Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:no: ostatnio w ogole nic nie foce. wczoraj wrocilam z Okruniem o 22.40 od fryzjera, wyjatkowo niegrzecznie sie wczoraj zachowywal (byly 2 sunieczki w pomieszczeniu to szalal ;) )do tego potworna migrena. balam sie ze nie dojade w calosci, dzis powtorka z rozrywki. w weekend moze cos zrobie,musze jeszcze powsadzac wiciokrzewy i blue arrow bo tez w donczkach stoja i sie kisza. ale wierzbe zrobie dla Ciebie i jutro wrzuce. wieczoram nie chce mi sie ostatnio lapka odpalac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

też czuję się fatalnie...ciągle w biegu..milion spraw ... a do tego wróciły mi zawroty głowy. Dom wygląda ,że pożal sie..w ogrodowe porządki nieskończone a chciałabym już zacząć robić front. Mam już projekt, ale nie mogę go zrealizować zanim nie powiększę rabaty ...i koło zamyka się :bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od wczoraj migrene, wiec wywalone 3 dni z zyciorysu, do tego w mojego brata przedwczoraj kretynodebil wjechal i mlody w kolnierzu chodzi a auto skasowane. jak nie urok to przemarsz ruskich:rolleyes:

dzis chyba wezme lezak, browca i sie usmiechne do sloneczka i bede miec wywalone na wszystko, ogrod moze chwile poczekac, to nie wyscigi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od wczoraj migrene, wiec wywalone 3 dni z zyciorysu, do tego w mojego brata przedwczoraj kretynodebil wjechal i mlody w kolnierzu chodzi a auto skasowane. jak nie urok to przemarsz ruskich:rolleyes:

dzis chyba wezme lezak, browca i sie usmiechne do sloneczka i bede miec wywalone na wszystko, ogrod moze chwile poczekac, to nie wyscigi :D

 

http://emotikona.pl/emotikony/pic/0drinks.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu,

 

myślisz, że da radę coś zrobić z tym moim ogrodem (nasadzeniami, które mam)?

 

jasne..nie jest źle aczkolwiek widzę kilka rzeczy do poprawki. Niestety jakość zdjęć nie jest najlepsza i trudno mi na 100% zindentyfikować wszystkie rośliny. Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne..nie jest źle aczkolwiek widzę kilka rzeczy do poprawki. Niestety jakość zdjęć nie jest najlepsza i trudno mi na 100% zindentyfikować wszystkie rośliny. Da się coś z tym zrobić?

 

jasne:) bedę dziś, bo akurat jestem umówiona z płytkarzem to postaram się zrobić lepsze fotki:) najbardziej się obawiam tego ,że za tymi rabatkami mam posadzone w 2 rzędach naprzemiennie daglezje i nie wiem, czy tego rzędu blisko rabatek nie będę musiała usunąć, albo formować je jak podrosną,bo ten rząd bliżej sitaki bym chciala puscić do góry, bo strasznie tam u nas wieje, a niby za siatką drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne..nie jest źle aczkolwiek widzę kilka rzeczy do poprawki. Niestety jakość zdjęć nie jest najlepsza i trudno mi na 100% zindentyfikować wszystkie rośliny. Da się coś z tym zrobić?

 

a i zapomnniałam jeszcze, że chciałabym żeby rabatki były tak zapełnione, żeby korę było widac, ale tak minimalnie:) kupilam teraz jeszcze funkie, floksy, iryski ,mieczyki i 2 róże- żeby bylo kolorowo:)czekam na dostawę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daglezja to jedno z najwyższych drzew na świecie. W Polsce dorasta do 40-50 m. Posadziłaś je na pdł ścianie co oznacza,że będzie ona dawało w przyszłości spory cień.. Natomiast dołem ogołoci się więc trzeba podsadzić je czymś niższym....albo poświęcić jej trochę więcej czasu i skrupulatnie formować ją. przyrasta rocznie średnio 30 cmm rocznie.

 

jak gęsto posadziłaś ją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daglezja to jedno z najwyższych drzew na świecie. W Polsce dorasta do 40-50 m. Posadziłaś je na pdł ścianie co oznacza,że będzie ona dawało w przyszłości spory cień.. Natomiast dołem ogołoci się więc trzeba podsadzić je czymś niższym....albo poświęcić jej trochę więcej czasu i skrupulatnie formować ją. przyrasta rocznie średnio 30 cmm rocznie.

 

jak gęsto posadziłaś ją?

 

oj teraz to już nie pamiętam:)zobacze dziś jak będę- całą zachodnią ścianę też mam w daglezjach- co prawda rosną mi za siatką sosny, ale mój tata (leśniczy) popatrzał na mapy i stwierdził, że za 20 lat je wytną i co nie będę miała żadnej osłony przed wiatrem, dlatego te daglezje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :)

Aluś pozwól że wkleję zdjęcia tego czegoś co kiedyś może jakimś ogródkiem będzie

 

oto cześc zniszczona przez mojego psa wzdłuż całej długości działki , świerk sosna czy nie wiem co i reszta czegoś co jest

 

nie wiem co z tym robić

chciałabym zasłonić się od drogi np. jakąś rośliną na płocie widziałam ze ty masz piknie zarosnięty i nie wiem co zrobić z tym wydeptanym przez psa?

wytargać trawę zrobić rabatę?? zasypać kamieniami korą i posadzić jakieś rośliny???

jakbyś mogła coś podpowiedzieć to byłabym wdzięczna

Obraz 005.jpgObraz 006.jpg

Obraz 011.jpg

Obraz 008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziekuje w imieniu Okrunia. i

kasowo to chyba wlasnie skarpa wyjdzie najmniej, jakies byliny, krzewy plozace, po trochu zeby zaczac i juz miec latem troszke kwiatow :) ja zaczelabym od skarpy, plot macie na tyle "gesty" ze dosc skutecznie was ochrania a jaki to mily widok latem siedzac na tarasie patrzec na kwiaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...