Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak się miewa Karolek?

 

Miło, ze pytasz :) Świetnie. Jeszcze nie ma zębów a to juz 11 miesiąc. Ale czekamy cierpliwie. Chodzi przy meblach i za jedną rączkę liczę, ze w wakacje sam podrepcze. :) Na czworaka za to pedzi jak szalony. Wogóle to fajniutki, wesołe dziecko. Niczego sie nie boi, nie płacze bez powodu. Powolutku uczy sie wszystkiego i w mig łapie różne zabawy. Wchodzi i schodach na pietro co mnie przeraża bo go z oczu spuścić już nie mogę...

 

Z kwiatków to jeszcze wczoraj szukałam w sieci i znalazłam mikołajka i...... gilardie :jawdrop: Wycudowałam też zielono-czarną rudbekie, różne kolory jeżówek i floksy ale te ostatnie to jakos u mnie słabo rosną. W tym roku pieknie kwitnie mi liatra. To jej 2 sezon u mnie. Chyba dokupie jeszcze kilka, moze w innych kolorach. Problem mam ze stanowiskiem bo piaszczyste i słoneczne a chciałabym chyba, zeby tam kwitły kwiaty, swobodnie. Jakoś nie leży mi w tym miejscu rabata pod kreske na tle starej stodoły sąsiada.... Byloby głupio poprostu, tak myśle. Stąd pomysł na wiejskie kwiaty.

Ja mam rudbekie, malwy, dzwonka skupionego w duuużych ilosciach na wymianę :D Chętnie przyjmę co Ci zbywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

May... jeszcze jeżówki są takie "wiejski" Mnie się bardzo podobają i są różnego koloru, są wieloletnie, i bardzo lubię jeszcze cynie, ale te się sieje co tok, za to w wazonie długo się trzymają.....

A rudbekie mam na liście do zakupów... gdzieś , kiedyś kupię i wsadzę u siebie.... ;) Echinacee tez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały weekend nie miałam netu w domu, bo kochana TP zadbała o to:p

...ale dzięki temu trochę popracowałam w sobotę , a wczoraj byłam na zawodach jeździeckich w pobliskiej stadninie.

To był bardzo miły dzień. Oprócz podziwiania zmagań koni, delektowałam sie dietetyczna kaszanką z grilla, chlebkiem ze smalcem i ogórasami małosolnymi...pychota!

 

Trochę rozmarzyłam się :rolleyes:

 

May, zapomniałam dodać do listy margaretki, rozchodniki okazałe i właśnie latrie. Chętnie przyjmę rudbekie, dzwonki... i latrie jeśli masz inne niż moje( jasnofioletowe). Jakie masz latrie? Mogę podzielić się rozchodnikami, bergenią, irysem wczesnym, krwawnikami. Mam również sporą mozgę (taką trawkę). Chyba na wiosnę będzie najlepsza pora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odętka wirginijska.

 

 

Alu moje liatry są fioletowe. Zrobie foto ;) A rozchodnik mam biało-zielony i w przeciwieństwie do tego o zielonych lisciach nie rozsiewa się tylko rośnie w jednej kępie.

Irysy i bergenie mam również. Czekam aż liliowce mi się rozrosną ale jakoś cieżko im z tym idzie. Robie też dużo sadzonek brunery, barwinka i miodunki.

Edytowane przez mayland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Alu! Znowu u nas leje, już mi się znudziło... a rano było piękne słoneczko! :(

..a jak plany, nie wybierasz się w moje okolice?

(ja mam u siebie białe liatry, w tym roku sadziłam, już kwitną)

 

May, z rozsiewających się kwiatów najbardziej sielsko - wiejski to jest dla mnie kosmos http://www.google.pl/search?q=kosmos+kwiat&hl=pl&biw=1280&bih=685&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=36A2Tsm0BsPLsgal3sC5Ag&ved=0CD0QsAQ - tylko potem trudno go poskromić! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam samorozsiewajacych sie lub rozłogowych ;) ale pewnie innych bylin nie pominę :D

sure dzieki za kosmos, przyda sie!

 

A teraz myśle drugi dzień jak przygotować miejsce na tą rabate...... Mam tam dosłowny ugór. Musze chyba nawieść obornika i przejechać traktorem, przeorać. Troche przegnije i moge sadzić..... CHolercia, dużo pracy mnie czeka. Za co sie osatnio nie wezme to wszystko takie pracochłonne... Ale czas wreszcie ruszyć szersze tereny bo szkoda że leżą odłogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

May, współczuję...szczerze nienawidzę walki z chwastami. Jeżeli nie zależy ci na czasie, to możesz przykryć poletko pod rabatę czymś nieprzemuszczającym światło. Po jakimś czasie po chwastach nie będzie śladu. Ja do tego celu używałam czarnej agrowłókniny, takiej samej jaką mam na niektórych rabatach pod korą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co pytasz? O te miejsca pikowania (wklęsłe na łączeniu kwardarów)? Chcesz uzyskać taki efekt pikówki bez widocznych guzików tapicerskich? Czy wogóle o taki zagłowek?

 

W każdym razie, jakbyś sie sama zdecydowała na wykonanie to polecam zakupu na allegro u tego sprzedawcy http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=3832042

Ja zazwyczaj u niego kupuję gąbki i inne dodatki tapicerskie.

Edytowane przez mayland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...