Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stan surowy otwarty to ok. 110tys - licze wszystko czyli papierologie, geodete, postawienie blaszaka. W tej kwocie mam fundamenty, mury ( bez dzialowek),strop, slupy i kominy oraz kompletny dach razem z podbitka i rynnami. Mozna zrobic troche taniej - bo ja kladlem ceramike na dach i sciany tez z ceramiki. A stan surowy zamkniety- rozumiem ze chodzi o okna i drzwi wejsciowe? ok 11500zl za okna ( drewniane - mahon, naprawde porzadne) a drzwi 4200zl tez mahoniowe. I tak przekroczylem kosztorys , zaczynam sie bac wykonczeniowki. Inni Barwniacy pochwalcie sie ile Wam wyszlo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan surowy otwarty to ok. 110tys - licze wszystko czyli papierologie, geodete, postawienie blaszaka. W tej kwocie mam fundamenty, mury ( bez dzialowek),strop, slupy i kominy oraz kompletny dach razem z podbitka i rynnami. Mozna zrobic troche taniej - bo ja kladlem ceramike na dach i sciany tez z ceramiki. A stan surowy zamkniety- rozumiem ze chodzi o okna i drzwi wejsciowe? ok 11500zl za okna ( drewniane - mahon, naprawde porzadne) a drzwi 4200zl tez mahoniowe. I tak przekroczylem kosztorys , zaczynam sie bac wykonczeniowki. Inni Barwniacy pochwalcie sie ile Wam wyszlo?

 

Mi tak tanio nsię nie udało. :evil: No ale ja jestem dzieckiem wyżu cenowego:)

Mi wyszło ok.130tys. Też liczyłem wszystko. Ściany działowe w tym są, z dachu tylko dachówka (bez dodatków i robocizny). Fundamenty z ociepleniem, chudy beton,13 wywrotek do środka, mury zew. i wew. (Porotherm), kominy systemowe, strop teriva, piony kanalizacyjne, więźba, dachówka, częściowo okna, no i oczywiście robocizna. Ale duzo z tej kwoty jest do odzyskania VATU. mysle że ok.20 tys. :-?

Do zamkniętego trzeba w moim przypadku doliczyć co najmniej 25tys. a może i więcej... (10tys. okna, do 5 tys. za brame garażową i drzwi wejściowe, + dodatki za dach i robocizna). W kolejce czeka jeszcze szambo i ogrodzenie (razem od 15tys. w górę...).

 

Wolę już więcej tego nie podliczać... :cry:

 

Mdłości mam :oops: :oops:

 

Kosztorys przekroczę o jakieś 30 tysiecy. :o :o :o :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wszystkich barwniakow!!!!mamy pytanko odnosnie tynkow w srodku i ocieplenia na zawnatrz ekipa i wszyscy znajomi podpowiadaja nam zeby poczekac z tym do wiosny zeby mury swobodnie obsiadly i wyschly a z kolei znajomy developer namieszal nam w glowie i powiedzial ze to tylko stara teoria i zebysmy ruszali dalej z robota prosimy o opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrobiliśmy tynki odrazu, ale chcemy się na zimę wprowadzić. Mam wrażenie, że więcej wody (wilgoci) jest w tynkach, niż w murowanych ścianach - schną już drugi tydzień i ciągle jeszcze widać miejscami wilgoć - dodam, że nie mamy okien więc wiatr hula - więc i tak szybciej schnie niż przy zamkniętym budynku. Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img410.imageshack.us/img410/9013/dsc00380iv8.th.jpg

http://img255.imageshack.us/img255/3690/dsc00381qx0.th.jpg

 

Mamy już zatarte tynki, drzwi już wyrwane i podniesione. Powierzchnia tynków zewn około 150m (po odliczeniu wszystkich otworów. Kołków idzie około 700-800 (specjalne do potothermu, z metalowym rdzeniem i dł. strefą rozwarcia, 3 razy droższe, ale konieczne). Siatki 3,5 rolki, kleju do styropianu około 25 worków, do siatki - zależy od fachowców, jak równo położą styropian, ale około 20 worków przy równej pow.

Tynki gipsowe - latem wyschły nam w 2-3 tygodnie, przy otwartej więźbie, czyli przewiewy pod krokwiami i otwarte okna. Jesienią podobno potrafią schnąć 3 miesiące. SPRAWDZAJCIE POZIOM WYLANEJ PODBETONKI POD POSADZKE!!!

