Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Slygado nie widzę przeciwskazań

 

Musisz tylko w garażu oraz w kotłowni zamiast okien dać szklane luksfery i wtedy ( według prawa budowlanego )minimalna odległość do granicy z sąsiadem zmniejszy się z 4m do 3m. ( tak jest u mnie ) a potem po odbiorze budynku, jeżeli będziesz chciała możesz wymienić luksfery na okna, jak ciebie sąsiad nie podkabluje. :roll:

Od frontu odległość zależy już od twoich warunków zagospodarowania o które musisz się w pierwszej kolejności postarać od Gminy.

Witam.

 

No właśnie chodzi mi o front i tył, bo wyglądało by to tak:

http://images31.fotosik.pl/16/36104a588a217092.jpg

 

I trochę brak tych kilku centymetrów mnie trochę martwi :cry:

 

BTW: nie "chciała" tylko chciał" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

powiedzcie ile zaplaciliscie za dachowke i za jej polozenie?jestem zainteresowany dachowka rup ceramika syriusz 13 ciemny braz,jutro jade wyceniac i jestem ciekawy ile was to kosztowalo

 

Dołączam się do pytania. Na razie zbierałem wyceny i najtaniej otrzymałem 12% upustu od ceny katalogowej. A więc może warto poczekać i szukac dalej? Na dachówki Koramik dawali nawet 30%, ale pozbierałem trochę opinii i Rupp bije wszystkich na głowę.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całość dachówki + gąsiory, taśmy, ława kominiarska= 15.080 zł

okna vellux 7 szt. 78x160 = 9.188 zł

Rynny Brass plastyki = 3.640 zł

folia 300m2 = 1500 zł

----------------------------------------------------------

całość = 29.408 zł

 

do tego jeszcze muszę dodać wyłaz oraz odgromienie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wycena dachówki Koramic Renesansowa L15 Angoba:

 

Dachówka podstawowa: 2760 szt. x 3,06 zł

-//- wentylacyjna: 8 szt. x 36,88 zł

Kominek wentylacyjny: 1 szt. x 372,62 zł

Gąsior: 124 szt. x 20,92 zł

Wywietrznik ze szcz. 60 mm 45 szt. x 19,03 zł

Klamra do dachówki: 650 szt. x 0,34 zł

Pod. łaty kal. z gw. 210mm: 42 szt. x 2,59 zł

Folia NOVA 3000: 300 m2 x 3,15 zł

 

Razem: 13 838, 47 zł brutto

 

Identyczna cena dla kolorów (Angoba): brąz, antracyt, grafit i czerwona.

 

Ponawiam forumowicze pytanie:

 

Jaka kwota jest potrzebna od stanu zerowego do stropów wraz z kominami???

 

Pozdrawiam

 

P.S. Zahir1000: ogromna prośba: wyślij mi proszę Twoją kompletną wycenę wraz z namiarami firmy na mój e-mail: [email protected]

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wycena dachówki Koramic Renesansowa L15 Angoba:

 

Dachówka podstawowa: 2760 szt. x 3,06 zł

-//- wentylacyjna: 8 szt. x 36,88 zł

Kominek wentylacyjny: 1 szt. x 372,62 zł

Gąsior: 124 szt. x 20,92 zł

Wywietrznik ze szcz. 60 mm 45 szt. x 19,03 zł

Klamra do dachówki: 650 szt. x 0,34 zł

Pod. łaty kal. z gw. 210mm: 42 szt. x 2,59 zł

Folia NOVA 3000: 300 m2 x 3,15 zł

 

Razem: 13 838, 47 zł brutto

 

Identyczna cena dla kolorów (Angoba): brąz, antracyt, grafit i czerwona.

 

Ponawiam forumowicze pytanie:

 

Jaka kwota jest potrzebna od stanu zerowego do stropów wraz z kominami???

 

Pozdrawiam

 

P.S. Zahir1000: ogromna prośba: wyślij mi proszę Twoją kompletną wycenę wraz z namiarami firmy na mój e-mail: [email protected]

Z góry dzięki!

 

Stary nie mam wyceny, sam dodawałem sobie ceny ile mnie to kosztowało.

Kupowałem w różnych miejscach. Najwięcej u mnie w wiosce w Czarnowąsach firma CIUREX-2 poza tym to ceny z marca gdy płaciłem za porotherm 25cm- 6.5 zł a za bloczek żwirobetonowy 2.8zł. Dawno nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, nie będę miał za wiele czasu aby uzupełniać Listę Budujących Barwniaków, budowa się zaczęła a że jestem sam to muszę wszystkiego sam dopilnować, tak więc dobrze byłoby żeby mnie ktoś zastąpił, aby ją kontynuować. Chyba że akurat wejdę na forum to to zrobię, ale mógłbym kogoś niechcący ominąć a tego byśmy przecież nie chcieli prawda.

