Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, Aluś! Nie zdążyłam na urodziny, ale wiesz, ze życzę Ci wszystkiego najlepszego! :hug:

Długo się nie widziałyśmy, może wpadniesz na kawkę przy okazji jakiejś? Mam nadzieję, ze autko naprawione i już jesteś samodzielna? Ja od przedwczoraj jeżdżę meganką i na razie się nie zasupła, odpukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu dziekuje za przemile spotkanie. Nastepnym razem zrobie jakies fajowe jedzonko a tu przepis na tatara z rybek wedzonych (zerzniete z kuchni + od jakubiaka :D )

 

Składniki:

8 dag wędzonego pstrąga

8 dag wędzonej makreli

8 dag wędzonej siei lub sielawy

2 kiszone ogórki średniej wielkości

1 mała cebula

2 cm kawałek świeżego chrzanu

1 jabłko

łyżka oliwy

sok z jednej cytryny

łyżka posiekanej natki pietruszki

kilka kromek ciemnego pieczywa

2 łyżki masła

1 ząbek czosnku

 

Przygotowanie:

Pstrąga, makrelę i sielawę drobno posiekanej i wrzuć do miski. Do ryb wrzuć posiekanego ogórka, cebulę, tarty chrzan, jabłko i czosnek. Dodaj oliwę, natkę pietruszki oraz sok z cytryny. Wymieszaj z solą i pieprzem. Na środku talerza ułóż na liściu sałaty tatara. Na patelni na małym ogniu rozgrzej masło, dodaj posiekany ząbek czosnku i natkę pietruszki po czym przesmaż na tym kromki chleba. Kromki podawaj do tatara.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatko, dziękuję za pamięć:hug:

Wiesz,że ja bardzo chętnie spotkam się...w każdy czwartek jestem w Gdańsku,ale raczej to za późno na spotkanie. Może spotkałybyśmy sie po świętach, o ile będziesz oczywiście w Gdańsku?

 

Aniu, ja również dziękuję Wam za wspólnie spędzony czas i pogaduchy:) :):)Dobrze jest się wygadać się ,to wtedy człowiekowi jakoś robi sie lżej na sercu. Do nastepnego razu ;)

 

 

Dzięki za przepis! Gdzie można kupić wędzoną sielawę?

 

A masz może przepis na tatara z surowych ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis na tatara ze swiezej makreli:

1. swieza makrele mielimy, dodajemy troche drobno pokrojonych oliwek, drobno pokrojonych pomidorow suszonych wszystko dobrze mieszamy, do tego sol, dużo pieprzu do smaku, formujemy wieksze kulki (ja nabieram duza lyzke i wychodzi taki waleczek) do tego ruccola z pomidorkami koktajlowymi polana odrobina balsamico i oliwa na orzechach. do makreli dressing jogurtowy. ja dodatkowo zawsze to oproszam kulkami czerwonego pieprzu polewam oliwa na orzechach, odrobina soku z cytryny.do tego ciepla bagietka. jest wysmienite, smacznego :)

 

 

przepis na tatara ze swiezego lososia:

filet z lososa pokroic w kostke (lub zemlec na duzych oczkach), dodac drobno posiekana cebulke czerwona i bialą, drobno posiekany koperek, ogorek kiszony. doprawic sola,pieprzem, sokiem z cytryny i odrobina oliwy. podawac jak wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...