Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia tradycyjna czy nowoczesna??? jakie preferujecie?


aneta123

Recommended Posts

Witajcie:)

Jestem na etapie tworzenia nowej kuchni razem z jadalnią:)

Trwa to chyba już dwa miesiące może trochę mniej.

Na początku stanowczo odmawiałam klasyce chyba przez swoja starą kuchnię, która ma już 17 lat.:) Kuchnia ma być jasna.

 

Po rozmowach ze stolarzem zdecydowaliśmy się na fornir-chyba dąb bielony a na dolnej części szafek miał iść pasek ciemnego forniru niestety nie wiem, który to był.

(mogę wstawić zdjęcie, ale nie widzę żadnej ikonki do wstawiania)

źeby się upewnić czy ten fornir jest dla nas pisany po prosiliśmy o drzwiczki no i popatrzyliśmy sobie trochę na nie i nam się nie spodobał.

Więc szukaliśmy dalej postawiliśmy na drewno-dąb a że chcemy kuchnie jasną to dąb bielony. Stolarz robił już taką i widziałam taką na zdjęciu bardzo mi się spodobała no, więc spotkaliśmy się ponownie ze stolarzem i wszystko uzgodniliśmy najmniejsze szczegóły-klamki,szkło, itp.

Pan pomalował nam kawałek dęby żebyśmy wybrali czy bielić 2 czy 3 razy na początku wybraliśmy, 3 ale teraz się waham, bo to ja za tym byłam.

Kiedy przywieźliśmy do domu te kawałki przyłożyliśmy je do forniru dąb okazał się strasznie siny w porównaniu z fornirem?

 

Jestem załamana nie wiem, co robić.:-?

Mieszkam w starym domu, teraz starym się go unowocześnić, upraktycznić wyburzyliśmy ściany i starą kuchnie połączyliśmy z pokoikiem, który kiedyś miał być jadalnią. Będzie tam stał stół, komoda 3/4 i kredens taki wąski no i półka na telewizor tyle z mebli mają one być z tego samego, co w kuchni.

Proszę pomóżcie:D, bo ja już nie wytrzymuje- czy fornir a tym samym płaskie szafki- i meble w jadalni całe jasne czy drewno z wgłębieniami?

 

Na podłogę kładziemy jasne płytki, pomiędzy którymi idzie brązowy pasek. A bla będzie ciemny brąz:) pomiędzy szafkami planujemy płytki podobne jak na podłogę do nich także jest brązowy pasek tylko, że będzie go trzeba stawiać pionowo, co jakiś czas np na roku czy końcu szafek, bo płytki mają nie typowe wymiary i leżąco trzeba by było dwie kłaść i do tego pasek-, więc nie za bardzo by to wyglądało:)

 

Ojej, ale się rozpisałam wybaczcie, ale musiałam gdzie się wyżalić. Już tak nie będę obiecuje.

 

Ps. jak wstawić zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 369
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Jeszcze gdybys wkleila kody spod "pokaz pelen rozmiar na forum" (pobierz pozostale kody), to byloby suuuuuper. Nie trzeba by kazdego po kolei w nowym oknie ogladac.

 

A bielony 3 razy podoba mi sie bardziej w kontrascie do tego ciemnego brazu, ale oczywiscie nie musi to samo podobac sie Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewellina,

 

bardzo, bardzo ładny ten dąb bielony na Twoich fotkach :D Nie wiem tylko na ile monitor przekłamuje kolor, bo pisałaś że jest siny - a u mnie tego nie widać. Być może tylko po porównaniu z fornirem?

 

Zestawienie z płytkami moim zdaniem udane.

 

A teraz jak zachować styl? Czyli do starych mebli, wydaje mi się, że ciekawiej wyglądają szafki z wgłębieniami - tworzą klasykę. Z drugiej strony jest oczywiste,że łatwiej utzrzymać czystość na płaskich powierzchniach. I tutaj musisz sama sobie odpowiedzieć co wybrać, jakie czynniki przeważają?

 

Dla mnie na dzień dzisiejszy marzeniem jest klasyczna kuchnia z kredensem (i wgłębieniami na drzwiczkach), właśnie z takiego dębu jak pokazałaś. Czy to właśnie to wykonywał stolarz malując, czy może jest to jakiś gotowiec?

 

Czy możesz jeszcze pokazać ten fornir?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malował to stolarz na kawałku drewna. Mi się bardzo podoba byłam przekonana że to to jednak pozostałym członkom rodziny wydał się właśnie za "siny" ale dopiero po po równaniu z fornirem.

Więc albo fornir-tylko nie za bardzo odpowiadają nam te płaskie szafki bo to ma być kuchnia z jadalnią, albo dąb tylko że szukamy rozwiązania aby był on bardzie waniliowy. Wzór nie będzie mocny, a blat ciemny brąz.

 

Zdjęcia dodam później,aparat muszę naładować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny - doradzajcie....

 

Kuchnia w stylu retro, piekarnik - retro. Ale płytę chcę mieć ceramiczną - czy to będzie pasować? W dodatku sterowniki będą na samej płycie - co jeszcze bardziej unowocześnia jej wygląd. Gazowej nie biorę pod uwagę (nie mam gazu i nie będę miec)

 

Czy ktoś może doradzić - jak to połączyć? Za chwilę będę musiała kupić sprzęt.

 

natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chym... trudno powiedzieć czy już podjęta prawdopodobnie zrezygnujemy z dębu bielonego ale dąb zostanie tylko inny odcień na pewno jasny.

Cały czas rozwalamy, remontujemy myślę że w następnym tygodniu spotkamy się ze stolarzem żeby zamówić kuchnie więc wszystko się wyjaśni i nie będzie odwrotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo lubię kubistyczne kuchnie tylko ich cena jest zaporowa. Mi sie strasznie podobają i ich wygląd nie przeszkadza mi piec ciasto drożdżowe z kruszonką- jeszcze lepiej by mi smakowało :lol:

właśnie tez wyceniam kuchnie w kilku studiach i cóż coś wybiorę- biorę fornir -dąb amerykański -może na wysoki połysk - może bo jeszcze nie znam ceny, projekt który obecnie będę realizować to tylko polowa kuchni- reszta potem.http://images34.fotosik.pl/236/690129c2d02c05bam.jpg

na pewno będzie duża wyspa- 180x100 , lodówka wolnostojąca i wysoka zabudowa na cargo, microfala może ekspres- choć na razie to tylko ja pijam kawę nałogowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...