Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

najlepszy środek czyszczący do zmywarki to....


MałaR.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pawel

jak dla mnie bardziej ekologicznie - w tabletce jest dokładnie taka ilość proszku jaka jest potrzebna do pozmywania, proszku często sypie się za dużo (szkoda że tabletki do prania się u nas nie przyjęły :(

poza tym ludzie ustawiają dozowanie soli i nabłyszczacza na minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel

jak dla mnie bardziej ekologicznie - w tabletce jest dokładnie taka ilość proszku jaka jest potrzebna do pozmywania, proszku często sypie się za dużo (szkoda że tabletki do prania się u nas nie przyjęły :(

poza tym ludzie ustawiają dozowanie soli i nabłyszczacza na minimum

Ja dozuję ilość proszku w zależności od stopnia załadowania i zabrudzenia naczyń. Często sypę mniej niż jest zalecane i jest OK. Więc to chyba bardziej ekologiczne ;). A w tabletkach srodek nabłyszcający i zmiękczający juz jest więc akurat te środki są przedawkowywane jeśli są stosowane razem z tabletkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel

jak dla mnie bardziej ekologicznie - w tabletce jest dokładnie taka ilość proszku jaka jest potrzebna do pozmywania, proszku często sypie się za dużo (szkoda że tabletki do prania się u nas nie przyjęły :(

poza tym ludzie ustawiają dozowanie soli i nabłyszczacza na minimum

Ja dozuję ilość proszku w zależności od stopnia załadowania i zabrudzenia naczyń. Często sypę mniej niż jest zalecane i jest OK. Więc to chyba bardziej ekologiczne ;). A w tabletkach srodek nabłyszcający i zmiękczający juz jest więc akurat te środki są przedawkowywane jeśli są stosowane razem z tabletkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tabletkach srodek nabłyszcający i zmiękczający juz jest więc akurat te środki są przedawkowywane jeśli są stosowane razem z tabletkami.

No wlasnie nie. Bo tal jest ilosc nazwijmy to "uniwersalna" a bardzo czesto to za malo, bo np twardosc wody jest wyzsza niz "przecietna" i wtedy nablyszczacza i soli jest za malo w tabletce.

 

Osobiscie nie stosuje tabletek "iles tam" w 1. Wole wsypywac osobno bo nie lubie przeplacac., ale jak bym stosowala takie tabletki to i tak musialabym dokladac jeszcze nablyszczacz i sol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za podzielenie sie doœwiadczeniami.

A w instrukcji faktycznie czytałam że skoro robia sie szare to znaczy ze nie nadaja sie do mycia w zmywarce :cry: A ja je i tak bede myła i licze na to ze kiedyœ znormalnieja albo je pobiję z czasem :D .

Podobnie jak wszyscy uzywam soli ,kostek (juz przetestowałam chyba wszystkie dostępne na runku w moich okolicach)ale najlepsze były przywiezione z Włoch .Niby takie same ale inne.Takie 5 w 1 nie pamietam nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
Macie jakieś sprawdzone tabletki do zmywarek, które dobrze działają np. na programach typu 35st/30min ? Najchętniej zainteresowany byłbym chemią niemiecką (lub inną dobrą, ale raczej nie polską). Mam zmywarkę Bosch i jest program 30min który w 35st radzi sobie bardzo dobrze, ale wciskam tabletki przeznaczone na 55st., które jak śmiem twierdzić nie mają pełnej mocy w tej temperaturze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego chemia niemiecka ma być lepsza od chemii polskiej? czy może to tylko zwyczajne polaczkowe uprzedzenie? w 35st domyjesz każdą tabletką szklanki po herbacie, albo talerze po śniadaniu..przypieczonego tłuszczu czy ciężkich zabrudzeń zwyczajnie w 35st nie usuniesz nawet gdyby chemia pochodziła z US i A....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego chemia niemiecka ma być lepsza od chemii polskiej? czy może to tylko zwyczajne polaczkowe uprzedzenie?

 

Chemia niemiecka nie ma być lepsza. Po prostu jest lepsza. Nie jestem antypolski, wręcz przeciwnie, chciałbym aby wiele polskich produktów było reklamowane na świecie i było dobrej jakości, ale co raz częściej się przekonuję jednak, że u nas na wszystkim cie op....olą. Skarbówka cie wykiwa, bank z ciebie zedrze, o zusie już nie wspomnę, bo mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Do tego okazuje się, że na proszku cię wykiwają, bo przecież u nas ze składników przeznaczonych na jeden proszek trzeba pewnie wyprodukować ze 3, żeby napchać kieszenie producentowi!

 

Powiem tak, nie wiem co jest w tych niemieckich proszkach i płynach do płukania, ale od niedawna używam i nie mam rzeczy niedopranych, nawet w dosyć niskich temperaturach (40st), a płyn do płukania utrzymuje zapach znacznie dłużej. Jak to wyjaśnić? Nie wiem, nie znam się. Czytałem o jakiejś "większej koncentracji proszku" z zachodniej granicy niż u nas... Nie mam pojęcia ile w tym prawdy, ile nie. Chyba bardziej jestem w stanie zaufać niemieckiej rzetelności niż polskiej. Nie wiem jak Wy.

