Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Machniom? Wyślij mi wywrotkę swojej gliny - ja odeślę Ci wywrotkę mojego piachu ;) Obie skorzystamy :)

 

Agnieszka, teraz mi to mówisz!! Jak ja już trawnik posiałam! :(

Z trawnika to akurat woda spływa w dół i pod płotem bajoro się robi, a tam maja być roślinki. Chyba papirusy sobie powinnam posadzić, albo jakieś bagienne!... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to prędziutko, zanim Ci jakiś Jożin tam zamieszka i szuwary posadzi ;)

Swoją drogą cibora http://www.swiatkwiatow.pl/papirus-cibora---cyperus-id455.html wprawdzie zimy nie przetrzyma, ale pięknie urosłaby nawet w ciągu jednego sezonu na takich mokradełkach ;) A na zimę przechowałabyś sobie bryłę i wiosną znów do ogródka :)

 

Ja nigdzie wcześniej nie widziałam, żebyś na swoją glinę narzekała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny,

 

walczę z pechami w moimi warzywniku, bo już chyba najwyższy czas coś posiać. Ależ mnie dzisiaj ręce bolą :(

 

Alunek, a jak poradziłaś sobie ze swoją gliną? Widzę, że u mnie miejscami stoją kałuże wody, boję się, że roślinki mi zgniją... :(

 

W miejscach gdzie jest najwięcej gliny trawa rośnie najgorzej. Dosypałam w tych miejscach trochę trawy a na to dodatkowo ziemię ogrodnicza ( taką do kwiatów). Ja na szczęście nie mam na całej działce gliny, a tylko w miejscach gdzie wyrównywałam teren, Nie wiem co mam ci poradzićw twojej sytuacji, bo .... najpierw powinnaś kupić dobrą czarną ziemię , dodać trochę piaski i to razem wymieszać i przekopać płytko, a dopiero na to siać trawę. Może wpadnę do ciebie i oblukam jak sytuacja jest poważna?

 

A pytałaś Tolę lub innych forumowych ogrodników? Co więcej głów to nie jedna :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscach gdzie jest najwięcej gliny trawa rośnie najgorzej. Dosypałam w tych miejscach trochę trawy a na to dodatkowo ziemię ogrodnicza ( taką do kwiatów). Ja na szczęście nie mam na całej działce gliny, a tylko w miejscach gdzie wyrównywałam teren, Nie wiem co mam ci poradzićw twojej sytuacji, bo .... najpierw powinnaś kupić dobrą czarną ziemię , dodać trochę piaski i to razem wymieszać i przekopać płytko, a dopiero na to siać trawę. Może wpadnę do ciebie i oblukam jak sytuacja jest poważna?

 

A pytałaś Tolę lub innych forumowych ogrodników? Co więcej głów to nie jedna :cool:

Cześć Alunek, dzięki za odpowiedź. Jeszcze nikogo poza tym nie pytałam, najpierw przypomniałam sobie, że Ty pisałaś o glinie!..

Robiąc trawnik mieszałam ziemię w podobny sposób, jak opisałaś, poza tym ma w większości jakiś spadek, może nie będzie problemu. Niedługo zobaczymy, powinien zacząć kiełkować pod koniec tygodnia... :rolleyes:

Kłopot za to jest tam, gdzie mają być przyszłe rabaty. Wzdłuż frontowego ogrodzenia po ostatnich deszczach miejscami woda stała ostatnio przez dwa dni. Czym prędzej dosypałam dwie taczki ziemi zebranej po przeciwnej stronie działki. Tam jest sporo starszych roślin, więc ziemia jest próchnicza - ściółkowa (miejscami również zanieczyszczona odpadkami pobudowlanymi). Mam nadzieję, ze nie nawiozłam jakiejś pleśni czy cementu, starałam się wybierać...

Pewnie powinnam dodać jeszcze piasku i przekopać to z ta gliną, zanim posadzę kolejne roślinki?

Wiesz, niezależnie od tego problemu, myślę, że spotkanie to dobry pomysł! Może masz czas w weekend i wpadniesz na kawę? :)

Edytowane przez sure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dziewczyny i ja z powodu tej ch...gliny musiałam tyle czarnoziemu nawieźć, a w tym roku z kolei musiałam rozluźnić w miejscach piaskiem, gdzie jest trawa., aby ładniej rosła...

 

mam duże spadki w poziomie, bo wysoko dom wystawiliśmy ponad poziom drogi i sama widzę, ze przy krańcach działki, gdzie tej ziemi jest mniej rośliny trochę gorzej rosną...

 

a spotkanka Wam okrutnie zazdroszczę:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dziewczyny i ja z powodu tej ch...gliny musiałam tyle czarnoziemu nawieźć, a w tym roku z kolei musiałam rozluźnić w miejscach piaskiem, gdzie jest trawa., aby ładniej rosła...

 

mam duże spadki w poziomie, bo wysoko dom wystawiliśmy ponad poziom drogi i sama widzę, ze przy krańcach działki, gdzie tej ziemi jest mniej rośliny trochę gorzej rosną...

 

a spotkanka Wam okrutnie zazdroszczę:p

 

ja na szęście za dużo gliny nie mam, ale tam gdzie jest ( pod częścią trawnika ) to rzeczywiście wszystko gorzej rośnie.

Akuś - szkoda ,że tak daleko od nas mieszkasz, bo pewnikiem spotkania byłyby częste;) ... ale nigdy nie wiadomo, może się kiedyś spotkamy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spotkanka Wam okrutnie zazdroszczę:p

Aka, może się dołączysz, zapraszam! :D

W Gdańsku ma być własnie wystawa ogrodnicza na giełdzie, mogłybyśmy się wybrać!

ja na szęście za dużo gliny nie mam, ale tam gdzie jest ( pod częścią trawnika ) to rzeczywiście wszystko gorzej rośnie.

Akuś - szkoda ,że tak daleko od nas mieszkasz, bo pewnikiem spotkania byłyby częste;) ... ale nigdy nie wiadomo, może się kiedyś spotkamy :yes:

Własnie skończyła się burza, zobaczę po powrocie, czy moje działania coś pomogły - starałam się zrobić miejscami mały "drenaż", czyli przekopać z jaąś inną ziemią. Aż jestem ciekawa. No i ciągle wgapiam się w ten trawnik, czy cokolwiek kiełkuje - u Was też to trwalo tak długo??? Już chyba 10 dni... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sure - chyba jest za zimno, dlatego tak długo wschodzi trawa ... bo wody jest wystarczająco;) Dziwne ,że chwastom nie przeszkadza brak słońca :DJa też siałam trawkę i chyba tak jak piszesz dopiero po ok tygodniu albo dłużej zaczęło coś gdzieniegdzie wychodzić. Cierpliwości :)

 

Akuś - no to może skusisz się :cool:

 

DarioAS - to jeszcze chwilunie potrwa. Pogoda nie sprzyja działaniom ogrodowym , a ja muszę skończyć odchwaszczanie warzywniaka i truskawek... a potem ...potem nie wiem od czego zacząć. Czy przygotować rabatę pod kwaty,bo w tak zwanym miedzyczasie otrzymałam paczkę z funkami, albo robię oczko?:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...