Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Zdaje mi sie ze znalazlam w koncu moj projekt:) Najnowszy wypust Muratora to to czego szukalam. Ciekawa jestem Waszych opinii. Jakie wady i jakie zalety dostrzegacie w nim?

Mnie sie podobaja te dwa powieszczenia gospodarcze. Nie trzeba bedzie chodzic naokolo domku aby schowac konewke czy weza ogrodowego. Jedyne co bym zmienila to z wc przebila sie do pomieszczenia gospodarczego i usunela drzwi z tego pomieszczenia do garazu bo w koncu jest przejscie do garazu z domu wiec po co drugie. Poza tym uwazam ze wielkosc pokojow na pietrze jest ok. Na dole tez milo:)

Prosze o opinie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_374_3.jpeg

1. przedsionek 3,9 m²

2. hol 6,7 m²

3. spiżarnia 1,0 m²

4. kuchnia 11,0 m²

5. pokój dzienny 27,9 m²

6. pomieszczenie gosp. 2,1 m²

7. sypialnia 12,2 m²

8. pomieszcznie gosp. 4,0 m²

9. wc 1,9 m²

Razem: 70,7 m²

10. garaż 19,9 m²

11. taras 10,6 m²

 

 

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_374_4.jpeg

 

12. schody 4,6 m²

13. hol 4,0 m²

14. łazienka 6,0 m²

15. sypialnia 10,1 m²

16. sypialnia 10,3 m²

17. sypialnia 10,0 m²

Razem: 45,0 m²

 

 

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_374_8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym szukała domku tej wielkości to ten na pewno byby faworytem:

- śliczna bryła

- prosty (czyt. tani) dach

- nie zrezygnoałabym z ani jednego okan dachowego ( choć ich kilka jest co się przekłada na kaskę) ale fajnie doświetlone poddasze to duży plus.

- pokoje na górze nie są zbyt wielkie ( dla mnie stanowczo o połowę za małe :)) ale to kwestia potrzeb...

- parter ułożony zgrabnie

- pewnie otworzyłabym schody na salon, choć wtedy widoczna byłaby łazienka ( może słupy, ażurowa ściana z dziurkami-półkami? Witraż, szkło architektoniczne- dobra, dobra, już nic o szkle....:))

- dwa pomieszczenia gospodarcze ( przy garaży z pralnią - a więc zrzutnia ciuhów jak najbardziej - robię się nudna ???) Drugie na ogrodowe rzeczy - super pomysł.

 

Pewnie nie ten kolor elewacji ( no to się przyczepiłam....)

 

Bardzo zgrabny, mały domek..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam!

Zdaje mi sie ze znalazlam w koncu moj projekt:) Najnowszy wypust Muratora to to czego szukalam. Ciekawa jestem Waszych opinii. Jakie wady i jakie zalety dostrzegacie w nim?

Mnie sie podobaja te dwa powieszczenia gospodarcze. Nie trzeba bedzie chodzic naokolo domku aby schowac konewke czy weza ogrodowego. Jedyne co bym zmienila to z wc przebila sie do pomieszczenia gospodarczego i usunela drzwi z tego pomieszczenia do garazu bo w koncu jest przejscie do garazu z domu wiec po co drugie. Poza tym uwazam ze wielkosc pokojow na pietrze jest ok. Na dole tez milo:)

Prosze o opinie i pozdrawiam.

 

Witam !

 

Ja też wybrałem ten - choć w odbiciu lustrzanym - zamierzam startować od przyszłego roku. Czy można wiedzieć na ile osób "wyceniłaś" ten dom ?

 

Pozdrawiam

Mateush

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam. Ja od kilku dni jstem najwierniejszą fanką BARWNEGO. Jest idealny i mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy już w nim mieszkać. Od jakiegoś czasu razem z mężem myśleliśmy o CYRKONIE (proj. MURATORA). Tylko że ten CYRKON to miał salon o pow. 16,5 m. Stwierdziliśmy, że to stanowczo za mało (chociaż wcześniej nam to nie przeszkadzało!!!) i jak zobaczyłam BARWEGO to zakochałam się w nim.

No to będę w kontakcie.

Pozdrawiam Mrssquirrel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Domek zgrabny i ładny.Ja jednak zakryła bym część roboczą kuchni tak aby z salonu widać było tylko stół.

 

Uwaga - to umeblowanie jest troszkę wg. mnie przypadkowe - tam gdzie jest stół jest chyba jedyne rozsądne miejsce żeby ustawić lodówkę (jeśli ma być inna niż podblatowa). Stół można wrzucić pod okienko w salonie. Co do zakrywania części kuchni - odcinasz się od światła w kuchni (jeśli jest od północy) - albo ewentualnie od dodatkowego światła do salonu.