Potem są problemy z poziomem drzwi. Przed wyłożeniem styropianu wyznaczcie poziomy i równajcie troche styropianem, np. zamiast 2x5cm może byc 5cm + 3 lub 4cm.

Znów nas wystawili fachowcy, tym razem od grzania. Mieli zrobić też wodę i g... Sam robiłem 2 dni. 2 wodomierze (na dom i na ogród), dwa filtry (zgrubny, z siatką metalową i drugi, DAFI, z wkładami węglowymi). Do tego zawory odcinające nyple, mufy, trójniki, złączki plastik-miedź, lutowanie miedzi.... Dwa dni z życiorysu. Koszt materiałowy z filtrami - około 650 zł.

Podbitka - 55m2, po 31 zł brutto. Mamy już też wkład kominkowy - uważajcie, bierzcie z atestem na prace ciągłą, bo inaczej po 6 godzinach pracy trzeba wychładzać. Tego w Castoramach nie mówią, a jak przychodzą ludzie po 2 latach i pękniętym wkładem to sorry, zła eksploatacja. Dobry wkład z dopalaniem spalin - około 2500,-

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie :D

 

A oto i uaktualniona Lista Barwniaków walczących już na budowie:

 

ag-nieszka123 -Mazury

Raffyxxx -Lubin

zbyszki -Zachodniopomorskie

loko777 -Konin

tslonce -Łódzkie

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

Lahore -Warszawa Michałowice

andrzejek.ch -warm.-mazur.

Jureklo -Warszawa

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)

emanuel -Warszawa

gucha82 - Toruń - okolice

landudno - Łódż - okolice

ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice

Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle

sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni

konrado - ok.Warszawy

klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -

arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia

agacia - dolnośląskie Modła-Głogów

JutaPaz - Starogard Gdański/okolice

JARPIS - Zachodniopomorskie

KOdi - Rokietnica k/Poznania

lukas3339 - Ostrów Wlkp.

Basia i Andrzej - ok.Cieszyna

Hawkinsy - Ciechanów

Chodaki - Szczecin

HISZPAN7711 -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od pewnego czasu śledzę forum poświęcone budowaniu Barwnego. Przedtem interesowałem się wieloma innymi domami by wreszcie wybrać ten jeden. I właśnie dziś zakupiłem projekt. Jest to Barwny, ale w tegorocznej, większej wersji C132a Barwny Wariant 1. I mimo, że do budowania jeszcze bardzo daleko postanowiłem po raz pierwszy zabrać głos na tym forum. Plany są niestety dość odległe, najwcześniej może uda się coś rozpocząć w połowie przyszłego roku. Na razie zapoznaję się z projektem i na pewno nie wszystko będzie jasne, pojawią się pytania. Niby jest już jakaś koncepcja zmian, poprawek ale wszystko jeszcze do przemyślenia. Ciekawe jak bardzo różni się mój projekt od wersji podstawowej? Czy wiele jest, oczywiście poza nazwą i wyglądem, punktów wspólnych? Mam nadzieję, że z czasem uda mi się uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania.

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nasz Barwny rośnie, serce się raduje. Dzisiaj robione jest zbrojenie stropu, w piatek będzie wylewany. Teraz widać jak to wszystko będzie wyglądało w środku. Jest naprawdę super. Wielkość pomieszczeń jest wystarczająca. Z każdym dniem Barwny podoba nam się coraz bardziej.

Do tego czasu nie obyło się jednak bez problemów. Największą wpadkę miał Schreyer. Dostarczył komin systemowy, w którym pustaki były od rozmiaru 22, rura ceramiczna od 20 a wełna od 25. Gdyby majstry to złożyli bez mojego sprawdzenia byłaby niezła wtopa. A zamawiałem i zapłaciłem z góry za 20. Na wymianę czekałem 2 tygodnie.

Co do kosztów to wyszło mniej niż zamierzaliśmy - koszty były kalkulowane do cen z maja i czerwca. W zasadzie do tego etapu poza robotami ziemnymi i fundamentami wszytkie etapy wyszły nam taniej niż zakładaliśmy. Fundamenty wyszły drożej dlatego, że nie myślałem, że na ich zasypanie wejdzie aż 20 dzwudziestotonowych wywrotek podsypki (w zasadzie to 10 piachu i 10 żwiru). Pozatym dałem styrodur zamiast styropianu na ocieplenie fundamentów - co tez trochę podrożyło inwestycję.

 

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...