Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

muszę wydobrzeć jak najszybciej,bo za tydzień jadę na następny zjazd :)

 

weekend to ostatni moment na zrobienie prac domowych - 6 rysunków ( 1 już mam) i projektu całosezonowej rabaty z trawami ozdobnymi w roli głównej.

 

jeśli macie ochotę pomóc w tej materii, to wklejajcie do mnie inspiracje . Z góry dziękuję:)

W prawdzie już pracuję nad projektem...a nawet mogę powiedzieć,że w 80% jestem z niego zadowolona,ale ...ale na nowe pomysły zawsze jestem łasa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alunek, ja Cię szczerze podziwiam za Twoją pracowitość.

Niesamowita jesteś. Ogród zachwyca, czytałam o zakupach,

wiosną będzie ciekawie :).

I tak jak Mayland ( May, buziaki) czekam na metamorfozę sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a tymczasem zrób kilka ujęć miejsca w którym chcesz rabatę. Będę nad nią myślała przez długie zimowe wieczory :yes:

 

Alu.....jesli wpadnie Ci do główki jakiś pomysł, który mozna wykorzystac w moim ogrodzie...........to tez bedę wdzięczna :):):)

....zdjęć nie musze Ci robic, bo osobiście byłas i widzialaś jak to narazie wszystko biednie wyglada;)

buziaki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie Dziewczyny może zdjęcie północnych rabat... Muszę jutro się wziąć za swoje ... Są tuż przed domem i dobrze by było aby coś ładnego rosło....

Lubię bergenie, rozchodniki, hosty (mam kilka odmian), żórawki bordowe i zielone, mam jakieś ciemno zielono fioletowe liście, które kwitną na żółto, i pieris, oraz kosodrzewinki....

Ale chcę podejrzeć jak to ładnie zestawić, bo jak na razie to taka smutna była ta rabata....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika....u mnie na pólnocnej stronie mam funkie, zurawki, bergenie własnie:)

do tego świerki, ostrokrzewy, krzewuszke i tawułe :):):)

nie wiem czy to dobrze czy nie.....sadzilam tak jak mi intuicja podpowiadala;)

 

Alunek..... napisz mi obok czego wsadzic czosnek ozdobny??

z czym będzie się ladnie komponowal??

czy czosnek kwitnie wtedy co tulipany, czy dłużej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze u mnie z dachu na te rabaty spadają tony śniegu... więc nie może być nic drogiego i nic takiego co mogłaby je lawina zniszczyć... I jeszce jednooo okna mam jakoś 80-100cm od gruntu, to nie może też być nic wysokiego.

 

na takie wymagania to ja nic nie podpowiem:(

tutaj już fachowiec musi sie wypowiedziec......Alunek gdzie jesteś?????:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuś , mam do zrobienia typowe rysunki techniczne...a rabatkę zostawiłam sobie na deser :)

 

Arniko, mam ten sam problem co Ty. Dopiero w tym roku zrobiłam rabatkę: bergenie, funkie, wietlice, hortensje, bukszpany plus szczepiona sosna, świerk inversa i jałowce płożące. Jeżeli dobrze wymierzyłam to śnieg z dachu powinien spadać tuż przed rabatą.

 

Wygląda ona tak

 

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/P1070168.jpg

 

..no prawie tak, bo teraz dostała jeszcze korę :cool:

 

Paula, już mam katalog..ale dzięki za pamięć

 

Kalu, jakie czosnki masz na myśli? Jest ich cała masa odmian. Jeśli myślisz o takich wysokich, to dobrze jest posadzić im coś w "nogach", bo ich liście są mało atrakcyjne gdy zaczynają zsychać.

 

Przykład z mojego ogrodu, na zdjęciu czosnek nigrum

 

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/june116.jpg

 

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/june1156.jpg

 

Czosnki kwitną od kwietnia do lipca w zależności od gatunku np Nigrum kwitnie w czerwcu

 

a tu przykład niskiego czosnku..do skalniaka

 

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/june1155.jpg

 

W tym roku kupiłam czosnki Giganteum, który ma piękne olbrzymie fioletowe kule i mam zamiar posadzić go na rabacie z trawami ozdobnymi

Edytowane przez Alunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...