Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć dziewczyny :D

 

przepraszam,że nie odzywałam się, ale trochę mnie nie było na miejscu ... wyjazdy służbowe :wink:

 

 

Sure - w ubiegłym roku na największych rabatach położyłam czarną agrowłókninę. W chwili obecnej głupio to wygląda bo jeszcze nie wysypałam kory, ale już wkrótce to się zmieni :D

 

Akuś - chwasty wychodzą spod kory , bo może jej warstwa jest zbyt cienka :-? Dosyp więcej kory.

 

Ja kupiłam korę w workach 80 l. Stwierdziłam,że różnica w cenie między korą sprzedawana luzem, a workowaną jest nieduża. Na 100 workach to 30 zł. Może drogą nie chodzi i 30 zł, ale zaworkowaną korę łatwiej przewieźć i przechować.

 

Po zimie nie obyło się bez strat ,niestety.... karaśki w oczku przeszły na drugą stronę tęczy :( Czeka mnie dodatkowy wydatek w kwietni :-?[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyglada na to, że jak kora połozona grubo, to chwasty przydusi? A podobno jest taka agrowłóknina, która po jakimś czasie się rozpada, co podobno ma sens pod roslinami okrywowymi?

 

A ja ze zwierzaków tylko psy i koty miałam. I gościnnie szczurzycę, fajna była... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królik niby nie kłopotliwy a jednak...

 

-wióry muszę zmieniać co tydzień, to wiąże się z wydatkami..jak nie zmienisz czuć jednak w pokoju...

- diabeł jak nie pobiega to tak szaleje w klatce, że wszystko wysypuje poza nią i strasznie wali zębami o pręty

- mój akurat jest cały czas miniaturką, chociaż słyszałam, że inne przekarmione stawały się solidnymi królikami

(dostsowałam sie do zaleceń pana ze sklepu, aby po kilku miesiącach dopiero podawać świeże warzywa i owoce)

- no i te bobki, które zostawia wszędzie....po maratonie musimy wszędzie sprzatać..są suche, ale zawsze....

- ogolnie jest bardzo miłym zwierzakiem, który zasypia na kolanach i daje się poprzytulać

 

chyba to na tyle! :wink:

 

 

- a i jeszcze o zębolach zapomniałam...nasz musi co m-c mieć skrócane u weterynarza...a to jest juz kłopot :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królik niby nie kłopotliwy a jednak...

 

-wióry muszę zmieniać co tydzień, to wiąże się z wydatkami..jak nie zmienisz czuć jednak w pokoju...

- diabeł jak nie pobiega to tak szaleje w klatce, że wszystko wysypuje poza nią i strasznie wali zębami o pręty

- mój akurat jest cały czas miniaturką, chociaż słyszałam, że inne przekarmione stawały się solidnymi królikami

(dostsowałam sie do zaleceń pana ze sklepu, aby po kilku miesiącach dopiero podawać świeże warzywa i owoce)

- no i te bobki, które zostawia wszędzie....po maratonie musimy wszędzie sprzatać..są suche, ale zawsze....

- ogolnie jest bardzo miłym zwierzakiem, który zasypia na kolanach i daje się poprzytulać

 

chyba to na tyle! :wink:

 

 

- a i jeszcze o zębolach zapomniałam...nasz musi co m-c mieć skrócane u weterynarza...a to jest juz kłopot :roll:

 

 

oj nie brzmi to pięknie... może mi sie upiecze i Julka zapomni o króliku, jak zaczniemy jeździć a kuce :wink:

 

Sure - możesz spróbować z samą agrowłókniną, a jak to nie zda egzaminu to zawsze możesz położyć dodatkowo włókninę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam dwie nowe róże :wink:

 

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/P1010954.jpg http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/P1010955.jpg

 

Wstyd się przyznać, ale całą niedzielę spędziłam w ogrodzie :oops: (w sobotę u nas lało jak z cedra :x ). Rozsypywałam korę, poprzycinałam derenie, wierzby, clematisy i wiciokrzewy. Już czuć wiosnę w ogrodzie. Pięknie ptaszki śpiewają, przebiśniegi i krokusy cieszą delikatnymi kwiatkami. Aż chce się żyć :D :D :D

 

Właśnie dostałam wiadomość ,że moje zakupy ogrodowe wczoraj wyjechały ze szkółki. Muszę przygotować miejsce na nowe nasadzenia :wink:

 

Kolejne zadanie numer jeden na wiosne to - ciąg dalszy przebudowy oczka. Muszę poszukać informacji jaką pompę i filtry wybrać. Czy ktoś ma coś sprawdzonego , godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Akuś :D

 

Pochwal się co kupiłaś...koniecznie. Byłam u ciebie ,ale nie było niusów :wink:

 

Będę wrzucać u siebie linki lub przydatne informacje. Do tego przecież służy FM, aby sobie pomagać, a jak coś jest ble to odradzać ... no nie :wink:

 

Rośliny ze sprzedaży wysyłkowej

 

OK, w takim razie polecam kilku:

 

paeonia_pl (piwonie, hosty, byliny)

gumis2216 (rhododendrony, hosty)

flash500 (róże)

bogdan_w1(róże)

grzdak (cudowne powojniki - clematisy)

izabella1004 (piękne kłącza piwonii, lilii i liliowców)

MULTIFIORI (cudowne powojniki - clematisy)

 

Jestem pewna, że żaden z wymienionych sprzedawców Was nie zawiedzie :wink: Wielokrotnie kupowałam rośliny u tych sprzedawców i zawsze jestem w pełni usatysfakcjonowana.

 

...a tu więcej http://forum.muratordom.pl/rosliny-z-allegro,t184249.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy już czym prędzej bieży

By dołączyć do pasterzy

I ja śpieszę z życzeniami

Bo nie mogę być tam z Wami

Zdrowia, szczęścia, pomyślności

I niech dobroć wśród Was gości

I niech Boga wielka moc

Na was spłynie

W świętą noc

 

http://kartki.net.pl/kartki/3/kartki-wielkanocne-80.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosenngo nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy Monika z Rodziną :D

http://www.fototube.pl/pix/img7/org/d41d86014f9ef6a3db801a92356d56c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...