lepiej docinać na miejscu bo mogą być uszkodzenia, mokre itd

 

 

koszty całego drewna na dach to 11 000 brutto- świerk... więc chyba ja zaszalałem... najważniejsze, że dach już stoi :D i jest kurak na szczycie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dzieje.....BUDOWA ROZPOCZĘTA :D .....4 sierpnia ruszyła machina.....koparka zrobiła swoje....pierwsza łopata tez wbita. Czas wiec znaleźc sie na liście .

Zahir do roboty :wink:

 

Mówisz i masz

 

A oto i Lista Barwniaków walczących już na budowie:

 

ag-nieszka123 -Mazury

Raffyxxx -Lubin

zbyszki -Zachodniopomorskie

loko777 -Konin

tslonce -Łódzkie

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

Lahore -Warszawa Michałowice

andrzejek.ch -warm.-mazur.

Jureklo -Warszawa

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)

emanuel -Warszawa

gucha82 - Toruń - okolice

landudno - Łódż - okolice

ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice

Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle

sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni

konrado - ok.Warszawy

klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -

arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia

agacia - dolnośląskie Modła-Głogów

JutaPaz- Starogard Gdański/okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba nam się ten projekt, ale zastanawia nas jedna rzecz.

Czy pomieszczenia na poddaszu nie są zbyt "przywalone" tymi pochyłymi połaciami dachu (w każdym pokoju są po dwie pochylone ściany) ?

 

Oczywiście najlepiej byłoby zobaczyć taki dom w naturze, ale nie mogę w okolicy trafić na taki już wybudowany (podkarpackie).

 

I tu prośba do tych co już mają dachy, czy sypialnie na poddaszu nie są zbyt klaustrofobiczne ? Czy da się tam wstawić cokolwiek poza łóżkiem przy otwartych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było okazji sie wpisac na listę budujących, no może teraz. Budujemy w zachodnipomorskim. Zasypują juz fundamenty. To czas wskoczyć na listę. Pozdrawiam wszystkich budujących.

 

Coś widzę że twoja obecność ograniczyła się tylko do wpisów na Listy :roll:

Czas to zmienić, proponuję zacząć od jakiś fotek z miejsca boju :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz

 

A oto i Lista Barwniaków walczących już na budowie:

 

ag-nieszka123 -Mazury

Raffyxxx -Lubin

zbyszki -Zachodniopomorskie

loko777 -Konin

tslonce -Łódzkie

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

Lahore -Warszawa Michałowice

andrzejek.ch -warm.-mazur.

Jureklo -Warszawa

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)

emanuel -Warszawa

gucha82 - Toruń - okolice

landudno - Łódż - okolice

ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice

Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle

sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni

konrado - ok.Warszawy

klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -

arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia

agacia - dolnośląskie Modła-Głogów

JutaPaz - Starogard Gdański/okolice

JARPIS - Zachodniopomorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno nie zaglądałem na forum muratora a szczególnie do barwnego (jestem jego fanem) gdyż straciłem nadzieje, ze kupie działkę ale nawinęła mi sie wczoraj działka 750m2 i mam zonka co robić. Zdecydowałem sie juz prawie na kupno mieszkania w willi 4-rodzinnej z ogródkiem 315m2 a tu działka :D i nie wiem czy nie zacząć budować sie jednak. Ze względu na to ze od roku nie sledze branży budowlanej (nie znam cen) mam do was ogromna prośbę abyście napisali mi jaka kwotę trzeba teraz mie aby wybudować barwnego. Wiem ze wykończenie to jest kwestia indywidualna ale możecie mi napisać jak kwotę trzeba mieć aby wybudował do stanu developerskiego czyli bez wykończenia typu panel, płytki, drzwi wew. kuchnia, łazienka itp. Proszę napiszcie mi mam kilka dni na zastanowienie sie co robić.

 

P.S. Jestem z Szczecina i może ktoś buduje Barwnego w tym rejonie

 

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów budujacych ten piekny domek :)

 

Nasz powstaje w Rokietnicy k\Poznania.

Do tej pory mamy skonczony strop i wymurowane scianki kolankowe, w tej chwili czekamy na konstrukcje dachu i tutaj mam pytanie

Jakie preferujecie pokrycie dachu (ceramika, cement czy blacha) spotkalismy sie juz z tyloma opiniami ze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie preferujecie pokrycie dachu (ceramika, cement czy blacha) spotkalismy sie juz z tyloma opiniami ze :o

 

Ja, gdyby było mnie stać, na pewno zainwestowałbym w ceramikę. Ale sam zdecydowałem się na cement, bo nasłuchałem się na jej temat dużo dobrego. Przede wszystkim stosunek ceny do jakości, jest tu na pewno najlepszy. No i fakt, że nawet najlepsza blachodachówka nie zastapi najgorszej nawet dachówki cementowej, też nie jest tu bez znaczenia.

 

Wydaje mi się, że w takim domku jak barwny gdzie całe poddasze nie ma ścian i żadnych lukarn, użycie blachy może być ryzykowne. Szczególnie chodzi mi o temperatury latem w pomieszczeniach na poddaszu, ale również i o dźwiękoszczelność przy deszczach... No ale przy obecnych cenach nestety często ludzie nie mają wyboru i muszą brać blachę.

W naszym domu jednak przy dachu kopertowym materiał za blachę wychodzi równo albo nawet drożej niż dachówki cementowej (do 30% odpadów z blachy), więć różnica jest tylko w robociznie a i to niewielka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że dyskusja śladem poprzednich tygodni znów sie rozkręca...

ja chciałbym podjąc inny temat i zapytać wykonawców

o to jakie rozwiązania ptzyjęli u siebie w sprawie kominów

bo tu opinii wcale nie mniej jak o dachach ?!?!

podobie zapytam o strop

do końca tygodnia mam podjąć decyzje

więc chętnie posłucham jak to u innych barwniaków jest zrobione...

k*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja Konrado tylko w sprawie stropu, bo to wiem już napewno. Robię lany. Wzdłuż ścian nośnych belki zbrojeniowe 20x9 cm i jeszcze kilka dodatkowych poprzecznych. Oprócz tego siatka - jedna warstwa drut 12 mm druga poprzeczna 10 mm. Oczka 15 cm x 15 cm. Podkładki dystansowe 25 mm. Grubość stropu 15 cm. Beton z gruszki. Przez tydzień leżak, w ręku piwo i wąż z wodą. Żyć nie umierać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...