Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie :D

 

:o :o :o :o :o

Dawno tu nie zaglądałam :oops:

Kurczę jestem w szoku, że tyle ludzi buduje Barwnego - SUPER, bo to śliczny i zgrabny dom.

Ja tak w zasadzie to powinnam wpisać się do klubu wlaczących na budowie, bo tak naprawdę to budujemy Barwnego, tyle, że w nieco mniejszym wymiarze (10m x 12m).

 

Jesteśmy przed więźbą, mamy zrobione ścianki kolankowe.

Na dzień dzisiejszy nasz domek wygląda tak :D (no prawie tak, bo już mamy zalany wieniec)

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/2/1/8/26043702_d.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich zmagających się z niesolidnymi wkoanawcami :wink:

Życzę dobrych i profesjonalnych ekip wszystkim tym, którzy jeszcze nie zaczęli :p

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

:o :o :o :o :o

Dawno tu nie zaglądałam :oops:

Kurczę jestem w szoku, że tyle ludzi buduje Barwnego - SUPER, bo to śliczny i zgrabny dom.

Ja tak w zasadzie to powinnam wpisać się do klubu wlaczących na budowie, bo tak naprawdę to budujemy Barwnego, tyle, że w nieco mniejszym wymiarze (10m x 12m).

 

Jesteśmy przed więźbą, mamy zrobione ścianki kolankowe.

Na dzień dzisiejszy nasz domek wygląda tak :D (no prawie tak, bo już mamy zalany wieniec)

 

kasia

 

 

No witaj Kasiu kupe lat, a właściwie miesięcy Ciebie tu nie było, widzę Skrzat rośnie jak na drożdżach.

Nie macie u siebie Takiej Listy Budujących jak my ??? To trza stworzyć

Jak skończycie budowę to trzeba będzie porównać jaka różnica w kwocie wyszła, bo z tego powodu w końcu nas opuściłaś nie ? żeby tańszy był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto i Lista Barwniaków walczących już na budowie:

 

ag-nieszka123 -Mazury

Raffyxxx -Lubin

zbyszki -Zachodniopomorskie

loko777 -Konin

tslonce -Łódzkie

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

Lahore -Warszawa Michałowice

andrzejek.ch -warm.-mazur.

Jureklo -Warszawa

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)

emanuel -Warszawa

gucha82 - Toruń - okolice

landudno - Łódż - okolice

ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice

Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle

sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni

konrado - ok.Warszawy

klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -

arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia

agacia - dolnośląskie Modła-Głogów

JutaPaz - Starogard Gdański/okolice

JARPIS - Zachodniopomorskie

KOdi - Rokietnica k/Poznania

lukas3339 - Ostrów Wlkp.

Basia i Andrzej - ok.Cieszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witaj Kasiu kupe lat, a właściwie miesięcy Ciebie tu nie było, widzę Skrzat rośnie jak na drożdżach.

Nie macie u siebie Takiej Listy Budujących jak my ??? To trza stworzyć

Jak skończycie budowę to trzeba będzie porównać jaka różnica w kwocie wyszła, bo z tego powodu w końcu nas opuściłaś nie ? żeby tańszy był.

 

Witaj Janusz :D

Wiesz teraz wiem, że te kilka metrów nie mają praktycznie w ogóle wpływu na cenę. Ale jeśli chodzi o dostosowanie do naszej malutkiej działki, to zdecydowanie jesteśmy baaardzo zadowoleni, że tak wybraliśmy. Tak naprawdę mamy 2 w 1, czyli Barwnego w mniejszym wydaniu i jest git....:wink: :)

 

Pozdrawiam cieplutko

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej jeden wielki koszmar, ciągłe problemy.... :(

 

Witaj Grzegorz :D

Nie przejmuj się, to tylko dom :wink:

A tak na serio to u nas wcale nie jest kolorowo :-?

Źle zazbrojony wieniec na stropie, brak podwójnych belek w dwóch miejscach w stropie, wielka skarpa do której się już w sumie trochę przyzwyczailiśmy, wiecznie "wcięci" i mało rozumiejący majstrowie, przestoje, wywalenie daremnego kierownika budowy i tysiące innych rzeczy i problemów od których można osiwieć..... :(

Dzisiaj właśnie gdzieś pisałam, ze mam wrażenie, że u wszystkich budowa idzie sprawniej, lepiej i porządniej. U nas tak jakoś na odwal się robią. Smutne to, ale prawdziwe....

No i dlatego mój mąż cały czas siedzi na budowie i pilnuje coby nasz dom się nie zwalił, a dach nie odleciał :)

Zapraszam do dziennika :p

No i głowa do góry :lol: :lol: :lol:

Pocieszam się, że z wykończeniówką będzie lepiej.....

Pozdrawiam cieplutko kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że jest więcej budów z problemami jak u Kasi, tylko że nie wszyscy o tym chcą pisać. Sam nie wiem czy bym potrafił złość wylać na klawiaturę i nie chcę się o tym przekonywać, z drugiej strony takie zwierzenia są bardzo przydatne dla reszty budującego towarzystwa.

Gdzieś chyba jest o tym wątek na forum. :roll: Ale zawsze dobrze byłoby usłyszeć o czymś takim w własnej grupie..... chociaż nie.... lepiej żeby naszą grupę omijały jakiekolwiek problemy :roll:

 

Yelcyn, bohaterze co się u Ciebie porobiło znowu? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> I tu prośba do tych co już mają dachy, czy sypialnie na poddaszu nie są zbyt >> klaustrofobiczne ? Czy da się tam wstawić cokolwiek poza łóżkiem przy

>> otwartych drzwiach.