 

ag-nieszka123 -Mazury

Raffyxxx -Lubin

zbyszki -Zachodniopomorskie

loko777 -Konin

tslonce -Łódzkie

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

Lahore -Warszawa Michałowice

andrzejek.ch -warm.-mazur.

Jureklo -Warszawa

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)

emanuel -Warszawa

gucha82 - Toruń - okolice

landudno - Łódż - okolice

ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice

Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle

sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni

konrado - ok.Warszawy

klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -

arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia

agacia - dolnośląskie Modła-Głogów

JutaPaz - Starogard Gdański/okolice

JARPIS - Zachodniopomorskie

KOdi - Rokietnica k/Poznania

lukas3339 - Ostrów Wlkp.

Basia i Andrzej - ok.Cieszyna

Hawkinsy - Ciechanów

Chodaki - Szczecin

HISZPAN7711 -

tomikiczi - Grudziądz

zahir1000 - Opole

 

 

tom68 - Jastrzębie Zdrój

 

 

Witam,

Czy ktoś buduje się w okolicach Piaseczna ?

Czy podwyższaliście ściankę kolankową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Zahir1000: ogromna prośba: wyślij mi proszę Twoją kompletną wycenę wraz z namiarami firmy na mój e-mail: [email protected]

Z góry dzięki!

Jako, że rozwiązałem problem z usytuowaniem budynku na mojej działce jestem zdecydowany na ten projekt :)

 

Yelcyn to ja mam prośbę do Ciebie :oops:

Czy jest szansa, abyś mi przesłał swoje wyceny od podstaw razem z użytymi materiałami :?:

Wszelkie inne materiały na temat budowy tego domu mile widziane :)

 

Jakie masz plany co do ogrzewania budynku :?:

 

Z góry dziękuję za pomoc.

email: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK!

Mam tą stronę w ulubionych, ale byliśmy u znajomych i chcieliśmy się pochwalić i wpisaliśmy w nazwie projektu Barwny i wyświetliły sie tylko 3 warianty ale bez tego podstawowego!!! To samo robię w domu i też go nie wyświetla, ale z ulubionych go odnajduje, dziwne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam takie pytanie w związku z Barwnym. Mam zamiar wybudować właśnie ten domek (wariant 132A).Widziałem w forum zdjęcia z poddasza i wydaje się że jest tam niezła "klaustrofobia" ? Chciałem się dowiedzieć czy ktoś próbował podnieść ściankę kolankową ?, i czy rzeczywiście jest tam tak ciasno ?? Bylismy z żoną u projektanta to powiedział ze dach czterospadowy nie nadaje się na "rzeczywiście uzytkowe" poddasze gdyż wewnątrz mamy same skosy.

Bym był wdzieczny za odpowiedź. Pozdrawiam bywalców forum !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Troszkę mnie nie było na forum (ale tylko praca, budowa, spanie, praca....), ale mój Barwny rośnie...

Widzę że drużyna Barwniaków rośnie.

Lada chwila będę go zamykał na zimę (okna, drzwi i brama). Za chwilę będą kłaść dachówkę.

Poniżej kilka fotek z frontu robót.... :lol:

 

http://images32.fotosik.pl/23/b91472fc2d033472m.jpg

 

http://images34.fotosik.pl/23/d692e2b88859da25m.jpg

 

http://images32.fotosik.pl/23/de1873f871119c2fm.jpg

 

http://images34.fotosik.pl/23/db8d6fe1fc2a2803m.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/23/4c43ab596eac71e0m.jpg

 

http://images31.fotosik.pl/23/55e8bb8e522b9d61m.jpg

 

Na koniec pytanie techniczne - jak (jak grubo) ocieplacie poddasze wełną? Jestem w przededniu jej kupowania i zastanawiam się nad grubością. Jestem po rozmowie z fachowcami i tutaj proponują nie oszczędzać. Czyli chyba będzie 15 cm między krokwiami i 10 cm pod Płytę K-G plus dobra folia paroizolacyjna z alu.

 

Pozdowienia

:lol: :D

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich budowniczych. Jak wasze postępy na budowach? co u nas?:

-tynki wewnętrzne gotowe

-posadzki gotowe

-centralne grzeje

-ocieplamy dach....samodzielnie...i całkiem całkiem nam to idzie...ja i mąż i browarek:):):)

-ocieplenie zewnętrzne zrobione

i od piątku zaczynają płytkarze się bawić

Ale nie było tak łatwo.....nadal nie mamy kominka ..poszaleli z cenami więc nadal szukamy kogoś rozsądnego...niewiele czasu nam pozostało ale nie poddajemy się...

