Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witajcie kochani

nie było mnie 10 stron

 

usiłowałem przeczytać ale nie dałęm rady !!!! czasu nie mam na nic w pracy miałem taką jazdę, że 1,5 miesiąca nie było mnie na budowie,

 

z ważniejszych rzeczy:

wywaliłem ekipę od elewacji :)

 

jestem na etapie:

 

zakończone wszystkie instalacje

od poniedziałku tynki wew

kończę elewację

podbitkę

ocieplenie poddasza od środy

 

z uwagi na to że nie miałem czasu szacuję opóźnienie na 3 miechy... dramat miała być choinka w nowym domu.... jak będzie ok to wielkanoc

 

 

proszę o sterszczenie ostatnich 10 stron...

 

 

nie umarłem WALCZĘ

 

ps dlaczego doba ma tylko 24h ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad płaskim 7,5 cm z wentylatorem, są b.ciepłe ale kosztują. Ewentualnie bez wentylatora 11cm głęboki na 240cm długi 20 cm szeroki - 600w

 

IMO 600W to zbyt mało, jeśli to ma być jedyny grzejnik w salonie. W projekcie Barwnego w salonie wyliczono zapotrzebowanie na grzejnik o mocy prawie 1800W.

 

Wczytałem się w instrukcje Brugmana i wynika z niej, że bez problemu można wykonać kanał w gruncie, pod warunkiem dobrej izolacji przeciwwilgociowej (izolacja termiczna nie jest konieczna, ponieważ wanna w której osadzony jest grzejnik zaizolowana jest 5cm warstwą styropianu (ja i tak bym dał od siebie 5cm).

 

Ideałem byłby więc grzejnik o głębokości 45cm, szerokości 28cm, długości 2,2m - moc 1820W. Cena 2100pln (+drewniana kratka ok. 700pln).

 

Świetnie to wygląda wg mnie :)

 

http://www.muratordom.pl/zdjecia/cieply_ladny-trwaly_kaloryfer_4.jpg

 

 

 

temat przerabiany przez nas DŁUUUUGO za sprawą mojej żony któa koniecznie chciała mieć "kanałówkę"

po kilku spotkaniach ze znajomymi, którzy trudnią się ogrzewaniem itd (jeden ma nawet salon firmowy firmy na "V") stwierdziliśmy, że ok

tylko

 

kanałówkę trzeba planować już na etapie fundamentów a konkretnie chudziaka. ja ososbiśnie nie odważyłem się ciąć kanał BO JAK go uszczelić ?? ok wiem,że się da ale za jakie pieniądze ??? i stanęło na ciekawym rozwiązaniu ale na to musicie poczekać

 

PS trzeba fachowca kanałówek, żeby dobrać rozmiar i głębokość a także wydajność. acha i jeszcze jedno 28 cm w salonie barwnego będzie wyglądać dramatycznie.... z uwagi na: odległość od okna szerokość kanału - obcinamy kawał salonu

 

 

a i jeszcze jedno kanałówka z wentylatorem - cały syf, kurz i cokolwiek tam wpadnie pięknie, majestatycznie wiruje przed oknem zaiste godny widok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Basia i Gienio !

 

 

ag-nieszka123 -Mazury

Raffyxxx -Lubin

zbyszki -Zachodniopomorskie

loko777 -Konin

tslonce -Łódzkie

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

Lahore -Warszawa Michałowice

andrzejek.ch -warm.-mazur.

Jureklo -Warszawa

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)

emanuel -Warszawa

gucha82 - Toruń - okolice

landudno - Łódż - okolice

ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice

Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle

sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni

konrado - ok.Warszawy

klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -

arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia

agacia - dolnośląskie Modła-Głogów

JutaPaz - Starogard Gdański/okolice

JARPIS - Zachodniopomorskie

KOdi - Rokietnica k/Poznania

lukas3339 - Ostrów Wlkp.

