Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powiem jedno: Pierwszy raz widzę w tym projekcie jakieś konkretne miejsce na stół :lol:

 

http://images33.fotosik.pl/68/4cba940882c42cc8.jpg

kolorki przypadkowe, a i mebelki nie koniecznie w takim układzie, ale chodziło mi o to, żeby zobaczyć jak się rozłoży sprawa z miejscem :p

 

Stół pod ścianę po prawej i co więcej można go częściowo wysunąć w stronę salonu. Dodatkowo można by znaleźć miejsce na maly barek po lewej :D

 

Mi pasuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia77

jeśli chodzi o wentylację pomieszczeń to:

kominki które są widoaczne na dachu wentylują takie pomieszczenia jak: piwnica ( to oznacza że ją posiadamy), garaż, dwie wentylacje w kuchni z tego jedna to pod okap.

Jeśli chodzi o piwnice to pomysł powstał podczas kopania dziury pod fundament , gdzyż musięliśmy wybrać ziemi na 2 m!!!!!1/4 domu podpiwniczona.

Ganki dla mojego męża sprawdzają sie tylko w westernach:)

Dachu nie wentylujemy bo mamy nabitkę:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia77

jeśli chodzi o wentylację pomieszczeń to:

kominki które są widoaczne na dachu wentylują takie pomieszczenia jak: piwnica ( to oznacza że ją posiadamy), garaż, dwie wentylacje w kuchni z tego jedna to pod okap.

Jeśli chodzi o piwnice to pomysł powstał podczas kopania dziury pod fundament , gdzyż musięliśmy wybrać ziemi na 2 m!!!!!1/4 domu podpiwniczona.

Ganki dla mojego męża sprawdzają sie tylko w westernach:)

Dachu nie wentylujemy bo mamy nabitkę:):)

 

Z tego co widzę daliscie tylko dachówki wentylacyjne a nie kominki?

 

A pamiętasz może ile poszło Wam wełny i jaką daliście grubość? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia77

w kuchni nie.

Wełna isovera uni mate (chyba) 20 cm -poszło nam jej 160m , dawaliśmy w jednej warstwie + dodatkowo 5 cm na krokwie.Na całość dachu folię złotą.

A co do zmian w projekcie:

- likwidacja jednego pokoju na górze, mamy dwa większe

- powiększenie kuchni kosztem ganku,

- podpiwniczenie- genialny pomysł!!

- zamiast kominka tradycyjnego bedzie koza :"cezar"

- powiększenie łazienki na dole kosztem kotłowni

- likwidacja jedego okna łazienkowego- w zupełności wystarcza pojedyńcze

- powiększony przedpokój pierwszy kosztem kuchenej wnęki...to ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy spotline ale polecam katalog briluxa taniej też takie planujemy i trochę węża... w zakamarkach

 

Raffyxxx dzieki. Brilux jest przeszło o połowę tańszy niż Chors :lol: . Trochę odetchnęłam z ulgą. Może jednak nie zbankrutuję.

 

A teraz trochę Cię pomęczę. Czy dowiadywałeś się ile kosztują http://www.romotop.pl/piece-piecyki/tudela-steel-ceramic.htm

 

i co tam słychać z alarmem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do osób, które mają juz dach. Czy robiliscie odpowietrzenie do kanalizacji i do zlewu w kuchni? I czy dawaliście kominki wentylacyjne czy tylko dachówki wentylacyjne?

 

Monia ja mam rozwiązane to tak:

nad każdym oknem połaciowym dachówka wentylacyjna,

do kanalizacji (główny pion) - kominek wentylacyjny,

do zlewu w kuchni odpowietrzenia nie mam.

Dodatkowo 4 kominki do wentylacji pomieszczeń: garderoby, garażu, kuchni, sypialni na dole i trzech sypialni na górze. wychodzi więc że trzy kominki będą wentylować po dwa pomieszczenia a pozostały jeden - jedno pom..

 

Jak to wygląda widać na zdjęciach, które wklejałem na stronie 27.

 

Gadałem kiedyś z jednym "expertem" od wentylacji i on odradzał mi wykorzystywanie do wentylacji dachówek wentylacyjnych. Te służą ponoć tylko do wentylowania dachu...

Nie wiem jak jest naprawdę, ale zastosowałem się do jego rady po tym jak potwierdził mi to mój dekarz.

Na chłopski rozum jednak to do odpowietrzenia kanalizacji taka dachówka by swobodnie wystarczyła, z tym że jednak do naszego Euronitu nijak nie da się podłaczyć rury..

Kominek wentylacyjny ma specjalny wypust i można do niego też dokupić taką rurkę która się przymocowuje od środka i która ma redukcje na różne rodzaje rur kanalizacyjnych.

Niestety kominki są cholernie drogie.. Za 5 sztuk z rurami wyszło mi ponad tysiaka.

 

Jak się jednak zaoszczędziło na kominie to i tak niedrogo..

 

Z ważnych rzeczy trzeba jeszcze pamiętać o tym, żeby odpowietrzenia i wentylację robić możliwie jak nawyżej, żeby był ciąg. Ale to raczej oczywiste.

 

A, jeszcze mi się przypomniało, że ten specjalista mówił (sam musze o tym pamiętać), żeby przed wyprowadzeniem rur wentylacyjnych do dachu założyć zaślepione trójniki pcv. Jest to zdaje się po to żeby zapobiegać skraplaniu się pary wodnej..

Może coś pokręciłem, ale jest coś na rzeczy.

 

Domek ocieplony, walczymy z hydrauliką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

 

dzieki za obszerną odpowiedź. Po przemyśleniu tematu robię odpowietrzenie do kanalizacji i zlewu + dachówki wentylacyjne. Więcej kominków

nie daję bo będzie rekuperator, który rozwiąże problem wentylacji poddasza.

 

Dzięki za porady, dobrych porad nigdy nie jest za dużo.

 

A teraz poproszę o obiecaną wycenę od hydraulika :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

Też zazdrościmy postępów w budowie.U nas jakos tak się to wlecze.Jestesmy na etapie scianki kolankowej i wienca.Końca nie widac .....

Chcielismy poruszyc temat odpisu vat na materialy budowlane.Czy ktos moze interesował sie czy z faktur z 2007r. będzie mozna odliczyc vat w 2008 r.

 

Tak, będzie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...