 

Myślałem, że są jakieś tabletki, które działają podobnie w niższej temperaturze. Nie zaszkodziło zapytać. Wkładam calgonit finish, przy nisko zabrudzonych naczyniach radzi sobie, ale zostaje nieco smug, tabletka nie rozpuszcza się w takim czasie i temperaturze wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program 30 minutowy nie służy do codziennego mycia, i w tym programie tabletki się nie rozpuszczają całkowicie. Do tego programu najlepiej używać żel, ewentualnie proszek. Gratuluję ci jedzenia z naczyń w których zostają smugi po tabletkach !?! Wg, producenta ten program ma się sprawdzać w czasie imprezy kiedy potrzebujemy szybko zmiany naczyń, ale do codziennego używania powinno się wybierać programy AUTO jak nie mamy to 65st. 2 strona medalu to jest tłuszcz który w programie 30 minutowym osadza się wszędzie, i po krótkim czasie zmywarka zaczyna szwankować. Polecam CZYTAĆ instrukcję obsługi, tam pisze który program, do czego używamy.

 

Co do chemii z niemiec, to poniekąd masz rację, faktycznie mają one mniej wypełniaczy a więcej środków piorących, ale tylko dla tego, że niemiec jak ma na opakowaniu napisane że należy użyć 100gram to użyje 100, a polak da 150 i dlatego na polski rynek chemia ma więcej wypełniaczy - co wiąże się z tym że niemieckiego damy 100 gram =polskiego trzeba dać 150 i wtedy efekty będziemy mieli taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że program 30min nie zmyje jak należy, a zostające smugi to nie jest dobry pomysł dla zdrowia. Testuję póki co zmywarkę po prostu. Użyłem w sumie chyba 3ci raz tego programu. Nie mam tak w ogóle czegoś takiego jak AUTO. Mam 35ts., 55 (ten jest najdłuższy) oraz 65. Do tego opcja "1/2 wody". Masz rację. Proszku z zachodniej zagramanicy można dać mniej i upierze tak samo.

 

Wniosek jest zatem jeden (który już przypuszczałem przed wysłaniem tego tematu): nie ma dobrych tabletek, które zadziałają dobrze w niższej temperaturze. Swoją drogą - dobrze gdyby były programy typu 35st/50min. Myślę, że taki czas w tej temperaturze pozwoliłby na rozpuszczenie się tabletki.

 

W instrukcji jest dosyć ogólnikowo: program X "mocno zabrudzone naczynia", program Y "lekko zabrudzone naczynia". Druga sprawa jest taka, że tabletki przeznaczone na 50/55st. nie powinny być używane na innych programach, czyli.... nie powinno się używać tabletek na 50/55 do programu np. na 65st. (tak było bynajmniej napisane na opakowaniu z tabletkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast proszku do zmywania, jest żel do zmywania, tak samo jak może być proszek do prania, a są równiż żele do prania, one się poprostu znacznie szybciej rozpuszczają. dlatego najlepiej nadają się do programów szybkich. Jeśli chodzi o twoją zmywarkę, to na codzień najlepiej używać programu 65st, a szybki ssporadycznie gdy masz np. szklanki lub lekko brudne talerze, i koniecznie takie zmywanie do naczyć z tego samego dnia, żeby resztki nie zdążyły zaschnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady! Zmywarka to SRI43E05EU, coś takiego:

 

http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/45-cm/45-cm-z-panelem/SRI43E05EU.html?source=browse

 

Skoro już jesteśmy w temacie, to jeszcze jedna rzecz: jakich specyfików użyć do czyszczenia zmywarki i co jaki czas średnio się ją czyści i na jakim najlepiej programie? Czytam, że niektórzy dodają też sok z cytryny, ale to chyba ma na celu zapobiegać zapachom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne środki do czyszczenia zmywarki, raz na kwartał lub co pół roku, i finisch i somat ma takie środki, wkładasz je w miejsce talerzy dnem do góry włączasz standardowy program (w twoim przypadku 65st) i tyle. na zapachy są też specjalne odświerzacze które wieszasz w zmywarce gdy nie zmywasz, świetna sprawa, po otwarciu zmywarki zawsze świerzy zapach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

1igor1 :)

 

jako,że korzystamy z wody goczałkowickiej ( chyba,że masz jakieś inne ujęcie) napisz proszę - czy używasz soli do swojej zmywarki?

 

Powiedziano mi na wodociągach,że mamy miękką wodę( w poziomie 4,8 "czegośtam" ) i do zmywarki nie potrzebuję sypać soli. Ale znajomi mówią,że sypią...nawet przy tabletkach.

 

A ja wreszcie mam tę swoją zmywarkę, stosuję tabletki 3w1 finischa i sama nie wiem co lepsze : sól, proszek i płyn nabłyszczający czy też tabletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę najlepiej zbadać u siebie, bo może być trochę twardsza, potem programujesz w zmywarce jaką masz wodę, i sypiesz sól, ona sama dozuje odpowiednią ilość soli w zależności od twardości wody. ja mam paczkę soli gdzieś na pół roku. przy tabletkach również należy używać soli. Co do tego co lepsze, to zawsze lepszy będzie płyn + proszek. Zawsze możesz dozować w zależności od ilości i zabrudzenia naczyń, a tabletki nie podzielisz ... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...