Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocet a porosty na dachówce


Recommended Posts

sposób jest naprawdę godny polecenia , muszę poszukać zdjęcia i jakoś je dołączyć tylko jak to zrobić.?

 

Przeczytaj TEN opis.

I załączaj zdjęcia.

 

Szczerze powiedziawszy sam jestem ciekaw - u mnie na dachu już 5 rok dachówka ceramiczna - angobowana - na razie śladu mchów nie ma - ale - może kiedyś ... - zwłaszcza że mieszkam w pobliżu lasów ...

Kiedyś - bodajże rok temu - bywając w Niemczech nabyłem drogą kupna preparat w koncentracie do usuwania i neutralizacji mchów i porostów z kostki brukowej - raz go zastosowałem w miejscu gdzie na kostce mam notorycznie cień i wilgoć - po kilku latach kostka ( a raczej fugi ) delikatnie się zazieleniły - przeleciałem preparatem i jak ręką odjął .

Może to by było dobre i dla dachówki ...

 

http://img840.imageshack.us/img840/7480/pict43551.th.jpg

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mam potrzeby bo leży dopiero 3 lata, ale już się rozglądam czym i jak walczyć z mchem. Skuteczne to to jest i to bardzo bo miedź ma działanie grzybobójcze. Dlatego na dachach kościelnych pokrytych blachą miedzianą nie ma mchów, ten sam specyfik stosują do impregnacji drewna konstrukcyjnego, nawet te słynne płyty czy maty miedziane za ciężkie pieniądze stosowane do zabezpieczanie ceramiki działają na tej samej zasadzie. Szkodliwe to jest dla środowiska np trawnika, nie wiem czy nie zaszkodzi obróbkom blacharskim i rynną metalowym, ale tez nie należy tego aż tak lać by spływało. Wystarczy by trochę wsiąkło w dachówkę a mchy znikną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mam potrzeby bo leży dopiero 3 lata, ale już się rozglądam czym i jak walczyć z mchem. Skuteczne to to jest i to bardzo bo miedź ma działanie grzybobójcze. Dlatego na dachach kościelnych pokrytych blachą miedzianą nie ma mchów, ten sam specyfik stosują do impregnacji drewna konstrukcyjnego, nawet te słynne płyty czy maty miedziane za ciężkie pieniądze stosowane do zabezpieczanie ceramiki działają na tej samej zasadzie. Szkodliwe to jest dla środowiska np trawnika, nie wiem czy nie zaszkodzi obróbkom blacharskim i rynną metalowym, ale tez nie należy tego aż tak lać by spływało. Wystarczy by trochę wsiąkło w dachówkę a mchy znikną.

można kupić kilogram i spróbować.

Rynny mam z tworzywa, ale obróbki metalowe. Jak się pryska zawsze trochę poleci na blachę. Po spryskaniu trzeba odczekać i spłukać? Jak to stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Sposób jest prosty mam opryskiwacz 6 litrowy dokupiłem w Castoramie lance 5 mb wlewam 4 butelki octu 10 % ( chyba bo nieraz jest słabszy) dopełniam wądą do pełnego i w bezwiatrzną pogodę opryskuję równomiernie cały dach. Zaczynam od kalenicy wystawiając głowę z lancą przez okno na dachu którym wychodzi kominiarz. Resztę spryskuję z dołu wchodząc na drabinę . mogę i z ziemi ale z drabiny jest lepiej . Mam co prawda mały dach pokryty karpiówką w łuskę ( 360 m2 z wolim okiem i 2 lukarnami -KORONA) ale całość oblatuję w dobrą godzinę raz na 2-3 lata) . A zdjęcia gdzieś się zapodziały muszę zrobić nowe przed i po oprysku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stosowaniu octu do zwalczania mchów to nie słyszałem.

Z reguły wykorzystuje się preparaty grzybobójcze typu Mogeton 25 WP. I wychodzi takiej niż stosowanie octu.

 

Nie upieram się że mój sposób jest najlepszy ja go stosuje z powodzeniem. Ciekawi mnie tylko jak to wychodzi taniej opakowanie preparatu magneton w sklepie internetowym to ok 50-60 zł wg zalecen producenta starcza na ok 200 m więc musze kupić 2 ( mam 360 m 2) ocet spirytusowy cena za 500 ml ok 3 złote . potrzeba 4 flaszki więc jakieś 12 zł . Poprawcie mnie jezeli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...