Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy ktoś ma KOZĘ ...


Aga - Żona Facia

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 93
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podłączę sie do tematu.

Czy macie w pomieszczeniu z kozą kanał wentylacyjny, czy wogóle jest potrzebny? Czy macie doprowadzone zimne powietrze w poblize kozy?

 

Jest potrzebny. Niestety. Ja będę miał rekuperator a mimo to muszę mieć komin z wentylacją grawitacyjną, którą to zamierzam zamykać lub domykać na okres nie palenia w kozie.

 

Wydaje mi sie ze nie masz racji. Wlasnie zastanawiam sie nad koza w domu z wentylacja mechaniczna. Przejrzalem troche teorii i wentylacja grawitacyjna nie jest niezbedna a wrecz zabroniona w jednym pomieszczeniu z wentylacja mechaniczna. Albo jedno albo drugie. Kozy czy innych piecow nie mozna laczyc z wentylacja mechaniczna wyciagowa, ale z nawiewno-wywiewna jak najbardziej. Jak trzeba to moge poszukac zrodla dla pewnosci bo fachowcem w tym wzgledzie nie jestem (jeszcze ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wystarczy zapewnić dopływ powietrza oddzielnym kanałem (np. poprowadzonym pod podłogą) do kozy, a właściwie jej komory spalania, która też winna być zamknięta.

To, że są kozy z możliowścią doprowadzenia do nich powietrza z zewnątrz jest pewnikiem (np. nowa seria Jotul).I wtedy żaden problem przy wentylacji mechanicznej. Koza będzie traktowana jako piec z zamkniętą komorą spalania. Wszystko.

 

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
jarkotowa napisał:

A ja mam taka koze w domu na wsi. I jestem BARDZO zadowolona. Ta jest w kuchnio-jadalni. W sypialni tez taka bedzie.

Narazie, jak widac, na podlodze jest wylewka, ale koza bedzie stala na kamieniu (piaskowcu).

 

 

 

jarkotowa, ja mam taką samą w pomieszczeniu 60m2 i muszę powiedzieć, że grzeje nieźle. Trochę jeszcze nie umiem obslugiwać, bo szybka mi się brudzi (to chyba ten papier, który ciągle wkładam do niej, żeby ładniej się paliło... cha cha cha). Faktycznie, popiół wyciąga się bez problemu. Moją kozę różni od twojej to, że rura zamontowana jest z tyłu, a górną część wykorzystujemy do pogrzewania zupy, mięska czy też herbatki w czajniku.

Powodzenia w użytkowaniu!

 

Druga koza ma wyjście z tyłu. Podczas stawiania ściany zostawiono okrągły otwór, który okazał się niepotrzebny. Nie było innego wyjścia, trzeba było rurę poprowadzić w ten sposób.

Druga koza ma wyprowadzenie z tyłu. No i nie da się ukryć, że lepiej to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taka koze w domu na wsi. I jestem BARDZO zadowolona. Ta jest w kuchnio-jadalni. W sypialni tez taka bedzie.

Narazie, jak widac, na podlodze jest wylewka, ale koza bedzie stala na kamieniu (piaskowcu).

 

http://www.jaknet.pl/zuzia/cegla2.jpg

 

 

mam taką samą :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 year później...
  • 2 years później...

Witam!

Chce zamontowac w salonie okolo 50m2 piecyk wolnostojacy interesuje mnie ten model INVICTA CHAMANE antracyt ponizej podaje link

http://www.cieplotek.pl/502,piec-wol...-antracyt.html

czy ktos z Panstwa ma moze taki piecyk u siebie w domu.

Poprosze o opinie dziekuje i pozdrawaiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...