Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u nas chmury wisiały przez wiele dni i codziennie łudziłam się ,że coś z nich spadnie, więc nie podlewałam. Gdy zaczęłam podlewać ( tak 2-3 h dziennie) to w końcu spadło. Mam nadzieję,że trawnik szybko zregeneruje się...podsypałam go nawozem

 

my chyba swoj zasililismy w ub. piatek, trawa z zoltej stala sie zielona, wczoraj tylko T. posypal w paru miejscach gdzie wymaga intensywniejszego dokarmienia.

 

no nic zaraz lece do domku, dzis mam szybciej weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tarcia, pasiasta trawka to mozga trzcinowata pstra 'Picta'

 

Alu a mam jeszcze taka cala zielona nie paskowana to tez jakas mozga? szalenie mi sie podoba i slicznie sie prezentuje na karpie i nad kamieniami. nawet T. stwierdzil, ze mozna wiecej tego posadzic, bo mu sie podoba. co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ode mnie ...to rozplenica japońska :yes: jesli chcecie jej więcej to wykopię dla was odnogi, jak pojawią się. To jest dosyć ekspansywna trawa...a nawet uciążliwa.

 

 

wczoraj byłam na wystawie rolniczej w Starym Polu k.Malborka. To taka cykliczna impreza. Cos podobnego do tej w Lubaniu. Było sporo stoisk z roślinami...no i oczywiście nie obyło się bez zakupów..

 

Kupiłam kilka traw (głównie miskantów), jarząb mączny , sosnę limbę i himalajską ( małe wypierdki po 6 zł), 10 bodziszków kantabryjskich, jeżówkę 'Doube Delight', brunnerę 'King's Ransom'.

Miałam jeszcze ochotę na kilka żurawek (od 5-do 15 zł/szt.),ale ostatecznie nie kupiłam...bo inaczej musiałabym siatkę nieść w zębach :D

 

Chociaż roślin wieloletnich było sporo, to i tak górowały jednoroczne...w bardzo dobrych cenach -1-3-5 zł...za to lawendy były bardzo drogie - po 4,5 do 6 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alunek, taras w lawendowej odsłonie baardzo mi się podoba. Pamiętam, ze szukałaś drzew do osłony tarasu, a nie pamiętam, co w końcu wybrałaś? :)

A moja rozplenica się tak bardzo nie rozplenia, choć kępa już jest spora. W tym roku suche zeszłoroczne "ściernisko" zostało pośrodku kępy i zrobiła jej się łysonka. Próbowałam wygrabić to, ale trzeba było użyć mocniejszego narzędzia... :rolleyes:

 

widzę, ze 100 stronka, gratulacje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ode mnie ...to rozplenica japońska :yes: jesli chcecie jej więcej to wykopię dla was odnogi, jak pojawią się. To jest dosyć ekspansywna trawa...a nawet uciążliwa.

 

 

wczoraj byłam na wystawie rolniczej w Starym Polu k.Malborka. To taka cykliczna impreza. Cos podobnego do tej w Lubaniu. Było sporo stoisk z roślinami...no i oczywiście nie obyło się bez zakupów..

 

Kupiłam kilka traw (głównie miskantów), jarząb mączny , sosnę limbę i himalajską ( małe wypierdki po 6 zł), 10 bodziszków kantabryjskich, jeżówkę 'Doube Delight', brunnerę 'King's Ransom'.

Miałam jeszcze ochotę na kilka żurawek (od 5-do 15 zł/szt.),ale ostatecznie nie kupiłam...bo inaczej musiałabym siatkę nieść w zębach :D

 

Chociaż roślin wieloletnich było sporo, to i tak górowały jednoroczne...w bardzo dobrych cenach -1-3-5 zł...za to lawendy były bardzo drogie - po 4,5 do 6 zł