Wracając do przypadkowości umeblowania pytanko - czy mężczyzna 180-190 cm. wzrostu jest w stanie wysiusiać się na stojąco w toalecie na górze ? ... :-))) Kibelek trzeba niestety odunąć od ściany.

 

 

Właśnie zrobiłem komputerowy model 3D tego domku :-)

 

Pewnym minusem jest okap po przeciwległej do komina stronie kuchni.

 

Zgodnie z sugestiami z grupy przeniosłem kominek na przeciwległą ścianę i dodałem w jego starym miejscu okno. Odsłoniłem też częściowo schody.

 

Mam teraz inny dylemat - chciałbym dodać gdzieś prysznic na dole - ale musiałbym zmniejszyć kotłownię - i nie wiem czy da radę...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mateush!

Jeśli chodzi o prysznic na dole to spójrz na inny domek o identycznym parterze jak BARWNY - Nazywa się DELIKATNY (na stronie MUratora). Trzeba tylko przesunąć ścianę za komin i zmieści się prysznic. Ja mam zamiar tak to zmienić.

Pozdrawiam Mrssquirrel.

 

 

Czołem !

 

Jestem teraz w pracy i ciężko mi to sprawdzić ale chyba tak kombinowałem i kabina mi się nie mieściła ...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam zamiar w przyszłym roku zamieszkać w naszym nowym domku BARWNYM. Na razie czekam na wydanie warunków zabudowy. Może w tym roku zaczniemy, ale to wszystko zależy od papierków.

Jakie zmiany wprowadziłbyś w nim? Ja na pewno powiększyłabym łazienkę na dole i wstawiłabym tam prysznic. Masz jakieś fajne propozycje?

Pozdro Mrssquirrel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miło,że też zdecydowaliście sie na ten projekt. Mam nadzieję,że bedzie nie drogi w budowie...A Wy o jakiej kwocie myślicie?

Ja zmienie następującą:

zrezygnuje z pokoju nr 7 na parterze (wystarczą nam 3 pokoje na górze), pomniejsze ten pokój o połowe, z połowki od ogrodu zrobię pralnie z suszarnia oraz z mała garderobą z prawdziwego zdarzenia, a drugą połowkę połączę z pomieszczeniem gospodarczym czyli pokojem nr 8 lub odziele na kotłownie z umywalką....bedzie wtedy wiecej miejsca np. na jakies półeczki do majsterkowania oraz rowery,motor, itp...Wc też powieksze właśnie o prysznic....lub prysznic zainstaluję własnie w pomieszczeniu gospodarczym,ale jeszcze sie zastanowie....Nic więcej nie bede zmieniał...Projekt jest fajny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno nie zrezygnuję z pokoju na dole, bo w przyszłości będziemy tam mieli sypialnię. Za to pralnia i suszarnia będzie w pomieszczeniu gospodarczym przy garażu. Jeśli chodzi o taras to mój mąż ogrodnik z zamiłowania ma wizję, żeby połączyć taras z tyłu domu i taras z przodu domu tarasem z boku domu. Rozumiesz? Taki taras dookoła oczywiście od stony salonu. W związku z tym zamiast tego okna koło kuchni będą drzwi balkonowe, te drugie balkonowe zostaną, ale mniejsze i z oknem.

Oprócz tego okna na poddaszu w pokojach 16 i 15 będą od strony frontowej (mamy działkę z wjazdem od południa).

I to na tyle naszych pierwszych spostrzerzeń. Chcemy jeszcze pogadać z jakimś architektem, bo nasza działka ma tyle samo wad jak i zalet.

No to pozdrawiam i czekam na cokolwiek o barwnym.

Mrssquirrel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tarasem niezły pomysł....

Ja z żoną jesteśmy projektantami ogrodów i dekoratorami wnętrz, więc mamy trochę inną wizję...chcielibyśmy pozostać z tym istniejącym tarasem,może w innej bryle...napewno stworzymy "dziki"ogród....dużo zieleni...a nie tylko trawnik do okoła...

A co do układu pomieszczeń....planujemy jedno lub dwójkę dzieci,więc zmieścimy się spokojnie na górze....

Ja również mam nadzieję,ze zmieścimy sie w kwocie 250tys wraz z wyposażeniem domu...

A jakie planujecie ściany? dwuwarstwowe? tynkowane? Ja zamierzam trójwarstwowe z cegły elewacyjnej...

Życzę powodzenia....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...