Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

akuś, wielkiej rewolucji od razu nie będzie...no chyba że nastąpi cudowne moje ozdrowienie i znowu będę zapierdzielać jak mały robocik.

 

W chwili obecnej nie jestem w stanie pracować dłużej niż godzina, dwie, a i z tym jest problem :(:(

W sobotę zrobiłam opryski olejowe na przędziorki i mszyce, a wczoraj podciełam z góry żywotniki i jałowce. Ściełam też zasuszone wrzośce. Więcej nie dałam już rady...a tyle jeszcze roboty jest.

 

Z wertykulacji nic nie wyszło, bo osoba która przede mna miała wypożyczony wertykulator oddała zepsuty. Drugie podejście mam w najbliższą sobotę. Potrzem nawożenie i niech rośnie trawka.

 

Co do rabat starożytnych...miałam wykład o stylach i historii ogrodów. Prześlę ci na maila :)..może się przyda. Szerzej o założeniach historycznych będę miała na zjeździe majowym. Wtedy też mamy mieć zajęcia praktyczne we Wilanowie.

 

 

Saro, zgadza się...już czas na pierwsze nawożenia. Do trawnika polecam FLOROVIT z żelazem. Do iglaków przeciw brązownieniu igieł stosuję nawóz FRUCTUS. Do wrzosowatych, rh, azalli i hortensji stosuje sprecjalistyczny nawóz Substrala. Do róż i innych kwitnących - Supstral. Stosuję nawozy w formie granulatu, który trzeba starannie wymieszać z ziemią ( oprócz tego do trawy oczywiście :D )

Edytowane przez Alunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że klinetów przybywa i tak jak Aka napisała- będziesz robić to co lubisz i jeszcze Ci za to zapłacą....Moje zakupy ogrodowe to też właśnie spontan przewaznie....a później przesadzam....

Pozdrawiam

 

rozumiem cię, ciężko nad tym zapanować...tyle jest pokus. Znam ten ból :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylismy, bo nasza knajpka rybna nie jest jeszcze czynna (nie zdazyli skonczyc remontu) wiec nie bylo sensu teleptac sie ponad 60 km, za to poszalelismy na ogrodzie T. tanczyl z grabiami na trawniku, ja w ogrodniczym, a Kastos tanczyl pomiedzy nami :D . pokazalam lupy u siebie.

 

Alu, bede potrzebowac pomocy przy komponowaniu jeszcze jednej rabaty (na razie nie mialam na nia pomyslu i wsadzone jest tam wszystko co bylo powywalane przy modyfikacjach innych rabat) jest to rabata na wprost/bok tarasu i chcialabym by byla reprezentacyjna.

Minusy: grunt do bani, pod czarnoziemem piach, miejsce sloneczne, niestety wietrzne, graniczy z sasiadem, tymczasowo rosnie tam lilak, sliwa nigra, snieguliczki, tawlina, jasminowiec, żylistek, perukowiec, bez czarny Eva i wiaz holenderski, mahonie z ktorymi nie wiedzialam co zrobic. po prostu taka przechowywalnia. te rosliny mozna zachowac i przeniesc jakby co w inne miejsca - uzupełnienie nasadzeń.

potrzebuje jakiegos sensownego pomyslu wlasnie na tego mojego tzw. trapeza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcia, myślałam że wiatrzyko Was odstraszyło :yes:

Zaraz zerknę do ciebie i oczy nacieszę twoimi zakupami. Do rabatki potrzebuję poglądowych zdjęć. Jak się opatrzę, to coś może wymyślę. Niestety nie mogę obiecać,że zrobię to od ręki,bo zarobiona jestem. W weekend najwcześniej, oki?

 

Akuś, cieszę się,że mogłam pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Alicjo, wyczytalam, ze bedziesz na Wyspie...do Dublina po sasiedzku nie wpadniesz?:D:D

Nakrzyczalam na Pana Meza wczoraj...pojechal na rowerze i wrocil do domu z bukietem zakili...moje w ogrodzie slabe byly w tym roku i ciagle o to marudzilam, wiec dostalam kradzione ze skweru:eek:...ja juz nie mam zadnego kwiatka w ogrodzie. Bambusy - cholerki - chyba oslabily mi kwiaty....nie zebym duzo ich miala, ale krokusy wcale nie mialy kwiatow w tym roku, a zakile moze z 5 i to takie obgryzione...za to bambusy zaczynaja mi sie panoszyc po ogrodzie...chwasty pierunskie:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udanej zabawy i szczesliwego powrotu.

 

Alu mam juz pomysl na rabate trapezowa, ni mniej ni wiecej zrobie z niej skalniak. ziemia na tej rabacie nie jest najlepsza i brak mi na nia pomyslow. skalniak jest najlepszym rozwiazaniem. i bede miala cudny widok z tarasu na ciagle zielone/kolorowe rosliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...