Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Agatko, no niestety z moim zdrowiem jest coraz gorzej. Mimo że regularnie ćwiczę - 3 x w tygodniu jestem na siłowni, to jednak rwa kulszowa pogłębią się:(

 

Dzisiaj robiłam kolejne podejście ,aby zarejestrować się na rehabilitację. Pani powiedziała mi,że dopiero MAJ,ale.... mam zadzwonić jeszcze dzisiaj wieczorem,bo może ktoś dzisiaj zwolnił termin i będę mogła w to miejsce wskoczyć.

 

Jak nie uda mi się "wskoczyć " to zdecyduję się na prywatne zabiegi.

 

Ala, lekarz rodzinny może ci napisać skierowanie od razu na zabiegi. Miałaś już, wiesz, co ci najlepiej pomagało. Na pewno miałaś jonoforezę, bardzo dobra na rwę kulszową. Albo jak masz szybszą wizytę u neurologa czy też ortopedy, mogą ci od razu zabiegi wypisać. Fakt, że rezonans by się przydał, żeby zobaczyć dlaczego tak długo Cię boli, bez poprawy po lekach przeciwzapalnych, może masz ucisk na korzenie nerwowe. W każdym razie w Gdańsku są dłuższe kolejki, w mojej okolicy zapisują na październik do lekarza :-) A wiem, że w Trąbkach jest świetna rehabilitacja, za daleko dla Ciebie pewnie? Pacjenci z tamtych rejonów mówią, że niedługo czekali. W każdym razie powodzenia w łapaniu szybkich terminów - rehabilitacja to największy koszmar po endokrynologu, jeśli chodzi o NFZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałam, że zrobiłaś już rezonans? A co Ci wyszło? Napisz na priv. A neurolog nie może Ci zabiegów wypisać? Na początek, zanim dostaniesz się do rehabilitanta? Fakt, nie każdy chce się tego podjąc, ortopedzi chyba lepiej się znają na rehabilitacji. Faktycznie, pozostanie Ci wizyta prywatna. Ale też pamiętaj, jak dostaniesz zabiegi, że lekarz rodzinny może przepisać Ci normalnie na NFZ do 5 zabiegów po 10 dni każdy na daną okolicę. Możesz go poprosić, nawet bezpieczniej po wizycie u lek.rehabilitacji prywatnie. Ala, ja tak kieruję pacjentów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz od dluzszego czasu nie mam sil do pracy, strasznie sie mecze a ten tydzien jest jakis okropny, codziennie zasypiam :)

super ze lepiej, przedwiosnie idzie. jak myslisz poczekac jeszcze z tydzien z przycieciem modrzewii czy nie szczypac sie i juz podcinac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku pomarzło mi wszystko przez marcowe przymrozki. Muszę zacienować moje Coniki, w zeszłym roku z jednej strony zbrązowiały od słońca i mrozu

 

takie same zjawisko zaobserwowałam na mojej Conice. Też myślałam,że to od słońca, ale na studiach na wykładzie o szkodnikach roslin dowiedziałam się ,że to mogą być przędziorki. Na przedwiośniu zrobię oprysk.

 

http://www.twoj-ogrodnik.com.pl/?pid=galeria&id=41

http://www.ogrody-krzekowo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=442:przdziorki&catid=25:drzewa-i-krzewy-owocowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie same zjawisko zaobserwowałam na mojej Conice. Też myślałam,że to od słońca, ale na studiach na wykładzie o szkodnikach roslin dowiedziałam się ,że to mogą być przędziorki. Na przedwiośniu zrobię oprysk.

 

http://www.twoj-ogrodnik.com.pl/?pid=galeria&id=41

http://www.ogrody-krzekowo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=442:przdziorki&catid=25:drzewa-i-krzewy-owocowe

 

 

cenna uwaga! u jednej też zauważyłam brązowienie, ale instynkt mi dobrze podpowiedział i na szczęście popsikałam czym trzeba:rolleyes:

 

Aluś-co masz na myśli zacieniować? okryć, osłonić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...