Termin przeprowadzki do 30 grudnia 2007 roku :):):)

Więc czas uciekać na budowę ....pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry

Dawno nas tu nie bylo, ale jak zwykle jestesmy bardzo zajeci. Ja - nauką, a żona - budową.

Jak to było w planach kończymy wystrój zewnętrzny i regipsy na poddaszu, wkład komunkowy jeszcze nie obrobiony, ale juz chula i ogrzewa, bo bez tego szpachlowanie by nie schło. Niedługo przerwa zimowa, bo gaz jednak dopiero na wiosne, a bez tego nie ma mowy o robieniu wielu rzeczy w środku, np. podłogi, bo do kładzenia drewna lub paneli na podlogowce wygrzanie płyty i wysuszenie to podstawa.

Chcąc ułatwić coś zaczynającym podsumuje największe problemy, przeróbki lub wpadki:

1. przeniesienie kominka na środek budynku - EKSTRA!!! . W tej chwili gdy pozamyka sie okna(przy braku uszczelnień pod drzwiami zewn. i braku drzi garażu i wiatrołapu) - robotnicy pracuja w koszulkach, bo sam kominek tak ociepli całe wnętrze. Wewn. ściana z kominem w środku działa jak wielki grzejnik na cały dom i piec akumulacyjny na noc. Wielka oszczedność i wygoda.

2. dodatkowe okno nad schodami - pięknie oświetla cały przedpokój na dole i na górze. Bez tego była to nora, a teraz jaśniej niż na dole.

3. wymurowanie komina kotłowego/wentylacyjnego na płask, wkomponowując go w ścianie (pogrubioną dla lepszej izolacji do 24) - daje do możliwość lepszego zagospodarowania dolnej łazienki , oczywiście jak u wszystkich powiększonej kosztem kotłowni.

4. Przemodelowanie góry - wykrojenie garderoby, zagospodarowanie stryszku nad poddaszem (klapa ze schodami i wyłaz kominowy nad kominem, który to doświetla).

 

Wygodnymi rzeczami są w/g nas też zmniejszenie (obniżenie) drzwi zewn. i bramy garażowej do 2,05 i 2,125 zamiast 2,35 - ciężko potem dobrać ładne drzwi i zmieścić sie w 2000 zł. Polecamy też ganki z desek zamiast wylewane, ale to już według gustu.

Ocieplenia poddasza - zalecają 25 cm całość. My zrobiliśmy18 miedzy krokwie i 5 cm na krokwie, czyli 23całość i uważamy że to jest aż nadto. Polecamy ISOWER, ma w/g prospektów troche gorsze parametry niż Megarock .ROCKWOOLa , ale kładzenie tego ostatniego to HORROR, a isovera to przyjemność.

Musimy kończyć, może przed wyjazdem zdążę w tygodniu coś napisać, jak nie, to dopiero w grudniu.

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pytanie do Jureklo.Ile klinkeru potrzeba na filary i na kominy?My jestesmy na etapie ukladania stropu-terriva.

Na słupy zamówiłem 600 szt. klinkieru a na kominy 500. Ale jedna uwaga, komin w kuchni zrobiłem z dwoma kanałami a nie z trzema. Cegieł na słupy starczyło spoko, a na kominy na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, nie będę miał za wiele czasu aby uzupełniać Listę Budujących Barwniaków, budowa się zaczęła a że jestem sam to muszę wszystkiego sam dopilnować, tak więc dobrze byłoby żeby mnie ktoś zastąpił, aby ją kontynuować. Chyba że akurat wejdę na forum to to zrobię, ale mógłbym kogoś niechcący ominąć a tego byśmy przecież nie chcieli prawda.

 

ag-nieszka123 -Mazury

Raffyxxx -Lubin

zbyszki -Zachodniopomorskie

loko777 -Konin

tslonce -Łódzkie

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

Lahore -Warszawa Michałowice

andrzejek.ch -warm.-mazur.

Jureklo -Warszawa

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)

emanuel -Warszawa

gucha82 - Toruń - okolice

landudno - Łódż - okolice

ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice

Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle

sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni

konrado - ok.Warszawy

klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -

arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia

agacia - dolnośląskie Modła-Głogów

JutaPaz - Starogard Gdański/okolice

JARPIS - Zachodniopomorskie

KOdi - Rokietnica k/Poznania

lukas3339 - Ostrów Wlkp.

Basia i Andrzej - ok.Cieszyna

Hawkinsy - Ciechanów

Chodaki - Szczecin

HISZPAN7711 -

tomikiczi - Grudziądz

zahir1000 - Opole

 

 

tom68 - Jastrzębie Zdrój

 

 

Witam,

Czy ktoś buduje się w okolicach Piaseczna ?

Czy podwyższaliście ściankę kolankową ?

 

Ponawiam: Czy ktoś buduje się w okolicach Piaseczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...