Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

właśnie przed sekundą odpisałam na mail ze szkółki :)

nie wszystko mają w tej chwili. Zaraz wyślę ci na priw ich wycenę.

 

Ja nadal nie wiem czy będę w sobotę, czy w niedzielę,ale na 100% odbiorę rośliny. Jeśli pojadę w niedzielę, to możemy umówić się na przyjazd o podobnej godzinie i razem do nich podejdziemy.

O której planujesz wyjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie wiem, wstepnie planuje mame zabrac ok.10 (jestesmy uzaleznione od babci) i k. 11 byc na miejscu. Ale na stowe bede wiedziec w piatek, wiec jakbysmy sie nie stykneły to super, ze wezmiesz te rosliny.

mam nadzieje ze znowu nic mi nie przeszkodzi w wyjezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ta rabata jest cudna. Dzięki za zdjęcie, będę się w nie wpatrywać.:-)

A czy śmiałek darniowy wcześniej odbija niż miskant? To ten z najwyższymi kwiatami?

A z bylin co tam masz?

 

Dorotko, chodzi o tę rabatę?

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_5314.jpg

 

jeśli tak, to rosną tam: miskant chiński Yaku Jima ( jeszcze nigdy nie kwitł), rozplenica japońska - w tym roku słabo odbiła po przemarznięciu i nie zakwitnie, oraz jest śmiałek darniowy - szczerze polecam!

Znając ciebie, to znajdziesz jeszcze mniejsce. Powodzenia w negocjacjach z twoimi chłopakami ;)

 

 

Nadulko, rozumiem ,że kupiłas odmianę zielona a nie zótolistną? Przyczyn żółknięcia bukszpanu może być kilka: zbyt kwaśna ziemia, zbyt nasłonecznione stanowisko, atak grzybów a nawet przenawożenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu, bardzo serdecznie dziękuję Ci za podpowiedź...ogrodnictwa to ja się dopiero uczę....od miszczów:)podejrzałam na zdjęciu Twojej rabatki i dorbie i spodobała mi się ta juka.Przypuszczam ,że na razie trudno będzie mówić o jakiejkolwiek rabacie ,bo ścieżki dopiero się u mnie robią ,ale muszę je gdzieś wsadzić coby nie zmarniały....a swoją drogą ,ależ cudne macie te rabaty ,,,takie zadbane,,,żal d....ę ściska:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu, bardzo serdecznie dziękuję Ci za podpowiedź...ogrodnictwa to ja się dopiero uczę....od miszczów:)podejrzałam na zdjęciu Twojej rabatki i dorbie i spodobała mi się ta juka.Przypuszczam ,że na razie trudno będzie mówić o jakiejkolwiek rabacie ,bo ścieżki dopiero się u mnie robią ,ale muszę je gdzieś wsadzić coby nie zmarniały....a swoją drogą ,ależ cudne macie te rabaty ,,,takie zadbane,,,żal d....ę ściska:)

Juki bardzo dobrze sie przesadza, tskze wsadz, gdzie ci pasuje, poxniej przesadzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasiu, dzięki :) Mama czuje się dobrze. Jedynie ma kilka siniaków/krwiaków, które trochę bolą. Teraz jej "sprawy sercowe" przeszły chyba na mnie. Od jakiegoś czas mam znowu podwyższone ciśnienie i arytmię. W przyszym tygodniu jestem umówiona z moim lekarzem rodzinnym. Postanowiłam kompleksowo przebadać się :yes:

 

Beauty, zawstydzasz mnie :)

Dorota ma racje. Jeśłi nie masz przygotoawnego ostatecznego miejsca dla juki, to posadz gdziekolwiek teraz. Ona bardzo dobrze znosi przesadzanie. Mam za soba kilka udanych eksperymentów ;)

 

Dorotko, na rabacie rosną jeszcze ostróżki, jeżówki odm. Double Delight, przytaczniki kłosowe, len trwały, przewrotnik i lawenda.

Poza tym rosną też jednoroczne: kosmos i werbena patagońska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...