Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

narazie skrótowo, bo jestem na dwudniowym szkoleniu, a teraz mam tylko krótką przerwę...

 

Paula, moja recepta to zacienione miejsce+ nawóz wieloskładnikowy+ czas na rozrośnięcie

Tar, żóte to wiąz "Wredei"

Sure, strasznie mało czasu...ale może 19.05 (następna sobota) będę wolna. Następne dwa tygodnie znowu urwanie głowy , w tym wyjazd na Chelsea. Białe to kokoryczka.

Arnika, dyplom na SGGW z Wzornictwa Ogrodowego -22-24 czerwiec :cool:

Kawika, pamiętam,ale rozumiesz na razie .... no time

Edytowane przez Alunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu jak u Ciebie po zimie? Wszystkie rośliny się już zregenerowały?

U mnie zima zrobiła większe szkody niż myślałam :( Wszystkie róże to czarne, suche badyle. Tylko na 2 zobaczylam zalążki paków ale fakt, ze miały po 10cm zielonej łodygi. Reszta chyba umarła :( Tamaryszki dostały sowicie. Podobnie niektóre drzewka ozdobne. Mało co mi kwitło teraz wiosną :( No i trawy.... Odbiły 2 miskanty a drugie dwa suche nadal. Proso, zebranus tak samo. Z bylin poleciał mi rozchodnik, lawendy, szczaw ozdobny, szałwie, pustelnik i brunera. O wrzosach nawet nie wspominam.... Nieśmiertelna hedera też dostała sowicie.

Nie wiem co robić? Czy czekac dalej, że odbiją? Ketmia i budleja mają jeszcze czas na odbicie od korzenia, jak w ubiegłyum roku więc im jeszcze daję szansę ale reszta.....sama nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu jak u Ciebie po zimie? Wszystkie rośliny się już zregenerowały?

U mnie zima zrobiła większe szkody niż myślałam :( Wszystkie róże to czarne, suche badyle. Tylko na 2 zobaczylam zalążki paków ale fakt, ze miały po 10cm zielonej łodygi. Reszta chyba umarła :( Tamaryszki dostały sowicie. Podobnie niektóre drzewka ozdobne. Mało co mi kwitło teraz wiosną :( No i trawy.... Odbiły 2 miskanty a drugie dwa suche nadal. Proso, zebranus tak samo. Z bylin poleciał mi rozchodnik, lawendy, szczaw ozdobny, szałwie, pustelnik i brunera. O wrzosach nawet nie wspominam.... Nieśmiertelna hedera też dostała sowicie.

Nie wiem co robić? Czy czekac dalej, że odbiją? Ketmia i budleja mają jeszcze czas na odbicie od korzenia, jak w ubiegłyum roku więc im jeszcze daję szansę ale reszta.....sama nie wiem :(

 

u mnie najwięcej strat mam w cebulowych (tulipany, czosnki, narcyze )- wyszły z ziemi i wtedy dostały po tyłku. Lawenda również jakaś posuszona...ale baaardzo powoli odbija. Wrzośce wszystkie wymarzły i pójda do kosza:(. Trawki też wolno,ale odrastają. Pogoda nas nie rozpieszcza- jednego dnia +30, a następnego +10. U nas to nawet przymrozki były kilka dni temu...

Na twoim miejscu dałabym im jeszcze trochę czasu ...niech się określą.

 

co Ty za cudne fotki uczyniłaś kobieto????

 

bajecznie w Twym ogrodzie....................magia..............

 

trochę podrasowałam je...przynaję się...przejrzałaś mnie :p

 

Alu, z weekendami mam dokładnie odwrotnie, bo właśnie 19.05. mnie nie ma, wybieramy się z m. na Rajd Kowala (starych samochodów, jeśli ktoś nie wie), a pozostałe wolne. No chyba ze piątek 18.05?

 

 

na dzień dzisiejszy piątek jak dla mnie jest OK. Niestety ja kończę pracę dopiero o 16. Pasuje ci? Szkółka jest otwarta do 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłam ostatni rysunek i całość wysłałam do profesora do oceny. Jestem wykończona....a jutro pobudka o 4.30, bo już o 9 zaczynamy zajęcia od wykładu praktycznego w ogrodach Wilanowa. Cieszę się ogromnie,ale również jestem przerażona koniecznosią wstania o 4 rano !!!

 

Od poniedziałku zabieram się za zrobienie zaległych prac domowych. Bo oprócz prac dyplomowych tzw. wzornika, musimy przedstawić również szanownej komisji wszystkie prace jakie zrobiliśmy przez ostatnie 10 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.....Alu cudne zdjęcia wstawiłaś.....piękny masz ogród- ale to juz wiesz.....niezazdroszczę zrywania darni....to okropna robota...ostatnio robiłam nową robatkę i mój mąż sapał i dyszał przy tym trzy dni.....

 

zyczę powodzenia na studiach......oby wszystko popłynęło jak po maśle........pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć May :)

 

co dalej? ...mam w planie zrobienie kursu rysunku dla przyszłych architektów (trening czyni mistrza:D)...a ponieważ wciąż czuję niedosyt wiedzy i życia studenckiego, to może za jakiś rok albo dwa myślę jeszcze o dadatkowych studiach np ogrodnictwo albo architektura krajobrazu.

 

Zdobytą wiedzę już wykorzystyję i robię projekty dla znajomych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...