Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

widzicie a moj jest maly ale tez bardzo czujny i potrafi zajazgotac, wiec taki dodatkowy alarmik w domku posiadam, Okrunio lubi po ogrodzie hasac ale nic nie niszczy, bardziej go interesuje jak my kopiemy dol a on wlazi pod reke i jak taki ciekawski dzieciak zaglada, mowie wam sadzenie z Okruniem trwa 2 razy dluzej, uwielbia zraszacz a roslinek nie niszczy. zawsze tez dajemy mu kawalki galezi do ostrzenia zabkow , wtedy nie tyka drzewek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zaraz do domku zmykam, nawet sloneczko wyszlo wiec moze jeszcze dzis cos powsadzam, mam 18 bratkow do posadzenia w donicach, migdalek tez niecierpliwie czeka i te nieszczesne cebulki czosnkowe - zapomnialam kompletnie.

 

musze podosadzac lawendy na skalniak, bo przemarzla i floksow tez. krokusow z 80 wyszlo mi 6 niestety wylazly za wczesnie i zmarzly im glowki. szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie również słońce wygląda zza chmur ...a najważniejsze ,że nie pada

 

codziennie wychodzę do ogrodu choćby na godzinę/ dwie i robię porządki. Wczoraj, jak zchodziłam to było już ciemno...ale skończyłam ważną robotę,czyli ścinanie suchych traw

 

miłego wieczoru:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jeżeli jest to aktualne z centrami ogrodniczymi to zapraszam do Bartoszowa koło Legnicy można tam pospacerować i zrobić zakupy ,a troszkę dalej w stronę Jeleniej Góry dosłownie z 6 km za Legnicą jest Koiszków i tam jest już szkółka i też niesamowity wybór roślin .Życzę udanych zakupów.:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie pół dnia padało, trawnik dobrze podlany. A teraz się przejaśnia, ale jeszcze czekam z opryskami, przydałoby się parę godzin bez deszczu...

Alu, ja pisałam u Jamlesa, że wracam w niedzielę 29.04., potem już mam czas i chętnie poszkółkuję, jeśli będziesz się wybierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

po koleji..

 

Paula, narysowałam na twoim planie moją ogólną propozycję. Na poszczególnych jej elementach muszę dłużej przysiąść. Mam nadzieję,że rysunek jest w miarę czytelny. Główne elementy: teren utwardzony, rabata mieszana, rabata bylinowa, pnącza ( k.bud. gospodarczego i okolice tarasu) , żywopłot z tuji lub cisów po północnej stronie, las daglezjowy na zachodzie, skalniak pod słupem i trochę trawnika.

 

Co się tyczy tego co już masz to mam kilka ogólnych uwag:

1. daglezje na rabacie południowej można zostawić pod warunkiem ich formowania na wysoki żywopłot w kolejnych latach. Wg mie z czasem trzeba będzie je rozsadzić ( co drugą w rzędzie zostawić)

2. zwróciłam uwagę,że w kilku miejscach niższe rośliny rosną za wyższymi np. liliowce + tuja, szczepiony świerk, szczepiony żywotnik za rododendronem, tulipany w głębi rabaty, płożące jałowce za głęboko w rabacie

3. wrzosy powinny być posadzone w grupach, a nie pojedyńczo i też powinny być na froncie rabaty. Myślę,że fajnie byłoby zrobić duże wrzosowisko, jako osobną wyeksponowaną rabatę (na moim planie tego jeszcze nie ma)

 

mam nadal kilka pytań: jakie drzewa i krzewy są na rabatach i skaniaku?

 

czy konieczne jest utrzymanie obwódek z żywotników i bukszpanu?[ATTACH]112332[/ATTACH]

 

Kawiko, migdałek fajnie wyglądałby na miejscu, gdzie teraz jest ten samotny jałowiec skalny (koło domu)

prześlij na mój mail lub umieść w moim wątku plan działki,a wymyślę co jeszcze można u ciebie zrobić ... na przyszłość:rolleyes:

 

Tarcia, fajna ta wierzba i będzie ładnie prezentowała sie na twoim skalniaku

mam u siebie wierzbę szwajcarską 'Ober Donar'. Polecam ponieważ jest równiez formą karłową i ma bardzo ciekawe srebrne aksamitne liście i żółtą korę

 

 

Alu po pierwsze bardzo Ci dziękuję za plan:)

Opis poszczególnej rabaty postaram się dziś wysłać, miałam wyjazd słuzbowy na weekend i nie miałam jak:(

Obwódki z żywotników chciałabym utrzymać- co do bukszpanu- może ale nie musi być.

 

wysłałam Ci fotkę skarpy przed tarasem- chciałabym ją w pierwszej kolejności zagospodaować- narazie posadziłam na niej 4 floksy obok siebie i nie mam dalszej koncepcji- napewno bym chciała, żeby tam się znalazła rogownica kutnerowata, bo jak się rozrośnie to fajnie będzie wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jeżeli jest to aktualne z centrami ogrodniczymi to zapraszam do Bartoszowa koło Legnicy można tam pospacerować i zrobić zakupy ,a troszkę dalej w stronę Jeleniej Góry dosłownie z 6 km za Legnicą jest Koiszków i tam jest już szkółka i też niesamowity wybór roślin .Życzę udanych zakupów.:bye:

 

bardzo dziękuję za informację :) Szkółek szukam dla mojej klientki z tego rejonu.

 

Alu, ja pisałam u Jamlesa, że wracam w niedzielę 29.04., potem już mam czas i chętnie poszkółkuję, jeśli będziesz się wybierać...

 

pojedziemy do Franka...a może jeszcze odwiedzimy inne okoliczne szkółki. Jak tylko w pracy określą się kiedy mamy wolne , to będziemy umawiać się...

 

u nas sie teraz zaczyna rozpogadzac ale ja dzis nic nie robie w ogrodzie, bo zgieta w scyzoryk i lecze bol, ogarne tylko troszke chatke

 

po wczorajszych wygibasach w ogrodzie ja dzisiaj wyglądam jak scyzoryk ;)

 

Alu, Madzialenka sie okreslila, jeszcze czekam na Twoje info.

 

mam nadzieję,że jeszcze dzisiaj będzie wiadomo co i kiedy :)

 

Paula, na skarpie chciałabyś mieć skalniak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o dziwo dzis dobrze sie czuje, poza zwyklymi zakwasami rak to jest fajnie, stopy mnie tylko bola przez weekend kilometry schodzilam ;)

 

w ogrodzie te kilometry zrobiłaś?

 

Alu,

 

Chciałabym, żeby bylo tam zielono również wiosna i jesienią kiedy nie kwitną kwiaty, i kolorowo wiosną i latem:) tylko tam patelnia latem jest:(

 

może być skalniak z kamieniami?

 

..a tak wogóle Paula, ty chyba mieszkasz w rejonie , na którym szukam szkółek b.dobrze zaopatrzonych (wyżej o tym pisałam). Nawet będę w Twojej okolicy wkrótce....Jutro wyjeżdżam na audyt do naszej siostrzanej firmy (okolice Zielonej G.), wracam w piątek wieczorem. Jeżeli znajdę czas to chciałabym zrobić rekonesans okolicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...