Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do jakiej wysokości stawialiście ścianki na na poddaszu?

Wg projektu, czyli aż do wysokości dachu, kalenicy?

 

U mnie maja 2,7m. Czyli do wysokości poddasza nieużytkowego. Chyba nie ma sensu stawiac ich wyżej, bo szkoda cegły - są działowe, więc nic nie podtrzymują (z wyjątkiem podłóg poddasza rzecz jasna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy jaki beton laliście na posadzkę parteru B7.5 jak w projekcie czy B10 dla pewności? A może ktoś dodatkowo zbroił ?

Widziałem komentarze na forum że komuś się popękał jak mu postawili paletę z bloczkami, a tak też zamierzają i u mnie postawić. Pospółkę będę ubijać warstwowo,mechanicznie i mam nadzieję że starczy :roll: Nie chcę zalewać piachu dodatkowo wodą aby nie zwiększać naporu na ściany fundamentu bo nie są zasypane od zewnątrz ( ekipa daje mi gwarancje że się nie popęka ani obsunie :roll: ) chcą osteropianować i zasypać dopiero jak ściany będą gotowe :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy jaki beton laliście na posadzkę parteru B7.5 jak w projekcie czy B10 dla pewności? A może ktoś dodatkowo zbroił ?

Widziałem komentarze na forum że komuś się popękał jak mu postawili paletę z bloczkami, a tak też zamierzają i u mnie postawić. Pospółkę będę ubijać warstwowo,mechanicznie i mam nadzieję że starczy :roll: Nie chcę zalewać piachu dodatkowo wodą aby nie zwiększać naporu na ściany fundamentu bo nie są zasypane od zewnątrz ( ekipa daje mi gwarancje że się nie popęka ani obsunie :roll: ) chcą osteropianować i zasypać dopiero jak ściany będą gotowe :-?

 

u mnie dali 10cm. nic nie zbroili. potem stało na tym 20 palet cegły:)

najpierw zbudowlai ściany, potem ocieplili, zasypali z wew. i z zew. a na koniec gruszka na posadzkę.

 

A póki co w piątek skończyli mi dach!!!

2,5 dnia ekipie zajęło :o

też górale - sa naprawde nie do pobicia. harowali jakby sobie robili..

polecam w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mAM PYTANIE ODNOŚNIE TYCH CZTERECH GŁÓWNYCH BELEK DACHOWYCH JAK SOBIE Z NIMI PORADZILIŚCIE JA W NASTĘPNYM TYGODNIU ZAMIERZAM KŁAŚĆ DACH I TROSZKĘ MNIE ONE PRZERAŻAJĄ

 

U mnie będą jutro je montować. Niestety są tak ciężkie (świeże drewno), że konieczny jest dźwig i jeteśmy lżejsi o 5 stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mAM PYTANIE ODNOŚNIE TYCH CZTERECH GŁÓWNYCH BELEK DACHOWYCH JAK SOBIE Z NIMI PORADZILIŚCIE JA W NASTĘPNYM TYGODNIU ZAMIERZAM KŁAŚĆ DACH I TROSZKĘ MNIE ONE PRZERAŻAJĄ

 

U mnie będą jutro je montować. Niestety są tak ciężkie (świeże drewno), że konieczny jest dźwig i jeteśmy lżejsi o 5 stówek.

 

U mnie były jeszcze cięższe bo nie dosć że świeże to i dłuższe, a to dlatego że mam dach 40 stopni (wyszło 4 x ponad 12m), ale moi magicy poradzili sobie bez dżwigu. Sam byłem zdziwiony, ale mój goral uwielbia ciesielkę i kocha takie wyzwania.

Dali sobie radę bez problemu, a cała robota z więźbą zajęła im 2 dni.

Mysle więc że często po prostu wykonawcom się nie chce i łatwiej jest im powiedzieć inwestorowi że trzeba zamówić dźwig...

 

Monia, pozdrowienia dla synka, a zaproszenie dalej aktualne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były jeszcze cięższe bo nie dosć że świeże to i dłuższe, a to dlatego że mam dach 40 stopni (wyszło 4 x ponad 12m), ale moi magicy poradzili sobie bez dżwigu. Sam byłem zdziwiony, ale mój goral uwielbia ciesielkę i kocha takie wyzwania.

Dali sobie radę bez problemu, a cała robota z więźbą zajęła im 2 dni.

Mysle więc że często po prostu wykonawcom się nie chce i łatwiej jest im powiedzieć inwestorowi że trzeba zamówić dźwig...

 

Monia, pozdrowienia dla synka, a zaproszenie dalej aktualne:)

 

Każdy idzie na łatwiznę. Podobnie było jak próbowałem uzyskac opinie dekarzy o dachówce Rupp'a. Gość mówił, że lepiej inną ale nie miał argumentów. Potem poczytałem na forum, że podobno bardzo twarde i trudne do cięcia. Dla inwestora lepiej - dla wykonawcy raczej nie.

 

A może podpowiesz jak najlepiej uporać się z wciągnięciem tych krokwi na górę i ustawieniu ich. Czy cieśle zastosowali jakieś proste ale sprytne sztuczki?

Dzisiaj zciągaliśmy te krokwie z samochodu i było naprawdę ciężko. Ale póki co cieśla na razie mówi tylko że nie ma problemu. Zobaczymy w sobotę - wtedy zaczynają robić konstrukcję.

 

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja musialem zamawiac dzwig bo ciesle powiedzieli ze nie dadza rady wciagnac,tzn powiedzieli ze wciagnac to moze i by wciagneli ale nie dadza rady ustawic ich na gorze.dzwigiem zrobili to w ciagu 30 minut

 

A już myślałam, że moi panowie to lenie albo pierdoły a widzę, że u niektórych nie obeszło się bez dźwigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie może podzielmy się informacja jakie to duże ekipy: bo wiadomo, 2 gości to na pewno nie da sobie rady z takimi kawałkami drewna. U mnie podobno ma być ich 4: cieśla + 3 pomocników. Do tego mam 2 dodatkowe osoby, które teraz kończą inne prace. Sam też zakasam rękawy i do roboty. Tak więc do postawienia krokwi narożnych byłoby 7 osób - wydaje mi się że damy sobie radę bez dźwigu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...