Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nadulko, za taką cene to brać... koniecznie:D:rolleyes:

w mojej szkółce klony o wysokości ok. 2,5 m były w cenie 60 zł. Musze się szybko decydować co chce robinie czy klony. Ciężki wybór, bo oba piękne

 

Dorotko, tak myślałam,że urlopujesz... za mikrobiota rozglądałam sie,ale nie było :no:. No chyba ,że ślepa jestem. Jak pojadę po drzewa, to zapytam o nią.

 

Akuś, nie pomyślałam o policealnej, nie sprawdziłam takiej opcji...szkoda może razem byśmy chodziły do szkoły :p

 

May- jak widać są :Du mnie w trzech kolorach

..nie no szczaw jest obłędny[/url] :jawdrop:muszę go mieć! Gdzie go kupiłaś?

 

Paula, coś czuję,że gustujemy w tych samych roślinach:yes: Ja również mam zamiar dokupić kilka nowych okazów tej jesieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu kupowałam u tego sprzedawcy

http://allegro.pl/listing.php/search?string=szczaw&category=0&us_id=428242

 

Brałam u niego też żurawki. Przesyłka bardzo dobrze zabezpieczona przyszła i rośliny w super kondycji mimo, że wtedy były upały. Mój szczaw jest bardziej bordowy i pięknie użylniony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

May, szczawik dopisałam do listy moich chciejstw:lol2:

 

Tolu, witaj:D

 

ano szaleje póki mogę,czytaj mam więcej trawnika niż rabat:lol2:..ale jak oglądam ogrody na forum ogrodniczym to nie raz opada mi szczęka. Tam to dopiero cuda można zobaczyć:yes:

 

Wróciłaś już, to lecę do ciebie, bo tam pewnie zostawiłaś realację z wakacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micrusia zwana biedroną jest baaaaaaaardzo pojemna :D a muszę dodać,że stać ją na więcej ,bo tylne siedzenia nie były zapełnione roślinnością:no:

 

Mayu, wyczytałam,że cis Wojtek rośnie do 2,5 m, roczne przyrosty do 10 cm

 

Paula, to tak jak ja...uwielbiam chabazie:D

świerczek Hoopsi jest śliczny, chyba go wpiszę do listy kolejnych moich zakupów. Tuja Hoseri przypomina Danicę..też fajna:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu, a tak apropo tej trawki:)mogłabyś wkleić mi jakąś fotkę swojej trawki? Ja mam b.dużą działkę (4000m2) i tak się zastanawiam co z tą trawą, patrzałam na nasiona POKON, Barenburg i ten Wimbledon (który mi napisałaś) ale jak sobie przeliczyłam m2 na worki to jakies kosmiczne pieniądze mi wychodzą:( czy to się naprawdę opłaca tak inwestować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc od ciebie przy głównej drodze Chojnice -Malbork będziesz miała kilka dużych szkółek,ale ja polecam moja ukochaną szkółkę "RAJ" we Franku (kilka kilometrów przed Zblewem). Wiesz mi tam możesz zostawić bardzo dużo keszu :D

 

UWAŻAJ to WCIĄGA:rotfl:

 

cwanie wezme karte kredytowa od Pana Meza....swoja zostawie w domu:lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawka niestety kosztuje i to niemało...

 

Spora masz działkę...zazdroszczę :o...tyle możliwości. Mam nadzieję,że nie planujesz obsiania 4tys. m??

Tu znajdziesz kilka cennych uwag dotyczących trawnika http://www.ihar.edu.pl/pdf/wymarzony_trawnik.pdf

Ilex crenata "Golden Gem" (ostrokrzew karbowanolistny odm. żółta)- ku pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za linka:) aż 4 tyś m2 nie będę obsiewała- bo odchodzi miejsce na dom, budynek godpodarczy i oczywiście rabatki:)z przodu domku wiadomo podjazd ale i tak trochę tego będzie:) ale cieszę się:) już powoli kupuję rośliny, nawet niezła kolekcja już mi się uzbierała. Może na wiosnę uda się już coś zacząć:), dlatego myślę o trawce- chcialabym mieć jak każdy - zieloniuśką:)- wiadomo, ale u mnie istna Sahara, działka w pełnym słońcu, pies, więc trochę się obawiam, czy taką piękną trawkę uda mi się wyhodowac, a że trochę to wszystko kosztuje co m-c kupuję po kilka rzeczy i tak samo chciałam zrobić z trawą, kupić jakiś worek 15 kg za m-c następny i niech sobie leżą spokojnie do wiosny - mam nadzieję, że tak można:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja siałam trawkę i sadziłam roślinki też etapami i jakoś to wyszło;)

to oczywiste,że chciałoby sie wszystko na raz,ale tu jest pewne ograniczenie...kasa! Znam ten ból !!

 

Pauluś nie przejmuj się..dasz radę. Najważniejsze przy zakładaniu ogrodu jest przygotowanie terenu. Oczyszczenie go z resztek pobudowlanych, chwastów itp.

 

Jeśli masz słabą ziemię to dobrze byłoby dowieźć trochę dobrej, jakiegoś czarnoziemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...