Basia i Andrzej - ok.Cieszyna

Hawkinsy - Ciechanów

Chodaki - Szczecin

HISZPAN7711 -

tomikiczi - Grudziądz

zahir1000 - Opole

tom68 - Jastrzębie Zdrój

Basia i Gienio - woj.lubelskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Barwniaków ! :D :D :D

 

Po miesiącach bezowocnych poszukiwań,

po wielu rozterkach,

po tysiącach "faworytów'

w końcu znalazłam

BARWNEGO :D :D :D

 

Zadecydował prosty elegancki kształt i funkcjonalność

 

Niestety nie obejdzie sie bez zmian - których wprost nie cierpię w projektach gotowych :evil: , ale cóż

Zamierzam wydłużyć kuchnię i zrezygnować z frontowego ganku - wtedy front upodobni się do projektu "Wdzięczny". Rozmyślam nad pomieszczeniem gosp - chcę by było dostepne z wnetrza a nie z tarasu - rozmyslałam aby zrobic tam WC, a w miejscu WC - połaczone z kotłownia duże pomieszczenie gospodarcze - ale tu potrzebny będzie architekt. Poza tym w łazience na poddaszu MUSI zmieścić sie prysznic. Martwi mnie też umiejscowienie sedesu - czy tam nie ma zbyt dużego skosu?? Rozmyslam jeszcze o likwidacji komina w kuchni oraz o przeniesieniu kominka na przeciwleglą scianę. I to chyba wszystko...choć i tak za dużo :evil: , ale nie ma projektów idealnych..

 

Ściany bedą trójwarstwowe, pustak ceramiczny+styro+klinkier

Dachówka - czarna

 

Bardzo bardzo proszę ludzi o wielkim Barwnym sercu :p o przesłanie wszelkich materiałów, zestawien, RZUTÓW z wymiarami, zdjęć na mój adres [email protected]

 

PS - czy w okolicach /niedalekich 8) / Poznania mozna zobaczyć jakiegoś Barwnego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Barwniaków ! :D :D :D

 

Po miesiącach bezowocnych poszukiwań,

po wielu rozterkach,

po tysiącach "faworytów'

w końcu znalazłam

BARWNEGO :D :D :D

 

Zadecydował prosty elegancki kształt i funkcjonalność

Gratulacje :D

 

PS - czy w okolicach /niedalekich 8) / Poznania mozna zobaczyć jakiegoś Barwnego ???

Jak przeczytasz ten temat od deski do deski to podejrzewam, że kogoś znajdziesz :wink:

 

Niestety nie obejdzie sie bez zmian - których wprost nie cierpię w projektach gotowych :evil: , ale cóż

Zamierzam wydłużyć kuchnię i zrezygnować z frontowego ganku - wtedy front upodobni się do projektu "Wdzięczny".

 

Sposób przerabiany już w tym temacie. Do przeczytania kilka stron wczceśniej.

 

Niestety nie obejdzie sie bez zmian - których wprost nie cierpię w projektach gotowych :evil: , ale cóż

Zamierzam wydłużyć kuchnię i zrezygnować z frontowego ganku - wtedy front upodobni się do projektu "Wdzięczny". Rozmyślam nad pomieszczeniem gosp - chcę by było dostepne z wnetrza a nie z tarasu - rozmyslałam aby zrobic tam WC,

j.w.

Dojdą dodatkowe koszta związane z instalacją wod/kan. vAle to już będzie Twój problem.

 

 

Poza tym w łazience na poddaszu MUSI zmieścić sie prysznic.

Jest tam doskonałe miejsce do tego celu - jak dla mnie:

Ja zamierzam zamontoać kabinę tego typu:

http://kolo.com.pl/rysunki/kabiny/niven/FDRF80L/FDRF80L.jpg

Domyśl się po wymiarach gdzie :wink: :D

Co do skosu, to większość osób podnośi ściankę kolankową o jeden bloczek+wieniec. Dodatkowo parę Barwniaków w tym ja ma zamiar zmienić kąt dachu do 40 stopni

 

Wszystko znajdziesz wśród 27 które warte są przeczytania :!:

POLECAM 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale nie doczytałam : czy korzystanie z toalety nie jest utrudnione, jak Ty masz w swoim projekcie łazienki? /a prysznic juz wiem gdzie :oops: , chyba skopiuję :oops: /

 

nadal błagam o rzuty z wymiarami i przekrój Barwnego :)

Ja jestem świerzakiem w tym temacie i na chwilę obecną zaczynam działać z przyłączami na działce, a sam projekt w moim przypadki to tylko "wirtualne" zmiany, ale na chwilę obecną mój Barwny będzie wyglądał tak:

http://images23.fotosik.pl/111/2a1b641faf0ad96b.jpg

 

Ostatnio wywaliłem spiżarnię, bo IMO jest ona bardzo mała, a większy przedsionek się przyda, bo jak się goście zwalą to będą chyba ratami wchodzili do domu, bo ten z projektu to miniaturka :lol:

Łazienka - dół -jak widzisz, choć chodzi mi po głowie cofnięcie komina ze ścinaną w stronę garażu o tyle, aby na górze usunąć tą lukę między nim , a ścianą, a jednocześnie powiększyć przestrzeń na prysznic na dole.