 

No cóż, widzę że jeszcze chyba za wcześnie na takie pytania javascript:emoticon(':)')

 

Pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomek,

 

gdzie kupiliście dachówkę i ile Was wyniosło?

 

Monika

 

W końcu Monisiu kupilismy dachówkę w Dach Luxie i ma nas to kosztować ok 12 500,00 z 7% Vatem (dachówka + dodatki). Ceny bardzo podobne jak w Twoim Bud Partnerze, może troche większe rabaty na dachówkę.

Tyle że ty zamawiając materiał w kwietniu załapałaś się jeszcze na polski euronit, o ktróym dziś już nikt nawet nie marzy (czas oczekiwania min. 3 m-ce). A na niemiecki są mniejsze rabaty.

 

Orynnowanie Bryza za 1 400,00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz seria odpowiedzi na kilka pytań :lol:

 

ja chciałbym podjąc inny temat i zapytać wykonawców

o to jakie rozwiązania ptzyjęli u siebie w sprawie kominów

do końca tygodnia mam podjąć decyzje

więc chętnie posłucham jak to u innych barwniaków jest zrobione...

k*

 

Kominy robię systemowe ceramiczne, Eurosystem. Wychodzi szybko, tanio (przy dzisiejszych cenach cegły pełnej) sprawnie i podobno dobrze jakościowo.

Z komina w kuchni zrezygnowałem.

 

ile płaciliście za strop

mi terive I keramzyt zaoferowali po 8.000 netto

ale jescze nie wiem czy to dobra cena ?

 

Strop też robiłem Terive I. Oczywiście keramzyt. Zapłaciłem 6 334,00 netto + transport (350zł). Minus taki że musialem czekać 3 tygodnie.Ale za te pieniądze warto było :)

Do tego oczywiście dochodzi dozbrojenie, deski, stemple, no i beton z gruchy:)

 

Mam pytanko do osób, które robią dodatkowy wieniec pod murłaty, po całym obwodzie. Robicie słupki zbrojone w ściankach kolankowych czy rezygnujecie z nich?

 

Słupki jak najbardziej, raz że są w projekcie, dwa że to jednak dużo daje, wzmacnia konstrukcje całego dachu i jego stabilność.. (cytat z wykonawcy)

 

.za chwile wyleja sie ławy a ja sie musze zdecydowac gdzie chce miec kominek: w rogu przy schodach czy prawie na koncu tej sciany dzielacej z hallem (jak u Zbyszków). Nie moge sie zdecydowac bo jak bedzie w rogu to musze zmniejszyc okno tarasowe zeby było swobodniej . A WY gdzie byscie proponowali?????

 

Ja kominek robie tak jak u Zbyszków z tym że ściane z hallem trochę skróciłem. O telewizor się nie boję, chyba dam go w rogu ścian "balkonowej" i "hallowej".

 

mam takie zestawienie belek:

5,10 - 4 szt

7,20 - 13 szt

3,90 - 16

4,80 - 3

2,10 - 4

1,80 - 2

no i 850 garów

.....................................................

 

a jak z "L" na nadproża

ile za to płaciliście ?

 

U mnie było:

5,8m x 9szt.

4m x 8szt.

3,9m x 21szt.

2,7m x 4szt.

2,1m x 2szt.

+ 700 garów.

 

Garów mi zostało 100 szt. i chętnie komuś odsprzedam. Za jakąś rabatową forumową cenę:)

 

Nadproża (L) mi wyszły (kupowałem tam gdzie strop - u producenta) za 900zł netto, ale też mi zostało, bo w międzyczasie zrezygnowałem z jednego okienka (chetnie odpalę):)

 

drugiej strony takie zwierzenia są bardzo przydatne dla reszty budującego towarzystwa.

 

Jeśli chodzi o problemy to sa i owszem niemałe.

Z wykonawcy jestem bardzo zadowolony, ale mam tragedię z jednym pośrednikiem. Wisi mi koleś 8 palet cegły i nie ma z nim kontaktu. Obiecywał, obiecywał, przesuwał itd. Wcześniej dostarczył mi na czas 22 palety więc się nie spodziewałem że jest nieuczciwy. Zapłaciłem mu z góry w marcu w okresie największej gorączki. Zdaje się że jego firma pada. W przyszłym tygodniu chę mu wysłać pozew może się przestarszy, a jak nie to cóż. Idziemy do sądu. Polska rzeczywistość.

Ale przez niego budowa mi stoi od miesiąca.. Teraz już wiem że ma kłopoty, więc kupuję cegły 2gi raz. Koleś obiecuje że mi zwróci pieniądze do połowy września, ale nie mam zamiaru mu wierzyć.

Uważajcie na przedpłaty.

Firma się nazywa Panon Pipes - nie kupujcie u nich nic! (niby duża firma, od wielu lat na rynku, a tu taka wpada...).

Spać po nocach przez nich nie mogłem.. teraz już ochłonąłem. trzeba żyć dalej i przeć do przodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> I tu prośba do tych co już mają dachy, czy sypialnie na poddaszu nie są zbyt >> klaustrofobiczne ? Czy da się tam wstawić cokolwiek poza łóżkiem przy

>> otwartych drzwiach.

 

No cóż, widzę że jeszcze chyba za wcześnie na takie pytania javascript:emoticon(':)')

 

Pozdrawiam wszystkich budujących

 

Myślę że krzesło jeszcze wejdzie, ale nie za duże :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...