 

oj tak bardzo bym chciala, wyjatkowo mi sie podoba, zamowilam wlasnie pare trawek i nie pomyslalabym, ze to rozplenica. moja mama tez byla w starym polu w sobote ale skubana powiedziala mi o tym po fakcie, bo chcialam piwonie ogrodowe. teraz "za kare" ma pochodzic po sasiadkach dzialkowych i zebrac tyle ile sie da, na razie ma juz 3 szt. rozowe, bordowe i biale :D

z trawkami zaszalalam, chyba je polubie. do koszyka trafily 2 odmiany mozgi biala i picta, trzcinnik, red barony, perłowka atropurppurea, miscant purpurascens. na liscie mam jeszcze miscanty, ktorych czasowo brak: nanus variegatus, blutenwunder, beauty queen, dixieland i teraz tez rozplenice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sure, dziękuję :)

po stronie zachodniej tarasu posadziłam dwie robinie akacjowe odm. Umbraculifera. Jak podrosną to przysłonią taras przed wzrokiem sasiadów. Niesty cień od nich będzie mały. Zeby przysłonić słońce w momencie kiedy jest ono najwyżej to obiekt zacieniający musiały rosną przed schodami z tarasu....pech. Nadal myślę nad zrobieniem drewnej pergoli, którą obrastałyby pnącza. Myślę,że takie rozwiązanie mogłoby sprawdzić się...

 

jedna z rozplenic (najstarsza) też mizernie wyglądała po zimie,ale mam jeszcze trzy inne krzaki. Potrzebujesz sadzonki?

 

Tarcia, trawki są bardzo wdzięcznymi roślinami. Wcalę mnie nie dziwi ,że zachorowałaś na nie. Mój stan można uznać już za nieuleczalny pod tym względem :D:p

 

Moje nowe trawki to miskanty chińskie : 'Grosse Fontane', 'Kleine Silberspinne', 'Ferner Osten', oraz strzepnica sina. Jeszcze jedną trawkę kupiłam ...nazwy podam później, bo nie pamiętam :(

 

W przyszłym roku pamiętaj,żeby wybrać się na wystawę...warto :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się,że do sprzedaży wysyłkowej szkólki dają mniejsze egzemplarze niż te, które można bezpośrednio kupić. Takie odnosze wrażenie. Osobiście kupowałam na allegro od sprzedawcy smal ( trawki.pl) i akex-Albamar. Od pierwszego trawki nie przeżyły zimy..od drugiego - okaże się za rok :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tyle, ze w ogrodnictie takich konkretnych odmian czasem nie ma, no i ceny tez duzo wyzsze niestety. troche mnie zmartwilas z tym trawki.pl , bo inne dziewczyny byly zadowolone wiec sie tym zasugerowalam. jak dotad moje zakupy internetowe sa 70/30. wszystkie hortensje, ktore kupilam mi przezyly a wrecz ladnie sie zagescily, swierczek przezyl, sosnica wreszcie znalazla nowe miejsce, w ktorym zaczela momentalnie przyrastac, to samo kielichowiec, kompletnie nie udaly mi sie zakupy cebulek - nie wzeszedl prawie zaden krokus, z 200 czosnkow moze jest 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, cieszę się że mogłam pomóc :)

 

Tarcia, może to przypadek z tymi trawami, bo generalnie ja bardzo dużo roślin kupiłam przez internet i w 80-90% byłam zadowolona. Wpadkę zaliczyły jedynie trawy i ostatnie zakupy na cebulki-kwiatowe.pl - 40% cebul i kłączy wypuściło zielone ...porażka:(

 

Jak u ciebie po nocnych burzach i wichurach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas byl horror, nie ma pradu i wody, powalone grzewa, reklamy, pospadane dachowki (na szczescie nie u mnie) u mnie tylko drewniano-metalowa lawka zmienila miejsce pobytu, widzialam jak fruwala, smietnik przefrunal do sasiada. normalnie jak traba powietrzna. my z okrusiem sami w domu, bladzilismy po ciemku szukajac swiecy (a wielka latarka byla na wyciagniecie reki ale tylko T. o niej wiedzial;) ) zaliczylam z Okruchem jeden bolesny upadek ze schodow, potem szybko do sypialni pod koldre. obudzialm sie rano i T. juz byl, wrocil w nocy po meczu mocno zaniepokojony o nas. od razu lepiej :) a jak u Was duzo szkod?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłam przerażona na to co się działo za oknem. Chyba po raz pierwszy w życiu tak się bałam. Już widziałam oczyma wyobraźni, jak trampolina (nasz nowy mebel ogrodowy), taczka i meble latają sobie po działce. Na szczęście to tylko były moje upiory. W rzeczywistości wiatr połamał jedną niewielką gałąź na katalpie, wyrwał jałowca którego w sobotę wsadziłam i nie zdążył się jeszcze ukorzenić, no i niestety ułamał główny pęd na małym jarząbie mącznym. Podwiązałam ten pęd taśmą spinającą ...tak na szybko. Szkoda mi go :(:(:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...