Pom gosp na dole przerabiam na garderobę i usuwam w nim okno.

Okno w sypialni na dole przenoszę na drugą stronę, bo brakuje mi kilku centymetrów na mojej wąskiej działce (wiazd: 11x25, przestrzeń na dom:19,20x32m).

Oprócz tego drugie wyjście na taras.

 

 

Największa zagwózdka to stół "jadalniany" :evil:

Ale wierzę, że coś wymyślę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pom gosp na dole przerabiam na garderobę i usuwam w nim okno.

 

Witaj Slygado :D

Pogadaj z architektem na temat tego pomieszczenia gospodarczego i wejścia od strony schodów. Też tak chciałam mieć, ale niestety nie udało się, bo przecież tam są drzwi do pokoju i schody się po prostu nie zmieszczą :(

 

Ja mam wejście od strony pokoju, planuje zrobić drzwi przesuwne - super schowek lub jak ktoś woli garderoba :) POLECAM

 

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/3/7/9/23135478_d.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kasia :)

Trochę Ci się ten Skrzat upodobnił do Barwnego :wink:

BTW: fajny dziennik :) przeczytałem sobie któregoś wieczorka :wink:

 

wracając do topica:

To tylko wstępne plany, ale...

 

ktoś napisał:

Przesunę schody o jeden stopień w stronę drzwi wejściowych dlaczego … [...]

schody wysuwam o jeden stopień do przodu. Zakręcają na 13-tym stopniu czyli 13x16,7 = 217cm i mieszczą się pod nimi drzwi do pralni.

 

W ten sposób są szansę :D

 

Jednak na drugim obrazku w kompie mam wejście od sypialni :D

 

 

 

acha:

Ile Cię kosztowały zmiany u architekta :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kasia :)

Trochę Ci się ten Skrzat upodobnił do Barwnego :wink:

BTW: fajny dziennik :) przeczytałem sobie któregoś wieczorka :wink:

 

trochę się upodobnił, a raczej bardzo :wink: :lol:

w końcu barwny to najlepszy projekt :lol:

 

Jednak na drugim obrazku w kompie mam wejście od sypialni :D

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam i życzę zdolnego architekta i solidnej ekipy...

Czyli wbicie łopaty szybciutko na wiosnę :)

Trzymam kciuki

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wysunęłam schody o dwa stopnie do przodu. Jeśli zrobisz schody drewniane to nie ma problemu z wejściem, w przypadku

betonowych (tak jest u mnie) trzeba zrobić drzwi przesuwane.

Też takich myślałem. Głównie ze względu, że mój kolega siedzi w biznesie drzwi przesuwnych i szaf wnękowych oraz garderób, od kilku lat :lol:

Pozdrawiam i życzę zdolnego architekta i solidnej ekipy...

kasia

Nie dziękuję :wink:

 

Czyli wbicie łopaty szybciutko na wiosnę :)

kasia

Ze względu na obecną emigrację nie będę za bardzo gonił z tym wbiciem łopaty. Jak się uda to coś zacznę, ale nic na szybko, bo jednak bycie na miejscu budowy to bardzo ważna sprawa.

Nie wiem ile tu jeszcze posiedzę, ale ciśnie mnie(+połówkę) już w sercu na powrót :roll:

 

Napewno zaopatrzę się we wszystko co mi potrzebne.

Pomoc kuzyna w zakupie materiałów (z jego zniżkami ) i poradach budowlanych mam już obiecaną :wink:

http://maanet.static.net/chata/image/bn.gif

:lol:

Ale fachowców to sobie sam załatwię, bo nie chcę sobie braterskich stosunków popsuć :wink: a i z czasem u niego w firmie ciężko :roll:

 

Tak więc na chwilę obecną zapisuję mój specjanie zakupiony do tego celu kajecik i ustalam każdy szczegół :lol:

 

Pozdrawiam.

Sylwester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w sobote zalalem posadzki i mam do was pytanko,czy ktos z was orientuje sie po jakim czasie moge wlaczyc ogrzewanie podlogowe?

Andrew, a powiedz jaki był koszt tego ogrzwania :?: Czy instalowałeś je tylko na parterze, a na górze standardowe grzejniki, czy całość :?:

Udziel kilku informacji na tem7at ogrzewania jakie zastosowałeś - z kosztorysem - jeśli to możliwe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...