Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy to bardzo źle że styropian bez zakładek?


Rysiu

Recommended Posts

Siemka.

 

Mój wykonawca kupił styropian na elewację bez tych frezów (takich zakładek), tylko normalny. Zastanawiam się, czy nie będzie mostków przez te mikro szpary. A może się czepiam? Moż enie będzie mikro szpar?

 

Miałem już parę przebojów z Nim i chciałbym znać wasza opinię zanim zrobię kolejna aferę.. :lol: (bo jeszcze nie przyklejony).

 

To co, bardzo źle że jest normalny bez zakładek?

 

Pozdro,

Rysiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba próbuja cię wprowadzić w błąd. W takim wypadku płyty kładzie się na zakład!! Ale musiałbyś mieć płyty o grubośći o połowę mniejsze...

Jeśli zakup sytropianu nie jest taki jaki miał być to ja bym w to wogóle nie wszedł!! Szparki z pianką będą miały na 100& inną przenikliwość cieplną...a tam już może wejść mróz. To nie twoja wina. A ryzyko duże i to, że może się to odbić czkawką to twoim portfelu jeśli chodzi o koszty exploatacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłabym albo na zakład albo frezowany. Na inne wykonanie nie zgodziłabym się. Widziałam płyty styropianowe, które po teroetycznie dobrym ułożeniu nie schodziły się na wszyskich krawędziach (np. nie trzymały kąta prostego) i co wtedy zrobi wykonawca - będzie je równał??

 

Pianka niekoprężna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że styropian w tym przypadku czy frezowany czy nie- nie ma większego znaczenia pod warunkiem przyzwoitego wykonawstwa. Ewentualne szpary są i tak zamykane od zewnatrz. Czyli wypełnia je powietrze, które jest najlepszym izolatorem. Największe straty ciepła są związane z wentylacją, oknami, dzweiami i kominem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lambda 0,032 to jest taka zła?

I myślisz, że kryje tak samo jak syropian...a mam wierzyć w te info??

 

Nie wiem co rozumiesz pod postacią 'kryje"

 

BTW Żebyś mnie nie rozumiał na opak - nie uważam ,że rozwiązanie ze zwykłym styropianem kontra frezowany jest równorzędne ale nie uważam, tez ,że znacznie gorsze - jak z wełną czynnik ceny do efektywności do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Frez daje 100% pewność, że nie porobią się mostki.

Jest tylko jedno ale - jak "miś" dostaje styro z frezem do położenia na budynku, to przestaje z automatu przykładać się do dokładnego łączenia na styk płyt ze sobą. W końcu ma frez, nie? I fajno jest.

Jeszcze jedno - styropian i tak będzie przycinany w narożnikach, szczytach, przy otworach okiennych. Czy ma frez, czy nie, trzeba szczeliny wypełnić, najlepiej niskorozprężną pianką. A jeszcze przyciąć płytę z frezem tak, żeby pasował, a do tego kształt i wymiar grał, to mało który "miś" potrafi. "Się rozłazi, panie! Wymiaru nie trzymi..."

Pełny ubaw tak stanąć i patrzeć jak przymierzają taką pociętą płytę i za ch.. nie pasi.

Płyty muszą dobrze przylegać, żeby nie było cyrków z zaciąganiem siatki zaprawą zbrojącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Trochę się uspokoiłem. Zmina koncepcji. Jako ze ma byc u mnie styro 15, wykonawca naklei 10 a na to potem 5, w taki sposób, żeby przykrywał szpary 10. Fajnie, nie?

 

Tylko trzeba go będzie pilnować...

 

:lol:

 

A czym przyklei styropian do styropianu? Jaki producent systemu ociepleń dopuszcza takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...