Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dorbie....cudne to Twoje wrzosowisko....juz kiedyś się nim zachwycałam.

Dla wrzosów i wrzośców najważniejsze jest dobre podłoże...odpowiednia gleba , dobrze przepuszczalna. To podstawa, żeby dobrze rosły. Znajomy ogrodnik radził mi żeby nie przelewać wrzosów, a w okresie upałów podlewać je zawsze z rana.

Co do sadzenia to lepiej jest sadzic moim zdaniem na jesień, wtedy jest sezon wrzosowy- sadzonek jest większy wybór i co ważne kupuje się kwitnące, wieć łatwo je skomponować bo widać od razu efekt.

Ja kocham wrzosy i będę jeszcze dosadzac u siebie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przycinałaś po kwitnieniu rok temu? Bo jak nie przycinalas, to nie bedzie kwitla po kilku latach w ogole. A mozesz ja sobie odmłodzic wycinając po kwitnieniu stare, grube gałęzie, te co się krzyżują lub sa przerosniete, maja za dużo odnóg. A tak w ogóle to u Ciebie juz pękły pąki? U mnie jeszcze długo

 

Dorbie - kochana - dzieki za wskazowki - przytne w tym roku jak tylko przestanie byc zolta, bo bardzo lubie ten krzew - nastraja pozywynie na wiosne.

U mnie forsycja w pelnym rozkwicie, bo ogrod jest w Irlandii....tutaj wszystko szybciej kwitnie. Na Kaszubach mam budowe i ciagle gore piachu....za ten ogrod wezme sie za pare miesiecy;) podgladam Twoje wrzosowisko:):)

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:

 

jak zwykle mnie nie ma gdy ciekawa dyskusja ma miejsce. Proszę jednak o usprawiedliwienie, bo cieżko pracowałam. Tak ciężko,że dzisiaj mam pierwsze w tym roku zakwasy i pozdzieraną skórę na rękach :)

 

Mayu - tym nam tu opawiadaj o kwitnącej Irlandii, kiedy u nas w nocy jeszcze przymrozki. Gdzie tu sprawiedliwość:p

 

Przez te wahania pogodowe moim różom przymroziło pączki. I co z nimi teraz będzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam coś takiego http://zaluzjedrewniane.pl/?q=Produkty&q2=%AFaluzje+drewniane+25mm

 

IKEA i inne firmy oferują żaluzje o szerokości 25 mm, a ja potrzebuje coś węższego. Żaluzje mają być na oknie tarasowym , które jest przesuwne. Standardowe żaluzje zamontowane na ramie są za szerokie i przy takim montażu okna nie bedzie można przesunąć. Myślałam o zdjęciu listewki górnej , która jest przy samej szybie i tam zamontować żaluzję. Wtedy teoretycznie żaluzje zlicowałyby się z powierzchnia ramy. Tylko czy można tak zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saro -żaluzje mają chronić przed słońcem. Cztery lata już męczymy się co lato- okno tarasowe jest od południa.

 

Ci ostatni mają na swojej stronie przedstawiony montaż przy szybie. Tylko nadal zastanawiam się czy maskownica górna nie będzie przeszkadzała w otwieraniu okna...

 

Mayladziu - wiem i wolałam tego uniknąć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitubaga kupowala niedawno w sieci drewnianą żaluzję. Wyszlo ją sporo taniej niż w sklapach w których pytała.

 

Brałaś pod uwagę aluminiowy żaluzje perforowane? Mają lamelki 5cm, srebrne ale całe z dziurki malutkie. Dzieki temu nie osiada na nich tak kurz bo powietrze ciepłe od dołu go zdmuchuje. Mają fajne wykończenie szerokimi tasmami jak żaluzje drewniane a górne mocowanai są drewnopodone. Mi się one bardzo podobają. Cenowo niestety prawie tak jak drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechalam do domu wczesniej i pstryknelam moje forsycje:

 

DSC01019.jpg

 

DSC01016.jpg

 

DSC01017.jpg

 

te gorne kijaszki wcale nie mialy kwiatow...teraz juz maja listki.... czepiam sie, czy ona faktycznie cos mi zaczela sie buntowac na starosc? Nie smialam pstryknac zdjecia sasiadowego krzaka....jego jest cala zolciutka:rolleyes:

 

PS. mi sie tez drewniane zaluzje podobaja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...