Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To poddasze niezagospodarowane całkiem... całkiem... Kiedy ja będę tak gospodarować? Już doczekać się nie mogę - a niby się nie spieszy mi i cierpliwa jestem! 8)

Świetny karmik dla ptaszorów - u nas tradycyjnie słoninka na kokardkach i ziarka w pojemniczku! W tym roku koconie się nie dobiorą (mam nadzieje) do ptaszorów - za grube są i gałęzie pod nimi pękać będą - Garfieldy :roll: :lol:

Piękne kompozycje świąteczne! Ja to od drugiej strony zaczynam - porządki, pierogi, bigosik ... A na dekoracje nie mam czasu :cry: Choć przydałoby się nastroju świątecznego troszkę w domu! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alinko-na poddaszu to miejsce pracowe tylko będzie?

czy Ty księgowa jest?

 

Nic z tych rzeczy. W miejscu gdzie obecnie jest mała kanapa ( z pasiastą narzutą) chciałabym mieć zabudowę garderobianą. Niestety problemem chyba są te skosy, bo byłam umówiona już z dwoma stolarzami. Każdy oglądał, mierzył , a jak przyszło do złożenia oferty to cisza w eterze :evil: :(

Przestraszyli się ? Zadanie nie do zrealizowania, czy jak? :( :cry:

 

Więc nadal szukam chętnego podjąć się takiego nietypowego wykonania.

Ponieważ jednak trzeba sobie jakoś radzić, to ciuchy wiszą na zwykłych wieszakach z Leroy Merlin za tzw. rogiem.

 

Księgową to ja nie jestem, ale szanowny mój małż jest informatykiem/programistą i sprzętami się różnymi poobstawiał :D .

 

Zostaje jeszcze ta część z drugą kanapą. W tym miejscu na zdjęciach pokazany jest wyjatkowy (jak na to miesce) porządek, ale tak naprawdę to prawie cały tydzień na okrągło porozstawiane są tam suszarki z praniem.

 

Marzy mi się , aby stworzyć tam przytulny kącik dla ewentualnych gości. Myślę tu o kanapie , małym stoliku i może jakaś jedna lub dwie pufy.

 

To tak pokrótce o planach na przyszłość. Na razie szykam inspiracji. Wszelka pomoc mile widziana :wink: :D Zastanwiamy się nawet małżem nad wynajeciem jakiegoś projektanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sama chętnie bym miała sypialnię w tym miejscu a jak chcesz zrobic tam miejsce noclegowe dla ew. gości to bedzie to super!!!!

 

ja miałam podobny problem z zabudowaniem skosów i stworzeniem garderoby przez stolarza. tylko u mnuie był to bardziej probelm finansowy. Wobec tego pomurowaliśmy scianke, wstawiłam drzwiczki ażurowe- sosnowe, osobiscie pobejcowane i polakierowane a potem gotowe regały sosnowe z Castoramy na ciuchy i porecz, dokładnie z taka jak z twoich wieszaczków, do powieszenia bluzek. i tym sposobem z małymi kosztami garderobe stworzylismy sami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sama chętnie bym miała sypialnię w tym miejscu a jak chcesz zrobic tam miejsce noclegowe dla ew. gości to bedzie to super!!!!

 

ja miałam podobny problem z zabudowaniem skosów i stworzeniem garderoby przez stolarza. tylko u mnuie był to bardziej probelm finansowy. Wobec tego pomurowaliśmy scianke, wstawiłam drzwiczki ażurowe- sosnowe, osobiscie pobejcowane i polakierowane a potem gotowe regały sosnowe z Castoramy na ciuchy i porecz, dokładnie z taka jak z twoich wieszaczków, do powieszenia bluzek. i tym sposobem z małymi kosztami garderobe stworzylismy sami :wink:

 

Sypialnia dla nas też wchodzi w rachubę (na wypadek gdyby rodzinka jeszcze powiększyła się :wink: ).

 

Akuś,a masz może w swoim dzienniku zdjęcia twojej garderoby? Chętnie podpatrzę... ja też kasą nie śmierdzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać,że poddasze spełnia jeszcze jedną ważną rolę, a mianowicie -bawiali dla dzieci(zabawy w chowanego, domek itp.). Dzisiaj czeka mnie właśnie imprezka urodzinowa mojego syna.

Na dole będą dorośli ucztowali, a na górze przygotuję dzieciakom. Pierwszy raz tak robię, więc mam nadzieję że pomysł wypali !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuś,a masz może w swoim dzienniku zdjęcia twojej garderoby? Chętnie podpatrzę... ja też kasą nie śmierdzę :wink:

 

obawiałam się tego :roll: :p po ostatnim nalocie urodzinowym moich kolezanek z byłej pracy nie za bardzo nadaje sie ona do fotografowania :p jednak obiecuje to zrobić jak sie ogarne po tajfunie w moich ciuchach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuś,a masz może w swoim dzienniku zdjęcia twojej garderoby? Chętnie podpatrzę... ja też kasą nie śmierdzę :wink:

 

obawiałam się tego :roll: :p po ostatnim nalocie urodzinowym moich kolezanek z byłej pracy nie za bardzo nadaje sie ona do fotografowania :p jednak obiecuje to zrobić jak sie ogarne po tajfunie w moich ciuchach :lol:

 

Spoko ... jakoś to przeżyję :wink: :D

 

Po imprezie syna mam do wymiany na szczęście tylko jedna lampkę, która została trafiona podczas gry piłką ( :o wielkości lekarskiej )

:D :D

 

Znalazłam nowe inspiracje na ciasteczka świąteczne.

 

Oto pierniczki norweskie :

http://farm3.static.flickr.com/2625/4154522915_ba5b72d8a2.jpg

 

.... no i oczywiście przepis

 

Skandynawskie ciasteczka Pepperkakor

 

Składniki:

60 g masła

0,33 szklanki cukru

2 łyzki mleka

1 łyżka płynnego miodu

1,33 szklanki maki

0,5 łyżeczki cynamonu

1 łyżeczka imbiru

0,5 łyżeczki kardamonu

0,5 łyżeczki sody

 

Przygotowanie:

Masło rozpuścić z cukrem i miodem. Lekko ubić trzepaczką. Pozostałe składniki wymieszać w misce. Dodać przestudzone składniki płynne. Wyrobić. Jeśli się słabo zagniata dodać dodatkową ilość mleka. Zagniecione ciasto podzielić na 4 kulki, każdą owinąć folią spożywczą i na noc schować do lodówki.

Następnego dnia wyjąć ciasto z lodówki i ponownie zagnieść aż będzie miękkie i elastyczne. Piekarnik rozgrzać do 180'C. Ciasto rozwałkowywać na grubość około 3 mm podsypując mąką. Wykrawać ciasteczka i układać je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piec 8-10 minut.

 

Smacznego! :-)

 

A wszystko to z bardzo fajnej stronki, gdzie można znaleźć również inne przepisy http://samedobrerzeczy.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img137.imageshack.us/img137/4579/mikoajzlodu.jpg

Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobroć wśród Was gości.

By Wam wszystko pasowało...

By kłopotów było mało...

Byście zawsze byli zdrowi...

By problemy były z głowy...

By się wiodło znakomicie i wesołe było życie!

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy Wam przez cały Nowy Rok 2010.

Życzymy, aby dla Was był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...