Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia tradycyjna czy nowoczesna??? jakie preferujecie?


aneta123

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 369
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość house_around_the_corner
tak,ale gdyby nie unowoczesniac tych tradycyjnych mielibysmy w kuchniach kredensy nijak pasujace do powszechnie uzywanych urzadzen :)

 

nie widzialem nie unowoczesnionej kuchni, za wyjatkiem indii i meksyku.

 

 

 

PS. standard takich kuchni -viking, miele, sub zero. :p Oczywiscie wszystko prawie zabudowane. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć... bo jak określić kuchnię murowaną i obłożoną kafelkami, ale w postaci dużych płyt gresowych, z prostymi frontami, ale z rysunkiem drewna i nie układającymi się w długaśnie poziome prostokąty, z drewnianym stołem i krzesłami, z piekarnikiem i lodówką w stylu lat '50? :) Chyba jest nowoczesna. Ale tej nowoczesności też jest dużo odmian. Ja na przykład takiej blaszano-lakierowanej nie lubię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,ale gdyby nie unowoczesniac tych tradycyjnych mielibysmy w kuchniach kredensy nijak pasujace do powszechnie uzywanych urzadzen :)

 

nie widzialem nie unowoczesnionej kuchni, za wyjatkiem indii i meksyku.

 

 

 

PS. standard takich kuchni -viking, miele, sub zero. :p Oczywiscie wszystko prawie zabudowane. :p

:o :o :o

cool :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość house of $
Nowoczesne starzeja sie bardzo szybko, po 10 latach to rupole. :p :-?

 

 

Po dziesięciu latach, to wszystkie chyba rupole.

Chyba, że się traktuje kuchnię jak dożywocie :-? :roll: .

 

Raczej nie :p .Mialem na mysli srednio-wyzszy pulap :p.

 

 

Sam demontowalem na smieci po 6 latach tzw. "importowane badziewie"-scavolini. :-? Jak dla mnie jest to dolny pulap. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i masz rację, bo nowoczesne jest fajne oczywiście jak się pamięta o zachowaniu zdrowych reguł funkcjonalności, gorzej jak się stworzy nowoczesny, nieużyteczny pomnik - wtedy szybko się znudzi.

 

Co do rupoli: to wolę mieć wygodne i funkcjonalne rupole podobające mi się i robiące wrażenie na znajomych swoją niecodziennością, niż mieć oklepane od wieków porzeźbione licznymi frezowaniami niewygodne do czyszczenia gramole pamiętające czasy Napoleona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dyskusja jest trochę podobna do tych - płyta gazowa czy elektryczna?, płytki czy parkiet w salonie?, parkiet lakierowany czy olejowany?......i tak dalej.

 

Wystarczy poczytać dział "Wnętrza" - czego by nie wziąć bedzie miało swoich zwolenników i przeciwników.

 

Wiadomo, że jedni lubią tradycję, inni nowoczesność, jedni ciemne, inni jasne - przykładów można by mnożyć bez końca.

 

Róbmy po prostu tak jak nam się podoba, bo przecież chyba o to w tym wszystkim chodzi :D .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką mieszankę angielsko - wiejską. za to z nowoczesnymi (no, bardziej powiedziałabym wygodnymi...) rozwiązaniami

meble w kolorze kości słoniowej, same szuflady różnej wielkości, z szafek wiszących to tylko otwarte półki, kalefki w stylu starych i potluczonych...

kuchnię wykonał wg projektu architekta stolarz z Kalwarii...

bardzo ją lubię, tę moją kuchnię.... :)

pozdrawiam,

gaga2

PS. Mnie też się podobają kuchnie nowoczesne.... podoba mi się ich prostota, kolorystyka... lubię oglądać takie kluchnie na zdjęciach.... ale nie u siebie w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...